Електронна приймальня
ТЕРНОПІЛЬСЬКА
ОБЛАСНА РАДА
Офіційний сайт Тернопільської обласної ради
Для людей з вадами зору Звичайна версія сайту
ПОШУК НА САЙТІ | КОНТАКТИ | КАБІНЕТ
вул. Грушевського 8, м. Тернопіль, 46000
телефон: (0352) 43-11-16
факс: (0035) 25-22-10
e-mail: [email protected]
ВАЖЛИВО
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН РЕГЛАМЕНТ ОБЛАСНОЇ РАДИ СТРУКТУРА ВИКОНАВЧИХ ОРГАНІВ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПРЕЗИДІЮ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОСТІЙНІ КОМІСІЇ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОМІЧНИКА-КОНСУЛЬТАНТА ДЕПУТАТА ПРАВОВА ДОПОМОГА ДІЮЧІ ОБЛАСНІ ПРОГРАМИ ІНФОРМУЄ ТЕРНОПІЛЬСЬКЕ ВІДДІЛЕННЯ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ МІЖНАРОДНІ ПРОГРАМИ, ПРОЕКТИ І ГРАНТИ ІНДУСТРІАЛЬНІ ПАРКИ ЗВІТИ ПРО РОБОТУ ДЕПУТАТІВ У 2022-2023 РОКАХ ЗВІТИ ЗАКЛАДІВ КУЛЬТУРИ ПРО РОБОТУ ЗА РІК ОСОБИСТИЙ ПРИЙОМ ГРОМАДЯН ДЕПУТАТАМИ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ
НАШ КРАЙ
ТЕРНОПІЛЬЩИНА. ІСТОРІЯ МІСТ І СІЛ ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ЕНЦИКЛОПЕДИЧНИЙ СЛОВНИК ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ АСОЦІАЦІЇ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ "РАДИ ТЕРНОПІЛЬЩИНИ" (СТАТУТ, ПЕРЕЛІК)
КОМУНАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ОСВІТА СІМ’Я ТА МОЛОДЬ ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я КУЛЬТУРА ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА ТА СПОРТ СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ПІДПРИЄМСТВА, ФІРМИ АПТЕЧНА МЕРЕЖА
РАДА
ОН-ЛАЙН
ДОКУМЕНТИ
АРХІВ
Погода у Тернополі

вологість:
тиск:
вітер:

14.10.2024

«Заячий костел»: Тернопільська обласна універсальна наукова бібліотека запрошує на презентацію роману Василя Шкляра

16 жовтня о 15:00 у відділі читального залу Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки відбудеться презентація роману «Заячий костел» відомого українського письменника, «батька українського бестселера» Василя Шкляра.

Василь Шкляр — один з найуспішніших сучасних українських авторів, який славиться своїми бестселерами і численними літературними нагородами. Його роботи завжди привертають увагу читачів та критиків, адже він не боїться піднімати складні теми й передавати глибину української історії.

На презентації гості зможуть поспілкуватися з автором та підписати книгу на автограф-сесії.

Довідка.

На хуторі посеред лісу живе старий Йонас. Зрідка навідується до нього давній приятель. І постають перед очима друзів події буремних часів...

Як і багато співвітчизників, Йонас повірив, що гітлерівці допоможуть відродити вільну Литву, тож пішов воювати проти совєтів.

Потім був радянський табір для полонених, невиправдані сподівання та заслання на каторгу — в далеку невідому Україну, на Донбас. Дивом втікши, він прямує до рідної землі. Йонас знайомиться з українцями з ОУН-УПА й розуміє: його народ не самотній у своїй боротьбі із совєтами. Разом із волинськими партизанами він вирушає до Литви — і залишається один із групи.

Він іде там, де не пройдуть інші. Оминає пастки й засади. Бо береже його бог предків...

Про автора:

Василь Шкляр — один з найвідоміших письменників сучасної України, «батько українського бестселера», член Асоціації українських письменників, лауреат численних престижних конкурсів та володар гран-прі Всеукраїнських конкурсів за кращий роман. Практично кожен його твір викликає величезний резонанс в суспільстві, а його романи «Чорний ворон», «Ключ», «Кров кажана» та «Елемент» перевидавалися вже не один раз.

Василь Шкляр з'явився на світ у селі Ганжалівка, 10 червня 1951 року. Через кілька років після його народження вся сім'я переїхала до Звенигородки, де майбутній письменник закінчив школу зі срібною медаллю. До слова, свої перші оповідання Шкляр почав писати та публікувати ще в школі. Після отримання атестату, він вступив до Київського університету Т.Г. Шевченка, де вивчав філологію. Однак пізніше перевівся до Єреванського університету, де у 1972 році отримав диплом. Саме за часів свого студентства Шкляр вивчив вірменську, а згодом, став займатися перекладами з цієї мови.

Після закінчення університету Шкляр почав займатися журналістикою. Протягом 10 років - з 1988 по 1998 рік, Василь побував у багатьох «гарячих точках» світу, а також займався політичною журналістикою. Він навіть пробував себе у політиці та у 1998 році був кандидатом у депутати України від «Національного фронту». З 2000 по 2004 роки він працював головним редактором у видавництві «Дніпро».

Слава прийшла до автора на початку 2000-х років, після виходу його роману «Ключ». Твір був написаний всього за місяць, після того, як Василь опинився у реанімації внаслідок невдалого випадку на риболовлі. Цей роман моментально став популярним, він перевидавався на території України понад дванадцять разів, а також був перекладений за кордоном. Не меншою популярністю користується і роман автора «Залишенець. Чорний ворон». Цей історичний роман, що вийшов наприкінці 2009-го року, мав величезний резонанс. На його сторінках автор описує один з найдраматичніших епізодів української повстанської війни. До найбільш відомих творів автора також слід віднести «Кров кажана», «Чорне сонце», «Маруся» та багато інших.