Електронна приймальня
ТЕРНОПІЛЬСЬКА
ОБЛАСНА РАДА
Офіційний сайт Тернопільської обласної ради
Для людей з вадами зору Звичайна версія сайту
ПОШУК НА САЙТІ | КОНТАКТИ | КАБІНЕТ
вул. Грушевського 8, м. Тернопіль, 46000
телефон: (0352) 43-11-16
факс: (0035) 25-22-10
e-mail: rada.trc@tor.gov.ua
ГОЛОВНА
НАШ КРАЙ
НАШ КРАЙ ТЕРНОПІЛЬЩИНА. ІСТОРІЯ МІСТ І СІЛ ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ЕНЦИКЛОПЕДИЧНИЙ СЛОВНИК ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ АСОЦІАЦІЇ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ "РАДИ ТЕРНОПІЛЬЩИНИ" (СТАТУТ, ПЕРЕЛІК)
КОМУНАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ОСВІТА СІМ’Я ТА МОЛОДЬ ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я КУЛЬТУРА ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА ТА СПОРТ СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ПІДПРИЄМСТВА, ФІРМИ АПТЕЧНА МЕРЕЖА
РАДА
ДІЯЛЬНІСТЬ
ОН-ЛАЙН
ДОКУМЕНТИ
АРХІВ
Погода у Тернополі

вологість:
тиск:
вітер:

Міжнародні програми, проекти і гранти

 

Зміст та навігація по сторінці:

> Загальна інформація щодо здобуття грантів

> З чого розпочинати роботу, пошук грантових програм

> Підготовка проекту та подання грантової заявки

> Перелік актуальних грантових програм від міжнародних донорських організацій

> Корисні посилання на методичні матеріали, посібники, каталоги, ресурси

Вступне слово голови
Тернопільської обласної ради

Стійкий розвиток економіки, відродження конкурентоспроможних виробництв, повноцінне використання потенціалу області та зростання рівня життя населення вимагає відповідних вкладень у виробничу і соціальну сферу.

Аналіз міжнародного досвіду проектної діяльності показує, що в багатьох розвинених країнах світу одним з важливих завдань органів місцевого самоврядування є спрямування роботи на пошук позабюджетних альтернативних джерел фінансування та налагодження співпраці з міжнародними фондами, програмами та грантами.

Тернопільська обласна рада протягом останніх років також впроваджує проектні технології в систему управління процесами регіонального розвитку.

Починаючи з 2014 по 2016 рік Тернопільською обласною радою проводився обласний конкурс проектів розвитку місцевого самоврядування, спрямований на підвищення активності територіальних громад та органів самоврядування у розв’язанні актуальних проблем розвитку територій. 55 органів місцевого самоврядування області мали змогу реалізувати свої проекти на умовах співфінансування за рахунок коштів обласного та відповідних місцевих бюджетів.

У рамках підписаної трьохсторонньої Угоди про партнерство міжТернопільською обласною радою, Тернопільською обласною державною адміністрацією та Програмою розвитку Організації Об’єднаних Націй в Тернопільській області реалізовувалась третя фаза проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» на період 2014-2018 роки, а це 46 проектів громад, які реалізовувалися на умовах співфінансування за рахунок коштів ПРООН.

З метою надання допомоги новоутвореним об’єднаним територіальним громадам області у 2019 році підписано Меморандум про співпрацю та взаємодію між Тернопільською обласною радою, Тернопільською обласною державною адміністрацією та організацією Глобал Комьюнітіз. Глобал Комьюнітіз (GlobalCommunities) виконує п’ятирічний проект Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) вартістю $50 мільйонів «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE). Програма DOBRE спрямує більшу частку технічної та фінансової допомоги на місцевий рівень, зокрема створюючи умови для нових Об’єднаних Територіальних Громад (ОТГ) краще управляти ресурсами, підвищити якість комунальних послуг, стимулювати місцеву економіку та підвищити залученість громадян.

Тому, враховуючи обмеженість бюджетних коштів, важливим напрямком роботи органів місцевого самоврядування, підприємств та установ комунальної власності повинна стати робота спрямована на пошук позабюджетних джерел фінансування з міжнародних фондів, програм та грантів. Сподіваємось, що підготовлені рекомендації та нижченаведена інформація, посилання на відповідні інтернет-ресурси щодо переліку актуальних грантів, конкурсів, проектів та програм стане корисною в організації роботи спрямованої на залучення додаткових фінансових ресурсів.

 

РЕКОМЕНДАЦІЇ ОБ’ЄКТАМ СПІЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД СІЛ, СЕЛИЩ, МІСТ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ ЩОДО УЧАСТІ У ГРАНТОВИХ ПРОГРАМАХ:

 

> Загальна інформація щодо здобуття грантів

> З чого розпочинати роботу, пошук грантових програм

> Підготовка проекту та подання грантової заявки

> Перелік актуальних грантових програм від міжнародних донорських організацій

> Корисні посилання на методичні матеріали, посібники, каталоги, ресурси

 

Загальна інформація щодо здобуття грантів

Гранти є найбільш поширеною формою фінансування проектів донорськими організаціями.

У методичній та довідковій літературі є багато визначень та понять, що таке донорські організації, фонди, гранти, програми. Ряд з них в значній мірі інтерпретуються як одне і те саме (або тотожні). Тому наше завдання - узагальнюючи інформацію, в лаконічній та доступній формі з’ясувати, що таке донорські організації, фонди, гранти та як з ними працювати.

Донори - це міжнародні організації, державні установи, комерційні структури, громадські некомерційні організації (релігійні, наукові тощо), приватні благодійні фонди або приватні особи, що надають громадянам та організаціям на некомерційній безповоротній основі необхідні додаткові ресурси різного виду, на цілі, які спрямовані в цілому на благо усього суспільства.

На практиці існує декілька класифікацій донорів, які можна систематизувати так:

За видами допомоги, що надається, донори поділяються на тих, хто:

 надає гранти;

 виділяє стипендії на навчання;

 здійснює експертну (консультативну) допомогу;

 надає технології, обладнання тощо.

За сферою інтересів донори поділяються на вузькоспеціалізовані (здійснюють підтримку в чітко визначених сферах діяльності, наприклад, Всесвітній фонд боротьби зі СНІДом, Глобальний екологічний фонд) та універсальні (пріоритетами діяльності яких є різноманітні суспільні проблеми).

За територіальними межами дії донори бувають національними та міжнародними. Хоча у цих рекомендаціях ми в основному зосереджуємось на міжнародній допомозі, не варто забувати й про вітчизняних грантодавців. Тим більше, що українські організації в рамках власних програм і великих проектів можуть здійснювати так зване субгрантування. Таким чином працює, наприклад,    Український фонд соціальних інвестицій, який на конкурсній основі перерозподіляє кошти, отримані від іноземних фінансових організацій.

За джерелом капіталу можна виділити такі основні групи міжнародних донорів, які доступні для здобувачів з України: міждержавні організації, урядові, суспільні та корпоративні донори. Дещо докладніше про ці групи.

1 Міждержавні організації. До цієї групи донорів належать установи Організації Об’єднаних Націй (Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН), ЮНІСЕФ, Світовий банк, Проект «Місцевий розвиток орієнтований на громаду (СВА), тощо) та Європейського Союзу (Європейська комісія, Рада Європи, ОБСЄ,).

Урядові донори. Це можуть бути грантові програми окремих закордонних органів влади (Агенство США з міжнародного розвитку (USAID), Канадське агентство міжнародного розвитку (СIDA), Шведське агентство з питань міжнародної співпраці та розвитку (SIDA) та ін.), або посольств іноземних держав в Україні (США, ФРН, Норвегії тощо).

3 Суспільні донори можуть бути як національними(наприклад німецькі фонди політичних партій – Фонд К.Аденаура, Фонд Ф.Наумана та ін.) так і міжнародними (наприклад PHARE- Програма демократії, Міжнародний Вишеградський фонд). Вони будуються відповідно на фінансових надходжень з однієї або декількох країн та зобов’язані звітувати перед тими на чиї гроші вони існують.

4 Приватні донори. До цієї категорії належать донори різного обсягу і характеру діяльності – від таких великих міжнародних організацій, як міжнародний фонд «Відродження» Дж.Сороса та Фонд Рокфеллера до невеликих сімейних фондів Фонд Кнута і Аліси Валенбергів, Фонд Раскоба заохочення католицької діяльності).

5 Корпоративні донори реалізують програми соціальної відповідальності великих компаній (Компанія «Монсанто», Інститут нетрадиційного газу компанії «Шелл»).

Найпоширенішим джерелом додаткових ресурсів неприбуткових організацій та соціально-значущих проектів, як уже зазначалося, є благодійні фонди, які, в свою чергу, надають допомогу у вигляді грантів.

Термін "фонд" (англ. - fund) означає суму коштів, заощаджених або приготованих для виконання конкретних визначених цілей і завдань. Фондами можуть бути державні установи різних країн, міжнародні організації, приватні благодійні фонди, комерційні структури, релігійні, наукові та інші громадські некомерційні організації, які володіють первинним капіталом (або вкладом), та надають підтримку або допомогу в благодійній, освітній, культурній, релігійній та інших видах діяльності, що приносить користь громадськості, та фінансує в першу чергу інші некомерційні організації.

Згідно з даними Центру Європейських Фондів (ЕРО), у США зареєстровано близько 40 тис. благодійних фондів, в Європі їх кількість коливається від 80 до 100 тис.

Гранти надаються за результатами грантових програм-конкурсів, що оголошуються для неприбуткових організацій, під час яких проект повинен пройти у процедуру подання заявки на отримання гранту, і, у випадку перемоги в конкурсі - отримати кошти (допомогу).

Існує декілька визначень поняття "грант":

1. Грант (англ. "grant" - дар, дотація, стипендія) - це цільова фінансова дотація, що надається вченим на проведення наукових досліджень.

2. Грант - це безоплатна цільова субсидія, що надається на конкурсній основі організації, ініціативній групі або індивідуальній особі для реалізації заявленого проекту в тій чи іншій сфері діяльності.

3. Грант - благодійний внесок або цільове пожертвування, надане фізичними і юридичними особами в грошовій і натуральній формах.

4. Грант - кошти, безоплатно передані дарувальником (фондом, корпорацією, урядовим закладом або приватною особою) некомерційній організації або приватній особі для виконання конкретної роботи.

5. Грант - кошти, техніка або інші ресурси, що безповоротно передається донором (фондом, корпорацією, державною установою або приватною особою) некомерційній організації або приватній особі для виконання конкретної роботи.

На відміну від позики грант не треба повертати.

Слід зазначити ще, що в проектній діяльності та роботі з пошуку грантових програм виділяють ще також гранти для бізнесу – допомога бізнес-клієнтам у залученні коштів на розвиток власної справи, консультації, зустрічі, експертні оцінки, пошук можливостей фінансування та робота з грантовими заявками за залученням відповідних експертів.

З точки зору періодичності проведення грантові програми поділяються на:

 разові конкурси - програми грантів, які проводяться фондами один раз (як правило, вони спрямовані на досягнення певних цілей і завдань);

 циклічні конкурси - програми грантів, які повторюються через певні проміжки часу - один-два рази на рік;

постійні конкурси - програми грантів, які не мають певних термінів подання заявок на фінансування. Проекти розглядаються за фактом їх надходження.

