У Борщівському обласному краєзнавчому музеї відбудеться презентація книги Ігоря Скочиляса
17 жовтня об 11:00 год у Борщівському обласному краєзнавчому музеї презентуватимуть книгу Ігоря Скочиляса «Історія Борщівського краю».
Організатори заходу – Борщівський обласний краєзнавчий музей та Львівське відділення Інституту української археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського НАН України.
Книга є першим томом двотомного видання праць Ігоря Скочиляса (1967-2020), відомого історика Церкви, краєзнавця Борщівщини, доктора історичних наук, професора Українського католицького університету (Львів). Видання є підсумком багаторічної праці науковця над історією Борщівщини ХV-XX ст., вияв його любові до своєї малої батьківщини та непереборного бажання стерти т.зв. «білі плями» з історії та донести її події в усій правдивості та виразності до жителів Борщівського краю.
Про автора:
Ігор Скочиляс (5 квітня 1967, с. Цигани Борщівського району Тернопільської області — 20 грудня 2020, Львів) — український історик, краєзнавець. Фахівець із домодерної релігійної культури в Україні, еклезіальної традиції східного християнства, унійної ідеї та інституційної історії Київської митрополії. Доктор історичних наук (2011).
Ігор Скочиляс — історик концептуаліст, котрий розглядав українську Церкву на тлі глобальних соціокультурних процесів і формування ментальнісних орієнтирів як кліру так і ширших верств населення. Він мав власну оригінальну візію розвою церковного життя на теренах України від києво-руських часів до кінця XVIII ст., впровадив в науку історіографічні концепти «Slavia unita» та «Київське християнство». До новаторських досягнень І. Скочиляса Наталя Яковенко відносить, те що він вперше в національній історіографії «зумів поєднати еклезіальний підхід до вивчення релігійної сфери життя, властивий церковним історикам, із аналізом соціокультурних аспектів, які досі належали до компетенції світських науковців».
Дослідження І. Скочиляса мали також й у супільно-політичне значення, тому що давали важливий інтелектуальний матеріал для діяльності сучасної Греко-католицької Церкви та фактологічні підстави для напрацьовування ідеології її подальшого розвиту. Ігор Гирич вважає І. Скочиляса, до певної міри, одним з ідеологів розвитку Греко-католицької Церкви в умовах незалежної України.