Електронна приймальня
ТЕРНОПІЛЬСЬКА
ОБЛАСНА РАДА
Офіційний сайт Тернопільської обласної ради
Для людей з вадами зору Звичайна версія сайту
ПОШУК НА САЙТІ | КОНТАКТИ | КАБІНЕТ
вул. Грушевського 8, м. Тернопіль, 46000
телефон: (0352) 43-11-16
факс: (0035) 25-22-10
e-mail: [email protected]
ВАЖЛИВО
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН РЕГЛАМЕНТ ОБЛАСНОЇ РАДИ СТРУКТУРА ВИКОНАВЧИХ ОРГАНІВ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПРЕЗИДІЮ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОСТІЙНІ КОМІСІЇ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОМІЧНИКА-КОНСУЛЬТАНТА ДЕПУТАТА ПРАВОВА ДОПОМОГА ДІЮЧІ ОБЛАСНІ ПРОГРАМИ ІНФОРМУЄ ТЕРНОПІЛЬСЬКЕ ВІДДІЛЕННЯ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ МІЖНАРОДНІ ПРОГРАМИ, ПРОЕКТИ І ГРАНТИ ІНДУСТРІАЛЬНІ ПАРКИ ЗВІТИ ПРО РОБОТУ ДЕПУТАТІВ У 2022-2023 РОКАХ ЗВІТИ ЗАКЛАДІВ КУЛЬТУРИ ПРО РОБОТУ ЗА РІК ОСОБИСТИЙ ПРИЙОМ ГРОМАДЯН ДЕПУТАТАМИ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ
НАШ КРАЙ
ТЕРНОПІЛЬЩИНА. ІСТОРІЯ МІСТ І СІЛ ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ЕНЦИКЛОПЕДИЧНИЙ СЛОВНИК ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ АСОЦІАЦІЇ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ "РАДИ ТЕРНОПІЛЬЩИНИ" (СТАТУТ, ПЕРЕЛІК)
КОМУНАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ОСВІТА СІМ’Я ТА МОЛОДЬ ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я КУЛЬТУРА ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА ТА СПОРТ СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ПІДПРИЄМСТВА, ФІРМИ АПТЕЧНА МЕРЕЖА
РАДА
ОН-ЛАЙН
ДОКУМЕНТИ
АРХІВ
Погода у Тернополі

вологість:
тиск:
вітер:

07.01.2025

На Тернопільщині відзначать 180-ліття з дня народження Івана Пулюя

Із нагоди відзначення 180-ліття з дня народження нашого видатного земляка, науковця і перекладача Івана Пулюя 2025-ий на Тернопільщині оголошено роком цієї видатної особистості. Цьогоріч заплановано ряд заходів із цього приводу як в Україні, так і за кордоном.

7 січня, у межах підготовки до вшанування пам’яті знаного науковця, голова Тернопільської обласної ради Богдан Бутковський зустрівся з ректором Тернопільського національного технічного університету ім. Івана Пулюя Миколою Митником та його помічником Михайлом Блавіцьким. В обговоренні також взяли участь заступник керівника виконавчого апарату обласної ради Володимир Мисик і начальник відділу міжнародного співробітництва та промоції області Руслан Кулик.

«Важливо берегти пам’ять про нашого видатного земляка та популяризувати його значний науковий доробок. Маємо об'єднати зусилля, щоб про Івана Пулюя дізналися якомога більше людей, а його досягнення були гідно поціновані в світі», — наголосив Богдан Бутковський.

«Життя Івана Пулюя пройшло в основному за межами України, але помислами і добрими справами він завжди був зі своїм народом. Хоча його наукові досягнення тривалий час залишалися недооціненими через історичні обставини, та нині його визнають як одного із основоположників рентгенографії, важливу постать у розвитку науки й техніки. Його ім’я стоїть поруч із всесвітньо відомими науковцями», — зазначив Микола Митник.

Довідково

Іван Пулюй народився 2 лютого 1845 року в містечку Гримайлів на Тернопільщині. У 1876 році захистив докторську дисертацію та здобув ступінь доктора філософії Страсбурзького університету. Знаменитий фізик стояв біля витоків одного із найвизначніших досягнень людства — відкриття Х-променів. Об’єктом його уваги були й проблеми молекулярної фізики, дослідження властивостей та природи катодних променів. Переклав Біблію та Псалтир українською мовою, автор близько 50 наукових праць із фізики та електротехніки українською, німецькою та англійською мовами. Помер вчений 31 сiчня 1918 року в Празi, де й похований.