 

З чого починати роботу, пошук грантових програм

Цикл діяльності по залученню ресурсів визначає послідовність ваших дій.

Перший крок (потреби) – визначення проблеми, формулювання її актуальності та невідкладності вирішення, планування проекту (програми), складання бюджету.

Спочатку необхідно абсолютно чітко визначити, для чого, для досягнення якої мети або вирішення якої проблеми потрібні кошти. Потім, що конкретно необхідно (гроші, приміщення, майно, послуги). Де ці кошти знаходяться, або, іншими словами, у кого їх можна попросити і як це зробити таким чином, щоб досягти успіху.

Другий крок (пошук джерел відсутніх ресурсів) – пошук грантових конкурсів, мета і завдання яких співпадають з метою і завданням вашого проекту.

Починати грантову діяльність краще за все з участі у не дуже значних за обсягом фінансування грантових конкурсах. Умовно можна планувати свою роботу за такою схемою:

регіональні або місцеві грантові програми;

гранти при Посольствах;

спеціальні програми «малих грантів»;

спільні програми в рамках Євросоюзу.

Для того щоб взяти участь у грантовій програмі треба знайти відкриті грантові конкурси, що відповідають напрямку діяльності вашої організації. Для цього треба провести моніторинг сайтів відповідних організацій, які узагальнюють та актуалізують грантові конкурси, в яких можна взяти участь в даний час: умови участі, сума гранту, кінцевий термін подання заявки, аплікаційні форми і т.д.

Визначившись із переліком найбільш прийнятних для підтримки вашого проекту донорів, необхідно докладно ознайомитись з умовами надання ними фінансової допомоги. Щоб запобігти ситуації, коли проект може бути відхилено через недотримання формальних вимог, перед написанням заявки треба уважно вивчити особливості грантових конкурсів, особливу увагу приділяючи наведеним нижче характеристикам:

географія конкурсу (грантодавець може оголосити конкурс для певних регіонів України);

тип одержувачів грантів (органи самоврядування, громадські об’єднання, вищі навчальні заклади, заклади охорони здоровя, освіти, соціального захисту, засоби масової інформації, ініціативні групи тощо);

пріоритети конкурсу (напрями надання допомоги конкретизуються у пріоритетах конкретних конкурсів);

терміни подання заявки та підведення підсумків конкурсу;

розмір гранта та розмір власного внеску;

термін реалізації проекту;

види діяльності, що фінансуються (у деяких випадках у рамках певного конкурсу донор може фінансувати чітко визначені заходи та відмовлятися фінансувати деякі статті видатків, найчастіше- непрямі видатки та/або оплату праці).

Де шукати інформацію про грантові конкурси ?

В першу чергу — на офіційних сайтах донорських організацій.

Рекомендуємо створити власну базу даних грантодавців і час від часу перевіряти їх сайти. З цих джерел можна отримати безліч корисної інформації про вже реалізовані та нові програми міжнародної технічної допомоги, про зміни у грантовій політиці та ін.

Регулярний моніторинг сайтів донорів, з одного боку, дозволить бути в курсі головних новин, а з іншого - потребує багато часу. В останньому випадку можна скористатись послугами багатьох сервісних організацій, які збирають, обробляють та розповсюджують інформацію про грантові конкурси. Серед подібних агрегаторів відзначимо такі інформаційні джерела.

 

Зарубіжні ресурси з фандрайзингу

Якщо ви добре володієте англійською мовою і бажаєте отримувати ексклюзивну інформацію зі світу грантрайтингу, тоді можете скористатися такими інтернет-ресурсами :

http://foundations.org - каталог грантодавців, який ведеться з 1995 року;

http://www.efc.be/ - European Foundation Centre (EFC) — Міжнародна асоціація суспільних та корпоративних донорів;

http://foundationcenter.org/ — міжнародний портал про філантропію;

http://www.guidestar.org - міжнародний портал для некомерційних організацій.

 

Сайти органів публічної влади в Україні.

Багато центральних органів виконавчої влади розміщують інформацію про проекти і програми міжнародної технічної допомоги, серед них можна відмітити:

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України (http://www.me.gov.ua) ;

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово –комунального господарства України (http://www.minregion.gov.ua);

Міністерство молоді та спорту України (http://dsmsu.gov.ua);

Департамент підвищення конкурентоспроможності регіону Харківської облдержаадміністрації (http://www.compet.kh.gov.ua/ukr/granti-ta-programi) здійснює щотижневу розсилку актуальної інформації про грантові конкурси.

Восени 2016 року у рамках проекту «Міжнародна допомога. Створення комунікативної платформи» Харківської обласної спілки «Молодіжні Ініціативи» та Департаменту з підвищення конкуренто-спроможності регіону Харківської обласної державної адміністрації за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» була створена комунікативна платформа проектів та програм міжнародної допомоги GrantsLife (http://grantslife.kh.gov.ua), яка дозволяє потенційним реципієнтам вчасно реагувати на актуальні грантові пропозиції від міжнародних донорів, обмінюватись досвідом реалізації проектів та здобувати навички з проектного менеджменту.

 

Портали українських недержавних організацій.

Великий обсяг корисної, в значній мірі, уже опрацьованої інформації можна знайти на сайтах:

Ресурсного центру «Гурт» (http://gurt.org.ua/);

Інформаційного порталу некомерційних організацій України «Громадський простір» (http://www.prostir.ua/category/grants/);

«Велика ідея» https://biggggidea.com/; і

Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад (http://vassr.org/);

Інформація про навчання, стажування розміщується на сайтах:

“Platforma”(http://platfor.ma),

порталі з управління знаннями “Knowledgeportal ”(http://www.kp. org.ua/);

“Mladinfo”(http://www.mladiinfo.eu/);

“Unistudy” (http://unistudy.org.ua/short-term/training/);

Відділу академічної мобільності КНУ імені Тараса Шевченка про стипендії для навчання (http://mobility.univ.kiev.ua/).

 

Сторінки у соціальних мережах.

Група «Гранти, конкурси, стипендії»

(https://www.facebook.com/groups/progrants/).

Окрім того, інформація про відкриті грантові конкурси поширюється обласними державними адміністраціями та органами місцевого самоврядування, освітніми закладами, науковими бібліотеками, дипломатичними установами іноземних країн акредитованих в Україні.

На офіційних сайтах Тернопільської обласної ради та Тернопільської обласної державної адміністрації також є відповідні розділи щодо грантових програм та рекомендації з підготовки і подання грантових заявок.

 

Підготовка проекту та подання грантової заявки

Третій крок (звернення) – підготовка грантової заявки з урахуванням вимог відповідного грантодавця, надсилання цієї заявки, контакт з представниками організації-донора і отримання коштів або інших ресурсів.

Обов’язковою умовою успішного здобуття грантів є правильно підготовлений проект. Тому, розпочинаючи пошук фінансування слід пам’ятати, що за один день написати хороший проект неможливо і починати готувати проектну заявку необхідно завчасно.

Перш за все визначимося, що ми розуміємо під поняттям «проект». Слово проект є одним із найбільш уживаних у пресі, виробничій діяльності та навіть у побуті. Сьогодні проектний підхід формує стиль життя людей багатьох розвинених країн. У вітчизняній практиці протягом певного періоду поняття «проект» використовувалося переважно в технічній сфері як певні розрахунки, креслення, технічна документація, метою якою було втілення певного задуму при створенні нового продукту (приладу, послуги, споруди, тощо). При цьому проект розробки технічної документації називався «проектуванням». У світовій практиці для визначення даного процесу використовується термін – дизайн, проектування споруд, розробка виробів.

Сьогодні не існує єдиного загальноприйнятого визначення терміну «проект». У сучасному розумінні проект представляє певне завдання з визначеними вхідними даними і потрібними результатами, які обумовлюють  спосіб його вирішення. Одним із найбільш вдалих, ми вважаємо, є визначення Світового банку, а саме:

Проект – це комплекс заходів, які здійснюються для досягнення чітко визначених цілей впродовж відведеного часу і за допомогою призначених на це фінансових ресурсів.

Тому, очевидним є висновок про необхідність професійного підходу до проектного управління як до інструменту, який дозволяє ефективно вирішувати і великомасштабні завдання розвитку економіки країни в цілому, і окремого виробництва, і проблеми розвитку невеликих територій, окремих сільських рад, підприємств та установ.

Підсумовуючи визначення проекту слід зазначити, що проект це діяльність спрямована на розвиток, поліпшення та зміну існуючої ситуації.

Впродовж останніх десятиліть міжнародними донорами розроблено процедури та методологічні принципи щодо підготовки проектів та управління ними. Їх застосування, а завдяки цьому і використання досвіду попередників, зменшує ризик допущення помилок, які виникають на етапі написання проекту, тим самим підвищуючи шанси на отримання коштів для його реалізації.

Незважаючи на те, що в кожного донора свої вимоги щодо оформлення проектних заявок, у їх структурі можна виокремити найчастіше повторювані елементи – так званий універсальний формат для написання проекту, який дозволить включити до заявки практично всі можливі розділи, що зустрічаються у вимогах різних донорів:

Титульний аркуш

Резюме проекту

Вступ

Постановка проблеми

Мета і завдання

Методи

Цільові групи

Припущення

Очікувані результати

Оцінювання

Життєздатність проекту

План реалізації

Звітність

Бюджет

Додатки

Саме тому, до підготовки проектів, а відповідно і заявок на гранти доцільно ставитися не як до разової проби пера, а як до постійної діяльності по залученню додаткових ресурсів для розвитку організації. Така діяльність називається англійським словом фандрайзинг і включає в себе не тільки підготовку заявок на гранти, але і залучення матеріальних ресурсів з інших можливих джерел.

Факт підготовки і відправки заявки зовсім не є гарантією отримання гранту. Оскільки найчастіше гранти надаються на конкурсній основі, їх отримують організації, які зможуть цей конкурс виграти. Вважається, що ефективність діяльності буде нормальною, якщо буде профінансована кожна десята заявка (10%). Якщо ви відправили заявку і у відповідь отримали від грантодавця багато питань, значить ваша заявка продовжує конкурсну боротьбу. На всі поставлені запитання треба відповісти докладно і оперативно. Якщо ж ви отримали повідомлення про те, що ваша заявка не пройшла за конкурсом, спробуйте уточнити мотиви відмови і врахувати їх у подальшій роботі.

Відносини між організаціями, що надають гранти і організаціями, що їх отримують — це відносини партнерів. Успішно виконані проект допомагають фонду, що надає гранти, знайти гроші на подальший розвиток своєї діяльності. Максимально щирі, коректні відносини з грантодавцем допоможуть підготувати заявку та успішно виконати проект, а відтак отримати досвід і значно підвищити шанси на отримання наступних грантів з будь-яких джерел. «Провалений» проект ці шанси помітно знижує — інформація про проблеми грантоотримувачів поширюється серед грантодавців дуже швидко.

У разі отримання повідомлення про перемогу в конкурсі необхідно буде укласти договір з грантодавцем і суворо його дотримуватися. Грантодавець не тільки має право контролювати хід виконання проекту та цільове використання коштів, але і поширювати інформацію про грантоотримувача.

 

ПЕРЕЛІК ДОСТУПНИХ З ЛЮТОГО МІЯСЯЦЯ 2023 РОКУ ГРАНДІВ ТА МІЖНАРОДНИХ ПРОГРАМ

 

Організація проєктної діяльності під час воєнного стану і надалі залишається важливим напрямком роботи органів місцевого самоврядування.

