«Улиянка»: у Тернопільській обласній універсальній науковій бібліотеці відбудеться презентація роману Марії Лавренюк
Тернопільська обласна універсальна наукова бібліотека запрошує на презентацію роману «Улиянка» української письменниці, публіцистки, журналістки, уродженки нашого краю Марії Лавренюк , яка відбудеться 23 січня о 13:00 у відділі читального залу.
Ця книжка у 2024 році отримала спецвідзнаку конкурсу «Коронація слова» як кращий роман про кохання, та разом з цим вона досить детально описує складний історичний період, у якому попри всі незгоди кристалізується характер молодої лемкині, що готова до спротиву сваволі владців.
Кохання не зважає на релігійні чи етнічні розбіжності. Молода русинка-сирота і поляк-бідняк закохуються. За наполяганням родини й через особисту образу дівчина виходить заміж за іншого. Улиянка готова втекти від чоловіка до коханого, та в їх життя вривається Друга світова війна… І після важких випробувань настало ще пекельніше — «взаємний обмін населенням» за угодою між Польщею та СРСР, що для русинів став терором, депортацією і колгоспним рабством.
Довідково: Марія Лавренюк (Лішнянська) — українська письменниця, публіцистка, журналістка, членкиня Національної спілки письменників України (з 2015-го) та Національної спілки журналістів України (з 2011-го) народилася 3 січня 1976 у с. Матвіївці, Шумського району, Тернопільської області.
Закінчила Технологічний університет Поділля (м. Хмельницький) за спеціальністю інженер-конструктор виробів зі шкіри. У 2007 року здобула ступінь магістра державної служби.
Друкувалась у газетах «День», «Літературна Україна», журналі «Погорина», літературно-мистецькому альманасі «Курінь», на сайті «А4-UA».
Як художниця оформила книги: «Печериці для мудрої господині», збірку найкращих матеріалів українсько-польського порталу співпраці «А4» «Між Європою та війною», збірку поезій Ю. Бондючної «Невивчена гладінь».
Дизайнерка експозиції літературно-меморіального музею Георгія Петрука-Попика (с.Іловиця), музею Кременецького ботанічного саду.
Збірки новел: «Декамерон одного села» (2012), «Війна і мир одного села» (2013).
Кулінарні есе: «Печериці для мудрої господині» (2013), «Полба» (2014).
Романи: «Де скарб твій…» (2013) та «Сльоза Сирина» (2021) у співавторстві з Сергієм Синюком, «Калина січена» (2018), «Улиянка» (2024).
Відзнаки: Лауреатка Премії імені Михайла Дубова (2012), Лауреатка Міжнародна літературна премія імені Уласа Самчука (2019), Спецвідзнака за кращий твір про кохання Міжнародного конкурсу «Коронація слова» 2024 року.