Електронна приймальня
ТЕРНОПІЛЬСЬКА
ОБЛАСНА РАДА
Офіційний сайт Тернопільської обласної ради
Для людей з вадами зору Звичайна версія сайту
ПОШУК НА САЙТІ | КОНТАКТИ | КАБІНЕТ
вул. Грушевського 8, м. Тернопіль, 46000
телефон: (0352) 43-11-16
факс: (0035) 25-22-10
e-mail: [email protected]
ВАЖЛИВО
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН РЕГЛАМЕНТ ОБЛАСНОЇ РАДИ СТРУКТУРА ВИКОНАВЧИХ ОРГАНІВ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПРЕЗИДІЮ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОСТІЙНІ КОМІСІЇ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОМІЧНИКА-КОНСУЛЬТАНТА ДЕПУТАТА ПРАВОВА ДОПОМОГА ДІЮЧІ ОБЛАСНІ ПРОГРАМИ ІНФОРМУЄ ТЕРНОПІЛЬСЬКЕ ВІДДІЛЕННЯ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ МІЖНАРОДНІ ПРОГРАМИ, ПРОЕКТИ І ГРАНТИ ІНДУСТРІАЛЬНІ ПАРКИ ЗВІТИ ПРО РОБОТУ ДЕПУТАТІВ У 2022-2023 РОКАХ ЗВІТИ ЗАКЛАДІВ КУЛЬТУРИ ПРО РОБОТУ ЗА РІК ОСОБИСТИЙ ПРИЙОМ ГРОМАДЯН ДЕПУТАТАМИ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ
НАШ КРАЙ
ТЕРНОПІЛЬЩИНА. ІСТОРІЯ МІСТ І СІЛ ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ЕНЦИКЛОПЕДИЧНИЙ СЛОВНИК ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ АСОЦІАЦІЇ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ "РАДИ ТЕРНОПІЛЬЩИНИ" (СТАТУТ, ПЕРЕЛІК)
КОМУНАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ОСВІТА СІМ’Я ТА МОЛОДЬ ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я КУЛЬТУРА ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА ТА СПОРТ СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ПІДПРИЄМСТВА, ФІРМИ АПТЕЧНА МЕРЕЖА
РАДА
ОН-ЛАЙН
ДОКУМЕНТИ
АРХІВ
Погода у Тернополі

вологість:
тиск:
вітер:

24.10.2024

У Тернополі вшанували 80-річчя створення Української головної визвольної ради

Науково-краєзнавча конференція «Підпільний уряд повстанської держави» відбулася 24 жовтня у Тернопільському обласному краєзнавчому музеї. Приурочено її до 80-річчя створення Української головної визвольної ради. Участь у заході взяли представники влади, науковці, краєзнавці, архіваріуси, громадські активісти.

Від імені керівництва й депутатського корпусу Тернопільської обласної ради присутніх привітав депутат обласної ради, заступник голови ТОО Національної спілки краєзнавців України, просвітянин і фалерист Михайло Тимошик.

«Про створення й діяльність Української головної визвольної ради, яка, фактично, була повстанським протопарламентом воюючої на кілька фронтів української держави, відомо не так уже й багато. А цей провідний центр із представників усіх українських земель і політичних організацій, по суті, координував визвольний рух і представляв його за кордоном наприкінці Другої світової війни та після її завершення, – акцентував краєзнавець. –  УГВР ухвалювала ряд важливих документів, встановлювала національні свята, підвищувала командирів УПА, відзначала повстанців найвищими військовими нагородами тощо. Вона репрезентувала світові боротьбу українців за свою незалежність. Минуло 80-літ від часу створення ради, а ми й досі не маємо відповідей на багато питань, пов’язаних з нею. Ця науково-краєзнавча конференція покликана допомогти отримати їх, відродити й зберегти нашу національну пам’ять».

На одній з панелей заходу Михайло Тимошик також виступив з доповіддю про пам’ятні знаки, марки й конверти, присвячені діяльності Української головної визвольної ради.

Окрім того, за ініціативи Михайла Морозенковича та заступника голови ТОО філателістів імені І. Чернявського Асоціації філателістів України, просвітянина Василя Дідуха, відбулася презентація погашеного пам’ятного конверта й марки, присвячених 80-літтю створення УГВР. На марці – портрет першого голови ради Кирила Осьмака. Конверт й марку для збереження передали у фонди Тернопільського обласного краєзнавчого музею.