Дана інформація спрямована на залучення громад, громадських організацій та фізичних, юридичних осіб до участі в конкурсах на отримання коштів міжнародних фондів, які працюють на території України та Тернопільської  області зокрема.

Інформація підготовлена за тематичними напрямками та місяцями дедлайну.

ЛЮТИЙ 2023

МІЖНАРОДНИЙ ВИШЕГРАДСЬКИЙ ФОНД

http://visegradfund.org/grants/

Тематичний напрямок: Культура та Туризм; Соціальний розвиток.

Грантодавець-організатор: Міжнародний Вишеградський фонд - це донорська організація, заснована у 2000 році урядами країн Вишеградської групи (V4) – Чеською Республікою, Угорщиною, Польщею та Словаччиною. Його мета - сприяти регіональній співпраці як між країнами V4, так і іншими регіонами, зокрема країнами Західних Балкан та Східного партнерства (EaP)

Сфери підтримки:

 • культурна співпраця;
 • освіта;
 • туризм;
 • наукові та молодіжні обміни;
 • транскордонна співпраця

Заявники:

 • організації громадянського суспільства (ОГС);
 • освітні організації;
 • культурні організації;
 • дослідницькі і наукові установи

Розмір гранту: до 30 тис. євро

Додаткова інформація: Тривалість реалізації проєкту - 18 міс. Гранти покривають до 100% бюджету проєкту з максимум 15% запитуваної суми на накладні витрати. Наступні дедлайни 1 червня/1 жовтня

Термін подачі заявок: малі гранти : 1 лютого 2023року; наступні дедлайни 1 червня, 1 жовтня.

КОНКУРС НА СТВОРЕННЯ ХАБІВ ДЛЯ ЖІНОК-ПІДПРИЄМИЦЬ В ГРОМАДАХ УКРАЇНИ

https://csr-ukraine.org/news/uwe-hub-open-call-zaproshuiemo-gromadi-ukraini-stati/

Тематичний напрямок: Економіка, підприємництво, енергозбереження.

Грантодавець-організатор: UWE HUB OPEN CALL

Сфери підтримки: Розширити економічні можливості жінок в Україні через створення мережі дружніх до дітей хабів, де жінки зможуть навчитися основам підприємництва, інструментам розвитку своєї власної справи, прокачати своє підприємницьке мислення та об’єднатися у жіночу бізнес-спільноту та знайти партнерів (інвесторів, банки, інші компанії).

Заявники:

 •  органи місцевого самоврядування
 •  громадські організації та благодійні фонди
 •  молодіжні центри, хаби, коворкінги
 •  агенції регіонального розвитку
 •  асоціації підприємців/миць
 • окремі активісти/ки

Термін подачі заявок: 05 лютого 2023 року

КОНКУРС ПРОЕКТІВ В РАМКАХ ПРОГРАМНОГО ФОНДУ В РАМКАХ ПРОГРАМИ "ПІДТРИМКА ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА В УКРАЇНІ"

https://ucsofund.crownagents.com/

Тематичний напрямок: Соціальний захист, благодійність

Грантодавець-організатор: Посольство Великої Британії

Сфери підтримки: Пріоритет надаватиметься пропозиціям, які будуть спрямовані на наступні маргіналізовані та відчужені групи в зусиллях з відновлення та реконструкції: ОГС, які працюють із та/або просувають права: люди з обмеженими можливостями, особи, які перебувають у закладах, та діти
Роми та ЛГБТКІ + люди похилого віку, особливо ті, що живуть у віддалених сільських районах
внутрішньо переміщені особи та ініціативи, спрямовані проти насильства за статтю.

Заявники: ОГС, які задовольняють потреби вразливих і маргіналізованих груп, а також підтримують інтеграцію та соціальну згуртованість у процесі раннього відновлення та реконструкції України

Розмір гранту: До 250 тис. фунтів стерлінгів

Додаткова інформація: Тривалість проектів від 3 до 12 місяців

Термін подачі заявок: 06 лютого 2023року

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ МОЛОДІЖНИЙ КОНКУРС "ЮРИДИЧНА ОСВІТАМАЙБУТНЬОГО"

https://kman.org.ua/ua/novyny/Zaproshuemo-na-Vseukrainskii-molodizhnii-konkurs-Uridichna-osvita-maibutnoho

Тематичний напрямок: Освіта

Грантодавець-організатор: Київська Мала академія наук

Сфери підтримки: Метою Конкурсу є підтримка обдарованої молоді та внутрішньо переміщених осіб. Професійна орієнтація школярів. Підвищення конкурентоспроможності випускників правничих шкіл на ринку праці. Виявлення проблемних питань юридичної освіти для досягнення стратегічних пріоритетів реформи правосуддя в Україні. Аналіз питання підвищеної популярності професії юриста в абітурієнтів. Залучення студентів до процесів покращення якості вищої юридичної освіти в Україні.

Заявники:

 • Група 1 - учні загальноосвітніх навчальних закладів;
 • Група 2 - студенти та аспіранти закладів вищої освіти.

Розмір гранту: по кожній з програм визначено окремі суми.  

Додаткова інформація: Конкурс проходитиме в онлайн форматі, подача робіт дистанційна. Учасники мають подати на конкурс роботи за відповідною тематикою:

Для 1-ї групи: Чому я хочу бути юристом: переваги і недоліки професії юриста.
Для 2-ї групи: Реформування юридичної освіти та застосування новітніх технологій

Термін подачі заявок: 07 лютого 2023 року.

КОНКУРС З ПРОВЕДЕННЯ АНАЛІЗУ НАЦІОНАЛЬНИХ ПРАКТИК ПЛАНУВАННЯ, ВПРОВАДЖЕННЯ ТА ОЦІНКИ РЕГІОНАЛЬНИХ ПРОГРАМ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

https://www.prostir.ua/?grants=konkurs-na-otrymannya-hrantu-na-provedennya-analizu-natsionalnyh-praktyk-planuvannya-vprovadzhennya-ta-otsinky-rehionalnyh-prohram-ohorony-zdorovya-vrahuvannya-kraschoho-mizhnarodnoho-dosvidu-ta-roz

Тематичний напрямок: Охорона здоров’я

Грантодавець-організатор: USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я» 

Сфери підтримки: Метою цього гранту є розробка рекомендацій щодо планування, впровадження та оцінки виконання регіональних програм у сфері охорони здоров’я, включаючи ключові показники ефективності; поширення розроблених рекомендацій серед зацікавленої аудиторії, а також надання технічної допомоги окремим органам місцевого самоврядування щодо оновлення та розробки регіональних програм у сфері охорони здоров’я

Заявники: Неурядові, комерційні, або некомерційні організації, зареєстрованою в Україні не менше 3-х років; бути зареєстрованим у SAM.gov та мати унікальний ідентифікаційний номер підприємства.

Розмір гранду: до 150 тис. грн.

Додаткова інформація: Не мають права подавати заявки на отримання гранту: фізичні особи, політичні організації, державні установи, державні установи (посадовці) національного або міського рівня  та релігійні групи.

Термін подачі заявок: 10 лютого 2023 року

РАНТОВА ПРОГРАМА ДЛЯ ПІДПРИЄМЦІВ LENOVO: МІЛЬЙОН НА РОЗВИТОК БІЗНЕСУ

https://lenovo.ua/lp/thinkon?utm_source=forbes&utm_medium=article&utm_campaign=thinkon_14122022

Тематичний напрямок: Економіка, підприємництво, енергозбереження.

Грантодавець-організатор: Грантова програма компанії LENOVO

Сфери підтримки: Можливість отримати допомогу вашого бізнесу для розвиватку за підтримки Lenovo

Заявники: МСБ (виробничі та сервісні підприємства, інноваційні компанії, ІТ компанії)

Розмір гранту: 1 млн. грн.

Додаткова інформація: Штат: щонайменше 5 працівників на 23.02.22
Масштаб: фінансовий обіг підприємства до 23.02.22 складав понад 5 млн грн/рік
Досвід: від 4х років роботи на відповідному ринку

Термін подачі заявок: 12 лютого 2023 року

«ЕКОНОМІЧНА КООПЕРАЦІЯ У СФЕРІ БУДІВНИЦТВА ТА ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ» В РАМКАХ ПРОГРАМИ СТАЖУВАННЯ «FITFORPARTNERSHIPWITHGERMANY»

https://export.gov.ua/news/4378-nabir_za_programoiu_fit_for_partnership_with_germany_na_2023_rik

Тематичний напрямок: Економіка, підприємництво, енергозбереження.

Грантодавець-організатор: Програма «Fit for Partnership with Germany»

Сфери підтримки: Пріоритетні напрями українських підприємств

 • промислове та цивільне будівництво,
 • архітектура,
 • проєктування,
 • інжиніринг,
 • мережі та комунікації,
 • будівельні матеріали,
 • виробництво вікон, дверей та інше,
 • енергоефективність у промисловості,
 • енергоефективність у будівництві, санації,
 • будівель та споруд,
 • альтернативні джерела енергії,
 • водневі ресурси та джерела.

Заявники: Менеджери середньої та вищої ланки, які:

* відповідають за організацію виробничих процесів; відповідають за закупівлю продукції промислово-технічного призначення та витратних матеріалів для промислового виробництва та будівництва;

* відповідають за ефективне використання енергетичних ресурсів на підприємстві;

* проєктують промислові об’єкти та об’єкти громадського призначення;

* проєктують, будують та санують об'єкти, зокрема як субпідрядники;

* спеціалізуються на проведенні енергоаудиту;

* займаються виробництвом, впровадженням та збутом (зокрема на міжнародні ринки) обладнання, матеріалів, технологій та програмного забезпечення для підвищення енергоефективності у промисловості, у спорудах, зокрема з керуючих компаній. – стати учасником

Розмір гранту: Витрати, які покриває Програма «FitforPartnershipwithGermany» під час бізнес-сесії у Німеччині: Тренінги та воркшопи в Німеччині Проживання в 3-зірковому готелі (або рівноцінне аналогічне розміщення) в Німеччині Сніданок і обід або сніданок і вечеря (напівпансіон) Трансфер з / до аеропорту за умови централізованого прильоту / заїзду групи Групові поїздки на німецькі підприємства та на інші заходи (виставки та інше) Транспортні витрати учасника, пов’язані з поїздкою на індивідуальні зустрічі (автобус або поїзд по території.

Додаткова інформація: можливість встановлення партнерських контактів

Термін подачі заявок: 15 лютого 2023 року

КОНКУРС ЗАЯВОК ДЛЯ БІБЛІОТЕК «ПРАЦЮЄМО НА ПЕРЕМОГУ»

https://ula.org.ua/novyny-ta-podii/novyny/5077-konkurs-zaiavok-dlia-bibliotek-pratsiuiemo-na-peremohu

Тематичний напрямок: Культура та Туризм.

