Електронна приймальня
ТЕРНОПІЛЬСЬКА
ОБЛАСНА РАДА
Офіційний сайт Тернопільської обласної ради
Для людей з вадами зору Звичайна версія сайту
ПОШУК НА САЙТІ | КОНТАКТИ | КАБІНЕТ
вул. Грушевського 8, м. Тернопіль, 46000
телефон: (0352) 43-11-16
факс: (0035) 25-22-10
e-mail: rada.trc@tor.gov.ua
ВАЖЛИВО
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН РЕГЛАМЕНТ ОБЛАСНОЇ РАДИ СТРУКТУРА ВИКОНАВЧИХ ОРГАНІВ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПРЕЗИДІЮ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОСТІЙНІ КОМІСІЇ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОМІЧНИКА-КОНСУЛЬТАНТА ДЕПУТАТА ПРАВОВА ДОПОМОГА ДІЮЧІ ОБЛАСНІ ПРОГРАМИ ІНФОРМУЄ ТЕРНОПІЛЬСЬКЕ ВІДДІЛЕННЯ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ МІЖНАРОДНІ ПРОГРАМИ, ПРОЕКТИ І ГРАНТИ ІНДУСТРІАЛЬНІ ПАРКИ ЗВІТИ ПРО РОБОТУ ДЕПУТАТІВ У 2022-2023 РОКАХ ЗВІТИ ЗАКЛАДІВ КУЛЬТУРИ ПРО РОБОТУ ЗА РІК ОСОБИСТИЙ ПРИЙОМ ГРОМАДЯН ДЕПУТАТАМИ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ
НАШ КРАЙ
ТЕРНОПІЛЬЩИНА. ІСТОРІЯ МІСТ І СІЛ ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ЕНЦИКЛОПЕДИЧНИЙ СЛОВНИК ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ АСОЦІАЦІЇ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ "РАДИ ТЕРНОПІЛЬЩИНИ" (СТАТУТ, ПЕРЕЛІК)
КОМУНАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ОСВІТА СІМ’Я ТА МОЛОДЬ ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я КУЛЬТУРА ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА ТА СПОРТ СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ПІДПРИЄМСТВА, ФІРМИ АПТЕЧНА МЕРЕЖА
РАДА
ОН-ЛАЙН
ДОКУМЕНТИ
АРХІВ
Погода у Тернополі

вологість:
тиск:
вітер:

07.01.2025

Еразмус+ для України-2025: покроковий гайд для новачків

Завершення року і початок нового – це старт сезону можливостей у сфері грантів та проєктів. В межах інформаційної сесії для представників громад про одну з найбільших європейських програм Еразмус+, її пріоритети, особливості, реєстрацію та про практичні кейси учасників розповіла на запрошення програми «U-LEAD з Європою» проєктна менеджерка національного офісу Еразмус+ в Україні Катерина Жданова.

Еразмус+ є ключовою програмою Європейського Союзу, що працює одразу у декількох сферах – освіта, професійна підготовка, молодь і спорт. Вона унікальна тим, що надає фінансування як індивідуальним особам, так і організаціям. Це державний, приватний і громадський сектор, всі організації, які долучені тим чи іншим чином до сфери освіти, молоді і спорту. Тому, як зазначила Катерина Жданова, це можуть бути гранти на проєкти, стипендії, гранти на обміни, молодіжні обміни, різні партнерства і співпрацю, навчання та викладання, дослідження, професійні мережі, відкриті ресурси, платформи тощо.

Наскрізними пріоритетами усіх проєктів в рамках Еразмус+ є інклюзивність, відкритість та доступність для всіх: різні групи населення, країни/регіони, а також зелені та цифрові трансформації. Говорячи про інклюзивність і доступність, спікерка наголосила, що в європейському контексті ці два пріоритети розуміються дещо ширше, ніж ми звикли в Україні.

Перший важливий момент для тих, хто хоче спробувати скористатись можливостями Еразмус+. Оскільки програма передбачає спільні заявки партнерських організацій з різних країн, то потрібно розуміти, в якій ролі учасники з різних країн можуть виступати. Загалом у програмі можуть брати участь представники 27 країн-членів ЄС та 6-ти країн асоційованих до Програми (Ісландія, Ліхтенштейн, Норвегія, Північна Македонія, Сербія, Туреччина). А також представники третіх країн, не асоційованих до Програми – Азербайджан, Вірменія, Грузія, Молдова та Україна.

Організації, які можуть брати участь у програмі: заклади освіти, науково-дослідні установи, академічні, професійні, студентські, молодіжні об’єднання, об'єднання роботодавців та інші, молодіжні організації, неформальні об'єднання молоді, органи державної влади та місцевого врядування, державні та приватні підприємства та інші.

Індивідуальні особи, які можуть брати участь у програмі: учні закладів VET (закладів професійної освіти), студенти ЗВО (молодші) бакалаври, магістри; аспіранти, випускники, працівники закладів освіти, дослідники, молодь, молодіжні лідери і працівники, волонтери та інші.

Громади в цьому випадку належать до ОМС, які можуть виступати в різних ролях – партнери/заявники в проєктах (оплата роботи/відряджень), залежно від напрямку і типу проєктів. Відповідно, це можуть бути – розвиток людського потенціалу, інновації в освіті, спікери/тренери/фасилітатори, що приймають іноземних студентів на практику, зовнішні експерти, постачальники обладнання для навчання та викладання.

Також у програмі можуть брати участь на правах партнерів/заявників (оплата роботи/ відряджень) державні/приватні підприємства.

Для участі у Програмі обов’язковою є реєстрація на порталі програми. Перед реєстрацією варто перевірити, чи була ваша організація вже зареєстрована, якщо ні – зареєструвати її та отримати PIC (персональний ідентифікаційний код – для централізованих кокурсів) на одному порталі та OID (організаційний номер – для децентралізованих конкурсів) на іншому порталі.

Детальніше – за посиланням.