Під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад представили План перемоги України
Перший заступник голови Тернопільської обласної ради Володимир Болєщук, заступник голови облради Ігор Сопель та уповноважені представники депутатських фракцій Тернопільської обласної ради взяли участь у розширеному засіданні Президії Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України. Під час заходу Володимир Зеленський представив основні положення Плану перемоги України, який спрямований на посилення обороноздатності нашої держави.
Обговорили важливість донесення до іноземних громад та країн-партнерів необхідності підтримки Плану перемоги. Комунікація між територіальними громадами та іноземними регіонами-партнерами допоможе підтримати План Перемоги і на міжнародному рівні.
До слова, План перемоги складається з п’яти пунктів: геополітичного, двох військових, економічного та безпекового, і трьох таємних додатків.
Перший пункт – запрошення України в НАТО.
Другий пункт – оборона. У ньому йдеться про незворотне зміцнення української оборони проти агресора. Він базується на допомозі партнерів, зокрема в комплектуванні бригад резерву для ЗСУ, посиленні ППО, спільному з партнерами збитті російських дронів і ракет, інвестиціях в українське оборонне виробництво, знятті обмежень на застосування далекобійної зброї, наданні відповідних далекобійних можливостей і супутникових даних та інформації від розвідок у реальному часі.
Третій пункт – стримування. Україна пропонує розмістити на своїй території комплексний неядерний стратегічний пакет стримування, який буде достатнім для захисту країни від будь-якої воєнної загрози з боку Росії.
Четвертий пункт – стратегічний економічний потенціал. Україна пропонує стратегічним партнерам укласти спеціальну угоду щодо спільного захисту наявних у країні критичних ресурсів, спільного інвестування та використання відповідного економічного потенціалу.
П’ятий пункт – безпековий. Він розрахований на післявоєнний час та передбачає у разі згоди партнерів заміщення окремих військових контингентів збройних сил США, дислокованих у Європі, українськими підрозділами, які здобули реальний досвід сучасної війни, застосування західної зброї та взаємодії з військовими НАТО.