Грантодавець-організатор: Міжнародний Вишеградський фонд - це донорська організація, заснована у 2000 році урядами країн Вишеградської групи (V4) – Чеською Республікою, Угорщиною, Польщею та Словаччиною. Його мета - сприяти регіональній співпраці як між країнами V4, так і іншими регіонами, зокрема країнами Західних Балкан та Східного партнерства (EaP)

Сфери підтримки:

 • фінансування проєктів з відновлення роботи та збереження українських бібліотек, які постраждали в результаті бойових дій чи дій окупаційних військ і адміністрацій (у тому числі ремонтних робіт, придбання обладнання, поповнення книжкових фондів та інших ресурсів);
 • зміцнення ресурсної бази бібліотек, які надають послуги внутрішнім переселенцям, ветеранам бойових дій, тим, хто вчиться онлайн тощо;
 • підтримки бібліотекарів, які внаслідок бойових дій опинилися в складних життєвих обставинах.

Заявники: бібліотечні установи.

Розмір гранту: Загальний бюджет програми  500 тис. грн

Додаткова інформація: На конкурсній основі будуть підтримані заявки 9-ти бібліотек на 50 тис. грн. кожна.

Термін подачі заявок: малі гранти : 15 лютого 2023року.

«МЕНЕДЖМЕНТ У СФЕРІ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я» В РАМКАХ ПРОГРАМИ СТАЖУВАННЯ «FITFORPARTNERSHIPWITHGERMANY»

https://export.gov.ua/news/4378-nabir_za_programoiu_fit_for_partnership_with_germany_na_2023_rik

Тематичний напрямок: Охорона здоров’я

Грантодавець-організатор: в межах держпрограми Стажування «FitForPartnershipWithGermany»

Сфери підтримки: Учасники отримують можливість:

* ознайомитися з німецькими лікувальними закладами зсередини: структура закладу, оптимальний склад медичного персоналу, ефективна організація простору, організація роботи з пацієнтами, взаємодія з іншими  медичними та страховими установами;

* безпосередньо ознайомитися з обладнанням, матеріалами та технологіями у німецьких лікувальних

закладах та придбати необхідне або «взяти до уваги»;

* встановити контакти з німецькими лікувальними закладами та знайти надійних партнерів для

подальшого професійного спілкування, можливої професійної взаємодії;

* дізнатися про можливості просунення власних послуг у Німеччині;

набути міжкультурних управлінських компетенцій, що допомагають налагодити співпрацю з німецькими

компаніями/лікувальними закладами;

* здобути практичний досвід ведення переговорів з потенційними

Заявники: Керівники державних та приватних лікувальних закладів, управлінці та представники державних закладів та органів державного управління, що відповідають за технічне та технологічне забезпечення, оснащення лікувальних закладів, директори (керівники) реабілітаційних закладів, керівники підприємств, що займаються збутом медичного обладнання, матеріалів, технологій та програмного забезпечення, зокрема на закордонні ринки. -  стати учасником

Розмір гранду: можливість встановлення партнерських контактів

Термін подачі заявок: 15 лютого 2023 року

«ЕКОНОМІЧНА КООПЕРАЦІЯ У ГАЛУЗІ ЕКОЛОГІЧНОЇ УТИЛІЗАЦІЇ ВІДХОДІВ» В РАМКАХ ПРОГРАМИ СТАЖУВАННЯ «FITFORPARTNERSHIPWITHGERMANY»

https://export.gov.ua/news/4378-nabir_za_programoiu_fit_for_partnership_with_germany_na_2023_rik

Тематичний напрямок: Енергоефективність і екологія; Аграрний розвиток.

Грантодавець-організатор: в межах держпрограми Стажування «FitForPartnershipWithGermany»

Сфери підтримки: Учасники отримають оглядове уявлення про екологічні технології у секторі переробки відходів Німеччини, включаючи системи збору вторсировини та вилучення корисних матеріалів з відходів. Вони знайомляться з концепціями та рішеннями щодо економічно ефективного сортування відходів. Крім того, програма надає можливість налагодити ділові відносини з німецькими постачальниками відповідних технологій, систем і сервісу, включаючи інженерно-консультаційні послуги. Програма знайомить з плануванням та організацією управління відходами на німецьких промислових підприємствах, з роботою муніципальних організацій та постачальників екологічних послуг.

Заявники: Керівники середньої та вищої ланки:

* виробничих і переробних підприємств, що займаються питаннями управління відходами (з пріоритетом на скорочення виробничих і технологічних відходів, екологічну утилізацію відходів і переробку вторинної сировини);
* організацій та підприємств сектора утилізації та переробки відходів, що займаються питаннями збору, сортування та утилізації відходів (побутових, сільськогосподарських і спеціальних, зокрема медичних відходів, небезпечних і отруйних відходів, шламу стічних вод);

* компаній, що пропонують послуги у секторі управління відходами або просування та збуту екологічних технологій і систем переробки відходів у своїх країнах

* підприємств, що займаються збутом вторсировини. – стати учасником

Розмір гранту: Витрати, які покриває Програма «FitforPartnershipwithGermany» під час бізнес-сесії у Німеччині: Тренінги та воркшопи в Німеччині

Проживання в 3-зірковому готелі (або рівноцінне аналогічне розміщення) в НімеччиніСніданок і обід або сніданок і вечеря (напівпансіон)

Трансфер з / до аеропорту за умови централізованого прильоту / заїзду групи

Групові поїздки на німецькі підприємства та на інші заходи (виставки та інше)

Транспортні витрати учасника, пов’язані з поїздкою на індивідуальні зустрічі (автобус або поїзд по території Німеччини)
Страхування здоров’я, від нещасних випадків і цивільної відповідальності під час перебування в Німеччині

Додаткова інформація: можливість встановлення партнерських контактів

Термін подачі заявок: 15 лютого 2023року

КОНКУРС ПРОПОЗИЦІЙ "ERASMUS MUNDUS ACTION" КД 2 - СПІВПРАЦЯ МІЖ ОРГАНІЗАЦІЯМИ І УСТАНОВАМИ - ПРОГРАМА ERASMUS+ 2023 – EAC/A10/2022

https://ec.europa.eu/info/funding-tenders/opportunities/portal/screen/opportunities/
topic-search;callCode=null;freeTextSearchKeyword=ERASMUS-EDU-2023-PEX;
matchWholeText=true;typeCodes=1,2,8;statusCodes=31094502,31094501;
programmePeriod=null;programCcm2Id=null;programDivisionCode=null;focusAreaCode=null;
destinationGroup=null;missionGroup=null;geographicalZonesCode=null;
programmeDivisionProspect=null;startDateLte=null;startDateGte=null;
crossCuttingPriorityCode=null;cpvCode=null;performanceOfDelivery=null;
sortQuery=sortStatus;orderBy=asc;onlyTenders=false;topicListKey=topicSearchTablePageState

Тематичний напрямок: Освіта; Соціальний розвиток.

Грантодавець-організатор: Київська Мала академія наук

Сфери підтримки: Співпраця між організаціями та установами

* Партнерство для співпраці:
- Співробітництво Партнерство
- Малі партнерства
* Партнерство заради досконалості:
- Центри професійної майстерності
- Erasmus Mundus Action
* Партнерство для інновацій:
- Альянси для інновацій
- Перспективні проекти
- Розвиток потенціалу у сфері вищої освіти, професійно-технічної освіти та навчання, молоді та спорту
- Некомерційні європейські спортивні події

Заявники:

 • Будь-яка державна чи приватна організація, яка працює у сфері освіти, навчання, молоді та спорту, може подати заявку на отримання фінансування в рамках програми Erasmus+.
 • Крім того, групи молодих людей, які активно займаються молодіжною роботою, але не обов’язково в контексті молодіжної організації, можуть подати заявку на фінансування навчальної мобільності молоді та молодіжних працівників.

Розмір гранту: Освіта/навчання -2 980,70 млн євро /

Молодь - 321,12 млн євро /

Спорт - 65,13 млн євро

Додаткова інформація: Конкурс проходитиме в онлайн форматі, подача робіт дистанційна. Учасники мають подати на конкурс роботи за відповідною тематикою:

Для 1-ї групи: Чому я хочу бути юристом: переваги і недоліки професії юриста.
Для 2-ї групи: Реформування юридичної освіти та застосування новітніх технологій

Термін подачі заявок: 16 лютого 2023 року.

КОНКУРС ПРОПОЗИЦІЙ 2023 В РАМКАХ ПРОГРАМИ "НАУКА ЗАРАДИ МИРУ ТА БЕЗПЕКИ" (SPS) ВІД НАТО

https://www.nato.int/cps/en/natohq/172942.htm

Тематичний напрямок: Наука та інновації

Грантодавець-організатор: "Наука заради миру та безпеки" (sps) від НАТО

Сфери підтримки: Пріоритети SPS:

1. Сприяння взаємовигідному співробітництву з питань, що становлять спільний інтерес, включаючи міжнародні зусилля з протидії виникаючим викликам у сфері безпеки:

 • Протидія тероризму;
 • Енергетична безпека;
 • Кіберзахист;
 • Захист від хімічних, біологічних, радіологічних і ядерних агентів;
 • Екологічна безпека.

2. Посилення підтримки операцій і місій під керівництвом НАТО.

3. Підвищення обізнаності про розвиток подій у сфері безпеки, в тому числі шляхом раннього попередження, з метою запобігання кризам

 • Передові технології безпеки;
 • Безпека кордонів і портів;
 • Виявлення та знешкодження мін і боєприпасів, що не вибухнули;
 • Людські та соціальні аспекти безпеки, пов’язані зі стратегічними цілями НАТО.

4. Будь-який проект, чітко пов’язаний із загрозою безпеці, інакше не визначений у цих пріоритетах, також може розглядатися для фінансування в рамках програми SPS.
Пріоритетна тематика, якій буде приділено особливо увагу:

 • Нові та проривні технології (Політика, пов’язана з новими та проривними технологіями, Квантові технології, Автономність, Штучний інтелект, Дані, Біотехнологія та вдосконалення людини, Нові матеріали та виробництво, Технологічна конвергенція)
 • Зміни клімату та безпека / Екологічна безпека / Енергетична безпека.

Заявники: Консорціуми науковців/експертів принаймні однієї країни НАТО та однієї відповідної країни-партнера.

Розмір гранту:  Від 150 тис. до 300 тис. євро на 3 роки реалізації

Додаткова інформація: Програма «Наука заради миру та безпеки» (SPS) наразі приймає пропозиції щодо багаторічних проектів та заходів (семінари передових досліджень, курси підвищення кваліфікації та інститути передових досліджень).

Термін подачі заявок: 17 лютого 2023р

КОНКУРС "ПОШИРЕННЯ ЄВРОПЕЙСЬКИХ ЛІТЕРАТУРНИХ ТВОРІВ" 2023 ПРОГРАМИ ЄС "КРЕАТИВНА ЄВРОПА"

https://creativeeurope.in.ua/programs/90

Тематичний напрямок: Культура та Туризм.

Грантодавець-організатор: Національне бюро програми ЄС «Креативна Європа» в Україні 

Сфери підтримки: Підтримка проєктів, спрямованих на переклад, видавництво, розповсюдження та рекламу творів художньої літератури.

Заявники:

 • Юридичні особи (як державної, так і приватної форми власності);
 • Організації, що є зареєстрованими у країні-учасниці програми ЄС "Креативна Європа"
 • Організації з країн, що входять доскладу ЄС;
 • Організації з країн Європейської Економічної Зони (EEA) та країн, що асоційовані до програми "Креативна Європа", або країн, що є на стадії підписання відповідної угоди, за умови, що вона вступить у законну силу до моменту підписання грантової угоди;
 • Заявки можуть бути поданими як однією організацією, так і консорціумами (об’єднаннями партнерських організацій) щонайменше з 2-ох організацій (бенефіціарів, не афілійованих організацій).

