«Борцям за волю України»: у Чорткові відбулося відкриття памʼятного знака
25 червня у Чорткові відбулося відкриття пам’ятного знака «Борцям за волю України», присвяченого жертвам Чортківсько-Ягільницької трагедії 27 листопада 1942 року.
У заході взяли участь представники влади, духовенства, громадськості, військові, родини загиблих та мешканці громади. Вшанував пам’ять невинно убієнних голова Тернопільської обласної ради Богдан Бутковський.
«Відкриваючи цей пам’ятний знак, ми не лише віддаємо належну шану тим, хто став жертвою трагічних подій 1942 року, — ми відновлюємо історичну справедливість і повертаємо із забуття імена людей, які боролися за право України бути вільною. Пам’ять про них є нашим моральним обов’язком і важливою складовою національної єдності», — зазначив Богдан Бутковський.
Очільник обласної ради також наголосив, що історія твориться сьогодні і ми маємо зробити все можливе, аби ніколи більше кат не панував на нашій землі і ніколи не гинули тут справжні патріоти.
«Переконаний, що після всіх важких випробувань, які випали на долю нашого народу, нас обовʼязково чекає велике майбутнє. Саме завдяки таким людям, які не скорилися окупантам і тоталітарним режимам, ми маємо власну державу. Тож, наш обов’язок — берегти правду про їхній подвиг і передавати її наступним поколінням. Сьогодні ми вже не маємо права на помилки чи експерименти, ми маємо бути єдиними, дружними і міцними, щоб перемогти і збудувати ту Україну, про яку мріяли всі, хто віддав за неї власне життя», — наголосив голова Тернопільської обласної ради.
Пам’ятний знак встановлено як символ шани до українців, які загинули у боротьбі за свободу та незалежність рідної землі. Під час церемонії присутні вшанували пам’ять невинно убієнних хвилиною мовчання, поклали квіти до меморіалу та спільно помолилися за упокій душ загиблих.
Нехай пам’ять про їхню жертовність і любов до України живе в серцях нинішніх і майбутніх поколінь.