Розмір гранту: 5 млн. євро - загальний бюджет конкурсу.

Додаткова інформація: Співфінансування:60% максимальний гранту на один проєкт: 300 тис. євро

Термін подачі заявок: 21 лютого 2023 року.

KULTUR EINER DIGITALSTADT: МИСТЕЦЬКА РЕЗИДЕНЦІЯ В НІМЕЧЧИНІ

https://kultur-digitalstadt.de/projekte/artist-in-science-residence/

Тематичний напрямок: Культура та Туризм.

Грантодавець-організатор: ГО «Культура цифрового міста»

Сфери підтримки: Можливість втілити мистецький проєкт у тісній співпраці з Гессенським центром штучного інтелекту, Центром дослідження важких іонів або Європейським центром космічних операцій. У вас також буде доступ до усіх ресурсів інституту. Виставковий простір для дискусій, відкритих виставок та фінальної презентації мистецької роботи під час або після закінчення резиденції. Публікацію та поширення проєкту на ресурсах платформи KultureinerDigitalstadt.

Заявники: Митців, які працюють:

 • на фрілансі;
 • з будь-яким видом мистецтва;
  + володіють: англ., нім. або франц. Мовою.

Розмір гранту: до 3 тис. євро + 1 тис. євро на квитки.

Додаткова інформація: Тривалість резиденції з травня по жовтень 2023р. буде надано три 6-тижневі стипендії. Кожен грант стосується однієї з трьох дослідницьких установ, які співпрацюють

Термін подачі заявок: 23 лютого 2023 року.

«ЄВРОПЕЙСЬКІ ПРОЄКТИ СПІВПРАЦІ» ВІД ПРОГРАМИ ЄС "КРЕАТИВНА ЄВРОПА"
(ТРИ ТИПИ ПРОЄКТІВ)

https://creativeeurope.in.ua/programs/92

Тематичний напрямок: Культура та Туризм.

Грантодавець-організатор: Національне бюро програми ЄС «Креативна Європа» в Україні 

Сфери підтримки: Посилення міжнародного створення та обігу європейських творів і взаємодії митців. Підвищення потенціалу європейського культурного та креативного секторів щодо розвитку талантів, впровадження інновацій, створення робочих місць, процвітання та зростання

Заявники:

 • Юридичні особи (як державної, так і приватної форми власності);
 • ФОПи (але НЕ фізичні особи);
 • Організації, що є зареєстрованими у країні-учасниці програми ЄС "Креативна Європа"
 • Організації з країн, що входять доскладу ЄС;
 • Організації з країн Європейської Економічної Зони (EEA) та країн, що асоційовані до програми "Креативна Європа", або країн, що є на стадії підписання відповідної угоди, за умови, що вона вступить у законну силу до моменту підписання грантової угоди;

Розмір гранту:

 • Малі проєкти - до 200 тис.євро, що складає максимум 80% від загального бюджету проєкту ;
 • Середні проєкти - до 1 млн євро, що складає максимум 70% від загального бюджету проєкту;
 • Великі проєкти - до 2 млн євро, що складає максимум 60% від загального бюджету проєкту.

Додаткова інформація: Зверніть увагу на додаткові умови участі!

Термін подачі заявок: 23 лютого 2023 року.

ГРАНТИ ВІД ПРОЄКТУ USAID "ГОВЕРЛА": МОЛОДІЖНІ ПРАЦІВНИКИ

https://drive.google.com/drive/folders/13qVQvZ3o-B3PGdhREQoP_dtBr5RFHDf3

Тематичний напрямок: Соціальний захист, благодійність

Грантодавець-організатор: USAID "ГОВЕРЛА"

Сфери підтримки: Конкурс має на меті підтримати впровадження інструментів, які будуть сприяти залученню молоді до участі у прийнятті рішень на місцевому рівні через підготовку кваліфікованих молодіжних працівників. Активності гранту мають поглибити теоретичні знання та покращити практичні навички молодіжних лідерів і фахівців у молодіжному секторі партнерських громад.

Заявники: Організації, що відповідають вимогам прийнятності, можуть включати, наприклад, фонди, асоціації органів місцевого самоврядування, громадські організації (ГО), неурядові організації (НУО), організації на рівні громад, організації країни реалізації «ГОВЕРЛА», неприбуткові організації, що діють в структурі державних науково-освітніх установ, а також міжнародні неурядові організації, зареєстровані в Україні, приватні компанії, професійні асоціації та консорціуми згаданих вище організацій.

Розмір гранту: Загальний бюджет конкурса - 700 тис. дол.

Додаткова інформація: Заявки на участь потрібно подавати на: hoverlagrants@dai.com. Обов’язковою умовою для всіх грантоотримувачів є надання компанії DAIномера UEI (SAM).

Термін подачі заявок: 23 лютого 2023року 

 

НАДЗВИЧАЙНА ПІДТРИМКА УКРАЇНСЬКОГО ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА,  НЕЗАЛЕЖНИХ ЗМІ, НЕЗАЛЕЖНИХ ГРОМАДСЬКИХ ДІЯЧІВЧОК

https://docs.google.com/document/d/175erTJz4kgja3nlMCFcand8sxxC7zQqG/edit#

Тематичний напрямок: Соціальний захист, благодійність

Грантодавець-організатор: Funded by the European Union

Сфери підтримки: Напрямки:

1. Гранти на психосоціальну підтримку (для: ОГС, які надають психосоціальну підтримку громадянському суспільству України) для підтримки онлайн-курсів, семінарів та групової чи індивідуальної терапії (але не обмежуючись цим)
2. Адвокаційна діяльність (для: ОГС, незалежних медіа, соціальних підприємств, культурних організацій, тощо) для підтримки ініціатив з адвокації та медіа-кампаній, включаючи (але не обмежуючись)

Заявники:

 • Зареєстровані громадські та благодійні організації;
 • Ініціативні групи активістів, які об’єднані спільною громадською діяльністю, але офіційно не зареєстровані як організація;
 • Незалежні ЗМІ;
 • Волонтерські організації чи неформальні об’єднання, молодіжні групи, місцеві об’єднання активних громадян, які надають місцеву допомогу внутрішньо переміщеним особам;
 • Профспілки;
 • Соціальні підприємства, діяльність яких сприяє розширенню соціальних можливостей;
 • Організації, що працюють з мистецькими проектами та ініціативами, а також незалежні художники;
 • Науковці.

Розмір гранту: від 5 тис. до 15 тис. євро

Додаткова інформація: Підтримка може тривати до 3-12 місяців.

Термін подачі заявок: 28 лютого 2023року 

КОНКУРС СУБГРАНТІВ В РАМКАХ ПРОЄКТУ EU4CSOSEMERGENCYACTIONS !!!!

https://euprostir.org.ua/opportunities/184447

Тематичний напрямок: Соціальний захист, благодійність

Грантодавець-організатор: EU4CSOSEMERGENCYACTIONS

Сфери підтримки:

• надання соціальних послуг населенню, в тому числі створення нових соціальних послуг з евакуації, тимчасового розміщення переміщених осіб, інше;
• забезпечення безперервності доступу до життєво необхідних ліків, продуктів харчування, одягу;
• надання надзвичайної матеріальної допомоги людям в кризових ситуаціях;
• надання послуг з правозахисту та юридичного представництва людей, які опинились в кризових ситуаціях.

Заявники: Громадські організації (ОГС) з ознакою неприбутковості 0032, 0034, 0036, 0038, 0039 та 0048

Розмір гранту: від 8 до 10 тис. євро

Додаткова інформація: Увага! Заявки від ОГС приймаються до 29 числа, 23:59 кожного місяця.

Термін подачі заявок: 28 лютого 2023року

КОНКУРС ПРОЕКТІВ/ПРОПОЗИЦІЙ "ПРОФІЛАКТИКА РАКУ ТА ІНШИХ НЕІНФЕКЦІЙНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ (НІЗ) – ВПЛИВ НА ДЕТЕРМІНАНТИ ЗДОРОВ’Я" В МЕЖАЖ ПРОГРАМИ ЄС -  "EU4 HEALTHPROGRAMME (EU4H)"

https://ec.europa.eu/info/funding-tenders/opportunities/portal/screen/
opportunities/topic-details/eu4h-2022-pj-12;callCode=EU4H-2022-PJ-3;freeTextSearchKeyword=;matchWholeText=true;typeCodes=1;
statusCodes=31094501,31094502,31094503;programmePeriod=null;pr=

Тематичний напрямок: Охорона здоров’я

Грантодавець-організатор: "EU4 HEALTHPROGRAMME (EU4H)"

Сфери підтримки:

 • Конкурс проектів/пропозицій "Профілактика раку та інших неінфекційних захворювань (ніз) – вплив на детермінанти здоров’я" в межаж програми єс -  "eu4 healthprogramme (eu4h)";
 • Конкурс проектів/пропозицій "Профілактика неінфекційних захворювань (НІЗ) – серцево-судинні захворювання, діабет та інші неінфекційні захворювання " в межаж Програми ЄС -  "EU4 HealthProgramme (EU4H)";
 • Конкурс проектів/пропозицій "Конкурс пропозицій для підтримки розгортання другої когорти міжпрофільної програми навчання онкології" в межаж Програми ЄС -  "EU4 HealthProgramme (EU4H)".

Заявники: Консорціуми установ, громадські організації. Бенефіціари та афілійовані особи повинні зареєструватися в Реєстрі учасників - https://ec.europa.eu/info/funding-tenders/opportunities/portal/screen/how-to-participate/participant-register

Розмір гранду: В залежності від програм:

 • 11 млн. євро - загальний бюджет конкурсу;
 • 5 млн. євро - загальний бюджет конкурсу;
 • 7 млн. євро.

Термін подачі заявок: 28 лютого 2023 року

 

 

БЕРЕЗЕНЬ 2023

ДОСЛІДНИЦЬКІ ГРАНТИ З УКРАЇНСЬКИХ ТА УКРАЇНСЬКО-КАНАДСЬКИХ СТУДІЙ У ГАЛУЗІ ГУМАНІТАРНИХ ТА СОЦІАЛЬНИХ НАУК, ПРАВА, ОСВІТИ ТА БІБЛІОТЕКОЗНАВСТВА НА 2023 – 2024р

https://www.ualberta.ca/canadian-institute-of-ukrainian-studies/funding-and-awards/index.html

Тематичний напрямок: Освіта

Грантодавець-організатор: Канадський інститут українських студій

Сфери підтримки: Метою Канадського інституту українських студій є сприяння, розвиток і підтримка українських студій у Канаді та за кордоном.

Заявники:

 • Аспіранти, магістри, докторанти, студенти.
 • Гранти також надаються визнаним науковцям для підтримки дослідницької роботи, яка призводить до публікацій або розповсюдження результатів в інших формах

Розмір гранту: У формі стипендії

Додаткова інформація: КІУС приймає заявки, подані українською мовою.

Термін подачі заявок: 01 березня2023 року.

КОНКУРС НА ОТРИМАННЯ СТИПЕНДІЇ KIRKLAND RESEARCH У ПОЛЬЩІ У 2023/24 НАВ. РОКАХ ВІД ПРОГРАМИ ПОЛЬСЬКО-АМЕРИКАНСЬКОЇ ФУНДАЦІЇ СВОБОДИ ТА АДМІНІСТРАТОР ПРОГРАМИ ФУНДАЦІЇ ЛІДЕРІВ ЗМІН

https://kirkland.edu.pl/en/scholarship-competition/

Тематичний напрямок: Освіта; Соціальний захист.

Грантодавець-організатор: Фундація «Лідери змін»

Сфери підтримки: Напрямки:

 • Економіка та менеджмент;
 • Адміністрування / Менеджмент у бізнесі, громадських організаціях, культурі, освіті та охороні здоров'я;
 • Державне управління (центральне та місцеве управління);
 • Закон;
 • Соціальні науки (соціальна психологія, соціологія);
 • Політологія та міжнародні відносини;
 • Охорона навколишнього середовища та клімату;
 • Безпека та кібербезпека;
 • Кризовий менеджмент;
 • Політика розвитку та гуманітарна допомога;
 • Сфери, пов’язані з майбутньою реконструкцією України, наприклад, містобудування, цивільна інженерія, судова експертиза тощо.

Заявники: Кандидат має:

 • Громадяни України можуть брати участь у конкурсі + у конкурсі також можуть брати участь громадяни України, які опинилися в Польщі після 24 лютого 2022 року.бути молодше 45 років;
 • Мати досвід наукової та наукової роботи – не менше 4 років;
 • Мати принаймні дворічну перерву в участі в будь-якій попередній стипендії за кордоном, яка тривала більше 6 місяців; цей критерій не поширюється на кандидатів з України ;
 • Мати наукові досягнення, у тому числі публікації;
 • Володіти польською або англійською мовами на рівні мінімум B2. (У разі володіння англійською на рівні В2, польська має бути не нижче рівня А1).

Розмір гранту: 2,2 тис. злотих/міс.  на 4 міс. + науково-дидактичний пакет до 3,5 тис. злотих

Термін подачі заявок: 01 березня2023 року.

КОНКУРС "ЄВРОПЕЙСЬКІ КІНОФЕСТИВАЛІ» ПРОГРАМИ ЄС "КРЕАТИВНАЄВРОПА"

https://creativeeurope.in.ua/programs/91

КОНКУРС "РОЗВИТОК АУДИТОРІЇ ТА КІНООСВІТА» 2023

https://creativeeurope.in.ua/programs/89

Тематичний напрямок: Культура та Туризм; Соціальний розвиток

Грантодавець-організатор: Національне бюро програми ЄС «Креативна Європа» в Україні 

Сфери підтримки: Підтримка фестивальних кінопоказів зі значною часткою наднаціональних фільмів та аудіовізуальних творів; збільшення впливу європейських кінофестивалів з метою посилення промоції, розповсюдження та обігу наднаціональних європейських фільмів та аудіовізуальних творів для росту аудиторії на теренах  Європи; розробка інноваційних заходів, особливо в напрямках охоплення нових аудиторій та в мережі Інтернет.

Заявники:

 • Юридичні особи (як державної, так і приватної форми власності);
 • ФОПи (але НЕ фізичні особи);
 • Організації, що є зареєстрованими у країні-учасниці програми ЄС "Креативна Європа"
 • Організації з країн, що входять доскладу ЄС;
 • Організації з країн Європейської Економічної Зони (EEA) та країн, що асоційовані до програми "Креативна Європа", або країн, що є на стадії підписання відповідної угоди, за умови, що вона вступить у законну силу до моменту підписання грантової угоди;

Розмір гранту: по кожній з програм визначено окремі суми

Додаткова інформація: Увага!  Лише окремі заявники можуть брати участь у конкурсі (не консорціуми) Тривалість проєкту: 24 місяці

Термін подачі заявок: «Європейські кінофестивалі» - 09 березня2023 року.

                                     «Розвиток аудиторії та кіноосвіта» - 30 березня 2023 року

КОНКУРС ЗАЯВОК HORIZON В РАМКАХ РАМКОВА ПРОГРАМА HORIZON EUROPE  (ДОСЛІДЖЕННЯ) - 12 КОНКУРСІВ (HORIZON-WIDERA-2023-ERA)

https://ec.europa.eu/info/funding-tenders/opportunities/portal/screen/opportunities/
topic-search;callCode=null;freeTextSearchKeyword=HORIZON-WIDERA-2023-ERA;
matchWholeText=true;typeCodes=1,2,8;statusCodes=31094502,31094501;
programmePeriod=null;programCcm2Id=null;programDivisionCode=null;
focusAreaCode=null;destinationGroup=null;missionGroup=null;geographical
ZonesCode=null;programmeDivisionProspect=null;startDateLte=null;startDateGte=null;
crossCuttingPriorityCode=null;cpvCode=null;performanceOfDelivery=null;
sortQuery=sortStatus;orderBy=asc;onlyTenders=false;topicListKey=topicSearchTablePageState

Тематичний напрямок: Наука та інновації

Грантодавець-організатор: "НАУКА ЗАРАДИ МИРУ ТА БЕЗПЕКИ" (SPS) ВІД НАТО

Сфери підтримки: Тематичні напрямки:

1.Дослідницька етика екологічних і кліматичних технологій;
2. Співпраця на рівні програми між національними політиками в галузі досліджень та інновацій;
3. Потужне європейське співтовариство прогнозів R&I для кращого інформування про політичні рішення щодо R&I в Європейському дослідницькому просторі щодо потенційного майбутнього;
4. Розробка нових підходів до макроекономічного моделювання науково-інноваційної діяльності;
5. Використання та валоризація результатів, що стосуються політичного порядку денного ERA;
6. Закладання основи для загальноєвропейських громадських наукових кампаній;
7. Підтримка реформ оцінки досліджень у Європейському дослідницькому просторі;
8. Створення віртуальної європейської інформаційної платформи про сучасний Китай;
9. Майбутнє перегляду дослідницької етики в мінливих дослідницьких середовищах;
10. Експериментування та обмін передовими практиками для створення вартості;
11. Політична підтримка для сприяння реалізації підходу нульової терпимості до насильства за ґендерною ознакою в ERA;
12. Підтримка впровадження Маніфесту ЄС щодо кар’єрних шляхів у сфері освіти, досліджень та інновацій STE(A)M для подолання гендерної нерівності в ERA.

Заявники: Консорціуми організацій. Бенефіціари та афілійовані особи повинні зареєструватися в Реєстрі учасників - https://ec.europa.eu/info/funding-tenders/opportunities/portal/screen/how-to-participate/participant-register

Розмір гранту:  Не вказано

Термін подачі заявок: 09 березня 2023р

ОСВІТНЯ ТА КОНСУЛЬТАЦІЙНА ПІДТРИМКА ЖІНОК-ВПО ЗА ФІНАНСОВОЇ ПІДТРИМКИ ЧОРНОМОРСЬКОГО ФОНДУ РЕГІОНАЛЬНОГО СПІВРОБІТНИЦТВА

https://idf.solutions/ua/fond-innovatsij-ta-rozvitku-ukrayina-rozpochinaye-proekt-tvoyi-mozhlivosti-dlya-zhinok-vpo/

Тематичний напрямок: Соціальний захист, благодійність

Грантодавець-організатор: Фонд Інновацій та Розвитку – Україна

Сфери підтримки: У рамках проекту учасниці отримають:

 • Мотиваційні та освітні відео-лекції на всі актуальні для жінок-ВПО теми;
 •  Персональні консультації від провідних юристів, фінансистів, психологів, коучів та інших експертів;
 • Віртуальний «круглий-стіл» за участю експертів, волонтерів, нішевих спеціалістів тощо для того, щоб отримати підтримку, відповіді на свої запитання, знайти можливості для покращення свого психологічного, фізичного та фінансового станів;
 • Доступ до закритої групу для нетворкінгу та спілкування з однодумцями задля створення майбутніх кооперацій.

Заявники: Жінки-ВПО і не тільки

Додаткова інформація: Фонд набирає два курси по 60 жінок у кожному курсі. 1-й курс стартує з 15.03. 2-й курс стартує з 10.04.

Термін подачі заявок: 15 березня 2023року 

КОНКУРС ЗАЯВОК HORIZON В РАМКАХ РАМКОВА ПРОГРАМА HORIZONEUROPE  (ДОСЛІДЖЕННЯ ТА ІННОВАЦІЙНІ ДІЇ ) - 5 КОНКУРСІВ (HORIZON-JU-IHI-2022)

https://ec.europa.eu/info/funding-tenders/opportunities/portal/screen/
opportunities/topic-search;callCode=HORIZON-JU-IHI-2022-03-single-
stage;freeTextSearchKeyword=HORIZON-JU-IHI;matchWholeText=
true;typeCodes=1;statusCodes=31094501,31094502,31094503;
programmePeriod=null;programCcm2Id=43108390;programDivisionCode=null;
focusAreaCode=null;destinationGroup=null;missionGroup=null;
geographicalZonesCode=null;programmeDivisionProspect=null;
startDateLte=null;startDateGte=null;crossCuttingPriorityCode=null;
cpvCode=null;performanceOfDelivery=null;sortQuery=sortStatus;orderBy=asc;
onlyTenders=false;topicListKey=callTopicSearchTableState

Тематичний напрямок: Охорона здоров’я

Грантодавець-організатор: HORIZONEUROPE 

Сфери підтримки: Тематичні напрямки:

• Платформа скринінгу та біомаркери для прогнозування та профілактики захворювань, які потребують громадської охорони здоров’я
• Зміцнення європейської трансляційної дослідницької екосистеми лікарських засобів передової терапії (ATMP) для рідкісних захворювань
• Цифрові технології охорони здоров’я для профілактики та персоналізованого лікування психічних розладів та їх віддалених наслідків для здоров’я
• Поєднання лікарняних інтервенційних підходів для покращення результатів лікування пацієнтів і підвищення ефективності лікарні
• Створені пацієнтами докази для покращення результатів, підтримки прийняття рішень і прискорення інноваці

Заявники: Консорціуми організацій. Бенефіціари та афілійовані особи повинні зареєструватися в Реєстрі учасників - https://ec.europa.eu/info/funding-tenders/opportunities/portal/screen/how-to-participate/participant-register

Розмір гранду: В залежності від програм

Термін подачі заявок: 15 березня 2023 року

КОНКУРС ЗАЯВОК EIC-ACCELERATOR В РАМКАХ HORIZON - 8 КОНКУРСІВ (HORIZON-EIC-2023-ACCELERATOR), ЄВРОПЕЙСЬКА ІННОВАЦІЙНА РАДА

https://ec.europa.eu/info/funding-tenders/opportunities/portal/screen/
opportunities/topic-search;callCode=null;freeTextSearchKeyword=
Accelerator;matchWholeText=true;typeCodes=1,2,8;statusCodes=31094502;
programmePeriod=null;programCcm2Id=null;programDivisionCode=null;
focusAreaCode=null;destinationGroup=null;missionGroup=null;
geographicalZonesCode=null;programmeDivisionProspect=null;
startDateLte=null;startDateGte=null;crossCuttingPriorityCode=null;
cpvCode=null;performanceOfDelivery=null;sortQuery=sortStatus;
orderBy=asc;onlyTenders=false;topicListKey=topicSearchTablePageState

Тематичний напрямок: Наука та інновації

Грантодавець-організатор: ЄВРОПЕЙСЬКА ІННОВАЦІЙНА РАДА

Сфери підтримки: Тематичні напрямки:

• ACCELERATOROPEN2023;

• Зберігання енергії;

• Новітні технології для стійкого сільського господарства;

• Нові компоненти напівпровідників або квантових технологій;

• Інноваційні космічні технології та послуги;

• Аерозольна та поверхнева дезактивація для боротьби з пандемією;

• Нові аналізи на основі біомаркерів для персоналізованого лікування раку;

• Новий європейський Bauhaus (Вища школа будівництва й дизайну) та цифровізація архітектури, інженерії та будівництва для декарбонізації.

Заявники: Консорціуми організацій. Бенефіціари та афілійовані особи повинні зареєструватися в Реєстрі учасників - https://ec.europa.eu/info/funding-tenders/opportunities/portal/screen/how-to-participate/participant-register

Розмір гранту:  Загальний бюджет - 60 млн. євро

Додаткова інформація:HORIZON-EIC, наступні дедлайни - 07.06.2023 та 04.10.2023

Термін подачі заявок: 22 березня 2023р

"ПІДВИЩЕННЯ СПРОМОЖНОСТІ ДЕМОНСТРАЦІЙНИХ ФЕРМ НА ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРОДОВОЛЬЧОЇ БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ" ВІД ПРОГРАМИ USAID З АГРАРНОГО І СІЛЬСЬКОГО
РОЗВИТКУ (
AГРО)

https://www.prostir.ua/wp-content/uploads/2021/12/APS-04_AGRO_Modification-11.pdf?fbclid=IwAR2ajxewzsInxig0uNOgihhQmocrFFw5HQ6g6_D4ax3CFm9i5LLZaDrOCSI

Тематичний напрямок: Агропромисловий комплекс

Грантодавець-організатор: Програма Usaid З Аграрного І Сільського Розвитку

Сфери підтримки: Проект AГРО планує надати кошти підприємствам, які є приватними виробниками/переробниками овочів, руктів та ягід, м’яса та молочної продукції, птиці (крім курятини) або продукції аквакультури (кооперативи, товариства з обмеженою відповідальністю, приватні особи, сільськогосподарські підприємства, фізичні особипідприємці) із загальною метою розвитку мережі господарств, що працюють на продовольчу безпеку в Україні з виробництва, післяврожайної підготовки, переробки овочів, фруктів та ягід, м’яса, молочної продукції, птиці (крім курятини) або продукції аквакультури.

Заявники: Зареєстровані українські мікро-, малі та середні сільськогосподарські підприємства

Розмір гранду: до 25 тис. та понад 25 тис. дол.

Додаткова інформація: Ця програма направлена на забезпечення агро ММСПУкраїни усіма необхідними технічними,технологічними засобами (обладнання длям’ясопереробки, молокопереробки, виробництвахлібо-булочних та інших продуктів харчування), іспрямована на створення мережі господарств, щопрацюють на продовольчу безпеку в Україні.

Термін подачі заявок: 23 березня 2023 року

ГРАНТИ НА РОЗВИТОК ОРГАНІЗАЦІЙ ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА В УКРАЇНІ В УМОВАХ КРИЗИ ЗА ПІДТРИМКИ МЗС ВЕЛИКОЇ БРИТАНІЇ      

https://gurt.org.ua/news/grants/80370/

Тематичний напрямок: Соціальний захист, благодійність

Грантодавець-організатор: Впроваджується За Фінансової Підтримки» Міністерства  Закордонних Справ Та Міжнародного Розвитку Великої Британії Та Виконується Crown Agents У Партнерстві З International Alert І Optima Group І У Співпраці З Crown Agents In Ukraine.

Сфери підтримки: Фінансова підтримка ОГС, які опинилися в скрутній ситуації через повномасштабну агресію за наступними напрямками:

- підвищення стійкості ОГС – забезпечення тренінгів та психосоціальна підтримка для ОГС;
- робота з вразливими та ізольованими групами.

Заявники:

* Організації громадянського суспільства (ОГС)

* Коаліції ОГС

* Новостворені ОГС

* Організації, які працюють з уразливими групами

* Організації, які захищають права жінок та надають підтримку постраждалим від насильства

Розмір гранту: до 10 тис. фунтів стерлінгів

Додаткова інформація: Crown Agents упартнерствіз International Alert і Optima Group, Crown Agents in Ukraine

Термін подачі заявок: 30 березня 2024року 

КОНКУРС ЗАЯВОК HORIZON В РАМКАХ INNOVATIONACTIONS (ЕНЕРГОЕФЕКТИВНІСТЬ) - 18 КОНКУРСІВ (HORIZON-CL5-2023 -D3-01)

https://ec.europa.eu/info/funding-tenders/opportunities/portal/
screen/opportunities/topic-search;callCode=null;freeTextSearchKeyword=
HORIZON-CL5-2023%20-D3-01;matchWholeText=true;typeCodes=1,2,8;
statusCodes=31094502,31094501;programmePeriod=null;
programCcm2Id=null;programDivisionCode=null;focusAreaCode=null;
destinationGroup=null;missionGroup=null;geographicalZonesCode=null;
programmeDivisionProspect=null;startDateLte=null;startDateGte=null;
crossCuttingPriorityCode=null;cpvCode=null;performanceOfDelivery=null;
sortQuery=sortStatus;orderBy=asc;onlyTenders=false;topicListKey=topicSearchTablePageState

Тематичний напрямок: Енергоефективність і екологія

Грантодавець-організатор: HORIZON-CL5-2023 -D3-01

Сфери підтримки: Тематичні напрямки:

• Сонячні системи для промислового виробництва тепла та електроенергії

• Критичні технології для офшорної вітроелектростанції майбутнього

• Демонстрація синтетичного відновлюваного палива для авіації та/або судноплавства
 Повторна утилізація відпрацьованого тепла з центрів обробки даних
• Підтримка екологічної та цифрової трансформації енергетичної екосистеми та підвищення її стійкості шляхом розробки та пілотування AI-IoTEdge-хмарних і платформних рішень
• Розробка демонстраційних проектів транспортування та зберігання CO2

• Демонстрація передових технологій біопалива для авіації та/або судноплавства
• Підтримка дій IWG щодо плану SET щодо технологій HVDC та DC

• Інтеграція PV в будівлі та інфраструктуру

• Демонстрація стійких припливних енергетичних ферм

• Підтримка розробки цифрового двійника для покращення управління, роботи та стійкості електроенергетичної системи ЄС на підтримку REPowerEU
• Співфінансоване партнерство «Перехід до чистої енергії».

• Розробка нових технологій довгострокового зберігання електроенергії

• Демонстрація центрів обробки даних, будівель, промислових підприємств і портів, що живляться від

постійного струму

• Демонстрація інноваційних, великомасштабних, сезонних технологій зберігання тепла та/або охолодження для декарбонізації та безпеки постачання

• Плаваючі фотоелектричні системи

Заявники: Консорціуми організацій. Бенефіціари та афілійовані особи повинні зареєструватися в Реєстрі учасників - https://ec.europa.eu/info/funding-tenders/opportunities/portal/screen/how-to-participate/participant-register

Додаткова інформація: HORIZON-CL5

Термін подачі заявок:  30 березня 2023 року

КОНКУРС ПРОЕКТІВ/ПРОПОЗИЦІЙ ДЛЯ ТУРИСТИЧНИХ МСП В МЕЖАХ ПРОГРАМИ ЄС – DIGITOUR

https://ec.europa.eu/info/funding-tenders/opportunities/portal/screen/
opportunities/competitive-calls-cs/1541;callCode=null;freeTextSearchKeyword=;
matchWholeText=true;typeCodes=1,2,8;statusCodes=31094501,
31094503,31094502;programmePeriod=null;programCcm2I=

Тематичний напрямок: Економіка, підприємництво, енергозбереження.

Грантодавець-організатор: В Межах Програми Єс – Digitour

Сфери підтримки: Відповідна діяльність: навчання та консультативна підтримка. Консорціум DIGITOUR (фінансуючі організації) допомагатиме туристичним МСП у найкращому навчанні та консультаційній підтримці - на основі їхніх потреб - на національній основі та відповідно до національності МСП-учасників. Навчання та індивідуальні консультаційні послуги можуть стосуватися одного або кількох із цих видів діяльності: стратегії ефективної цифрової комунікації; спільне створення онлайн-контенту за безпосередньої підтримки цифрового консультанта чи тренера; підтримка використання технічних платформ, соціальних медіа та програмного забезпечення CRM; консультаційні послуги щодо впровадження та управління рішеннями електронної комерції; якісне навчання з ІКТ та веб-маркетингу. Це орієнтовний список.

Окремі нагороджені МСП оплачуватимуть спеціальні навчальні та консультативні послуги, які пропонують постачальники технологій, указані на платформі DIGITOUR (https://digitour- project.eu/). Цей конкурс відкритий для МСП, які відповідають наступним класифікаціям:

• I5510: Готелі та подібне житло

• I5520: Житло для відпочинку та інше короткострокове перебування

• I5530: Кемпінги, стоянки транспортних засобів для відпочинку та стоянки трейлерів

• N79: Туристичні агентства, туроператори та інші служби бронювання та пов'язані з ними види діяльності

Заявники: Консорціуми. Малі та середні підприємства (МСП) туристичного сектору можуть подати заявку на отримання фінансової та нефінансової підтримки. Компанії повинні відповідати таким критеріям, щоб бути прийнятними:
- ведення економічної діяльності, пов’язаної зі сектором туризму (список NACE: I5510, I5520, I5530, N79)
- бути створено протягом щонайменше 2-х фінансових років, що підтверджується звітом про реєстрацію компанії;
- бути малим або середнім підприємством (МСП), згідно з рекомендацією ЄС 2003/361;
- бути зареєстрованим у державі-члені ЄС або третій країні, яка бере участь у програмі COSME.

--------- Обов'язкова реєстрі учасників — перед тим, як подати пропозицію https://ec.europa.eu/info/funding-tenders/opportunities/portal/screen/how-to-participate/participant-register

Розмір гранту: 100 тис. євро - загальна сума для проектів ваучера 1 / (1 проект = ваучер = 1 тис. євро)

Додаткова інформація: Увага! України є учасником Програмі "COSME". Ваучер 1
Дедлайн подачі заявок: 31 березня 2023 року

Тривалість проектів: 6 місяців. Заходи мають бути завершені до 31 жовтня 2023 року.

Термін подачі заявок: 31 березня 2023 року

 

 

КВІТЕНЬ 2023

НОВА ГРАНТОВА ПРОГРАМА USAID -"СПРАВЕДЛИВІСТЬ ДЛЯ ВСІХ" (ЗМІЦНЕННЯ СИСТЕМИ ЮСТИЦІЇ ТА ЇЇ ПОСЛУГ, А ТАКОЖ  ЗАЛУЧЕННЯ  ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА ДО РОЗРОБКИ ДІЄВИХ РІШЕНЬ ПРАВОВИХ ПРОБЛЕМ І ЗАДОВОЛЕННЯ ПОТРЕБ УКРАЇНЦІВ У СПРАВЕДЛИВОСТІ) 

https://drive.google.com/file/d/1VKj2ESS9RaTuTDwM-u4UQDWGqTtTM0WO/view

Тематичний напрямок: Соціальний захист, благодійність

Грантодавець-організатор: 

Сфери підтримки: Цілі:

1)   сприяння ОГС у виконанні програм, що спрямовані на зміцнення незалежності, підзвітності та дієвості системи юстиції ті її установ;
2)   посилення ролі ОГС у покращенні доступу до послуг системи юстиції та якості цих послуг відповідно до потреб людей, а також урізноманітненні шляхів до справедливості;
3)   посилення  спроможності ОГС щодо сприяння  підзвітніості системи юстиції  та її послуг, а також щодо зростання суспільного запиту на успішне завершення судової реформи.

Заявники: ОГС

Розмір гранту: до 500 тис. грн.

Додаткова інформація: Старт програми з 15.09.2022. Планується надати до 15 грантів на загальну суму приблизно 20 000 000 грн.

Термін подачі заявок: 01 квітня 2023року 

ГРАНТ НА СУПРОВІД БІЗНЕСУ ЖІНОК, ЩО МЕШКАЮТЬ У СІЛЬСЬКІЙ МІСЦЕВОСТІ ВІД БІЗНЕС-МЕРЕЖІ СІЛЬСЬКИХ ЖІНОК

https://dia.dp.gov.ua/biznes-merezha-silskix-zhinok-ukra%D1%97ni-zapustila-grantovij-proyekt-dlya-zhinok/

Тематичний напрямок: Агропромисловий комплекс

Грантодавець-організатор: Дніпропетровське інвистаційне агенство

Сфери підтримки: Програма пропонує 20 грантів та довгостроковий професійний супровід 50 жіночих бізнесів у сільській місцевості. Грантова програма проєкту поширюється як на агробізнес, бізнес, пов'язаний з виробництвом харчів, так і на будь-який інший, розміщений у сільській місцевості

Заявники: Учасницями програми можуть стати всі сільські жінки України, які:

продовжують свою справу далеко від зони бойових дій;
ведуть бізнес під обстрілами;
покинули свої домівки через окупацію або залишились на тимчасово окупованій території;
знаходяться за кордоном або на окупованій території.

Розмір гранду: до 30 тис. грн

Додаткова інформація: За більш детальною інформацією можна звертатися за телефонами: Контактні телефони: +38 (068) 177-81-54, +38 (066) 830-18-44.

Термін подачі заявок: 01 квітня 2023 року

КОНКУРС ГРАНТІВ ШВИДКОГО РЕАГУВАННЯ ДЛЯ ЖІНОЧИХ/ФЕМІНІСТИЧНИХ ОРГАНІЗАЦІЙ У МЕЖАХ ПРОЄКТУ "ГОЛОС ЖІНОК І ЛІДЕРСТВО – УКРАЇНА" ВІД УЖФ

https://uwf.org.ua/rapid-response-grant/

Тематичний напрямок: Соціальний захист, благодійність

Грантодавець-організатор: "ГОЛОС ЖІНОК І ЛІДЕРСТВО – УКРАЇНА"

Сфери підтримки:

 • Підтримка жіночих/феміністичних громадських організацій, особливо тих, які представляють інтереси вразливих жінок і дівчат, та тих, що стикаються з множинною дискримінацією, задля покращення управління та стійкості.
 • Посилення жіночих громадських організацій в плануванні та адвокації для просування гендерної рівності в Україні.
 • Підвищення ефективності національних та регіональних жіночих/феміністичних платформ, мереж та коаліцій у їх впливу на впровадження гендерно-чутливих змін та реалізації гендерно-чутливої політики в Україні.

Заявники: Діючі, так і новостворені жіночі організації

Розмір гранту: до 10 тис. канад. дол.

Додаткова інформація: Тривалість проєкту: до 3-х місяців. Допустимі витрати: організаційна підтримка, включаючи оплату персоналу і відрядження (до 30% від загального бюджету).

Термін подачі заявок: 20 квітня 2023року 

"ЗЕЛЕНЕ" ВІДНОВЛЕННЯ ПРОМИСЛОВОСТІ ТА РЕЛОКАЦІЮ ПІДПРИЄМСТВ УКРАЇНИ ВІД ПРОГРАМИ EU4ENVIRONMENT

http://www.recpc.org/novyny/ce-benefits-national-conference-2022-ukraine-recovery-reconstruction-ua/

Тематичний напрямок: Енергоефективність і екологія

Грантодавець-організатор: Програма «Європейський союз для довкілля»

Сфери підтримки: Підтримка "зеленого" відновлення промисловості та релокації вітчизняних підприємств у рамках програми EU4Environment передбачає:

- Визначення потреб у відновленні переміщених промислових підприємств та можливостей відновлення у цільових регіонах;

- Консультування підприємств за вибраними напрямками;

- Пошук та підбір фінансових можливостей для "зеленого" відновлення підприємств;

- Популяризація "зеленого" відновлення через успішні бізнес-кейси.

Заявники: Українські підприємства

Розміргранту: Загальний бюджет програми20 млн. євро

Додаткова інформація: Тривалість програми – 2019-2024 рр.  Більше інформації про "Європейський Союз для довкілля"

Термін подачі заявок:  30 квітня 2023 року

 
 

 

 

ТРАВЕНЬ 2023

ГРАНТОВИЙ КОНКУРС ДЛЯ ПИСЬМЕННИКІВ "КЕНТАВРІДА" ВІД ФОНДУ "ЦЕ КРАФТ"

https://itscraft.com.ua/programa-kentavrida/

Тематичний напрямок: Культура та Туризм.

Грантодавець-організатор: Фонд «ЦЕ КРАФТ»

Сфери підтримки: Кошти гранту покривають:

 • Видатки на дизайн, верстку та друк мінімального накладу (тиражу) видання художнього твору.
 • Часткове або повне покриття послуг ілюстрування видання.Вартість послуг видавництва та робіт ілюстратора визначаються тендером. Наклад залежить від загальної вартості затверджених послуг.

Заявники: Автори, зокрема й початківці, які ніколи не писали художніх текстів, а також письменники з досвідом і публікаціями. Обмежень щодо віку, національності та країни проживання немає.

Додаткова інформація: Конкурс реалізується у 2 етапи

Термін подачі заявок: 12 травня2023 року.

КОНКУРС ЗАЯВОК В РАМКАХ ПРОЄКТУ "SCHOLARSHIP В УКРАЇНІ"

https://scholarship.in.ua/uk/project/2305/

Тематичний напрямок: Освіта

Грантодавець-організатор: "Scholarship в україні"

Сфери підтримки: В рамках цього конкурсу надається грант переможцю. Для участі у конкурсі студентам потрібно написати аналітичну статтю на одну із запропонованих організаторами тем. Мета соціальної програми полягає в заохоченні і стимулюванні здатних українських студентів, розвиток і підвищення рівня фінансової грамотності та підприємливості серед нашої молоді. А також довести, що знання здатні приносити прибуток задовго до отримання диплома.

Заявники:

 • студенти - громадяни України;
 • студенти таких навчальних закладів України як: установи вищої освіти, технікумів, коледжів, професійних училищ (для кожної групи акредитації окремий конкурс);
 • студенти 1 - 5 курсу; магістри; денної форми навчання;
 • учні на контрактній та бюджетній основі.

Розмір гранту: 15 тис. грн.

Додаткова інформація: 2 тематичні напрями для грантерів: 1) "Аналіз послуг вантажних перевезень в умовах воєнного стану. Ваші пропозиції щодо покращення" / 2) "Аналіз кейсів іноземних фінтех-компаній та обґрунтування їх застосування в Україні"

Термін подачі заявок: 15 травня 2023 року.

   

 

ЧЕРВЕНЬ 2023

ГРАНТОВА ПРОГРАМА НА ПІДТРИМКУ ІНІЦІАТИВ ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА ТА МЕДІА У СФЕРІ ПРОТИДІЇ КОРУПЦІЇ ВІД ПРОГРАМИ "ПІДТРИМКА ОРГАНІЗАЦІЙ-ЛІДЕРІВ У ПРОТИДІЇ КОРУПЦІЇ В УКРАЇНІ "ВЗАЄМОДІЯ!" ЗА ПІДТРИМКИ USAID

https://www.prostir.ua/?grants=hrantova-prohrama-na-pidtrymku-initsiatyv-hromadyanskoho-suspilstva-ta-media-u-sferi-protydiji-koruptsiji-3

Тематичний напрямок: Соціальний захист, благодійність

Грантодавець-організатор: "ГОЛОС ЖІНОК І ЛІДЕРСТВО – УКРАЇНА"

Сфери підтримки: Річне програмне оголошення передбачає подання заявок на реалізацію проєктів, які розширюють громадську підтримку та залученість до антикорупційної діяльності, а також підвищують прозорість і підзвітність роботи органів влади під час війни, у перехідний та післявоєнний періоди. Проєкт "ВзаємоДія!" очікує на інноваційні ідеї та підходи, зорієнтовані на результат.

Заявники: Організації громадянського суспільства / консорціуми організацій

Додаткова інформація: Проєкт "ВзаємоДія!" планує приймати концепції по мірі надходження до 30/06/2023 р.Тривалість пропонованого проєкту не повинна перевищувати 12 (дванадцять) місяців, активності мають бути завершені до 30/11/2023 р. Заявники повинні подавати свої концепції електронною поштою на адресу: hanna.koval@msi-inc.com із зазначенням "РПО на тему протидії корупції" у графі "Тема листа". Заявників буде повідомлено про результати оцінювання концепцій протягом 30 днів від дати подання.

Розмір гранту: Еквівалент у гривнях - від 10 тис до 150 тис. дол.

Термін подачі заявок: 30 червня 2023року

 

 

ВЕРЕСЕНЬ 2023 

КОНКУРС ЗАЯВОК МІСТА ПОБРАТИМИ  В РАМКАХ ПРОГРАМИ CITIZENS, EQUALITY, RIGHTS AND VALUES PROGRAMME (CERV) - 1 КОНКУРС (CERV-2023-CITIZENS-TOWN-TT)

https://ec.europa.eu/info/funding-tenders/opportunities/portal/
screen/opportunities/topic-details/cerv-2023-citizens-town-tt;
callCode=null;freeTextSearchKeyword=;matchWholeText=true;
typeCodes=0,1,2,8;statusCodes=31094501,31094502;programmePeriod=null;
programCcm2Id=43251589;programDivisionCode=null;focusAreaCode=null;
destinationGroup=null;missionGroup=null;geographicalZonesCode=null;
programmeDivisionProspect=null;startDateLte=null;startDateGte=null;
crossCuttingPriorityCode=null;cpvCode=null;performanceOfDelivery=null;
sortQuery=sortStatus;orderBy=asc;onlyTenders=false;topicListKey=topicSearchTablePageState

Тематичний напрямок: Соціальний захист, благодійність

Грантодавець-організатор: ПРОГРАМИ CITIZENS, EQUALITY, RIGHTS AND VALUES PROGRAMME (CERV)

Сфери підтримки: Проекти міст-побратимів спрямовані на сприяння міжкультурному діалогу шляхом об’єднання людей різних національностей і різних мов і надання їм можливості брати участь у спільних заходах.

Очікувані результати:
- Збільшення та заохочення взаєморозуміння та дружби між громадянами на місцевому рівні;
- Підтримка громадян з місцевих громад у тому, щоб відчути та визнати додану цінність, яку ЄС надає через низовий підхід;
- Підвищене відчуття приналежності до ЄС;
- Заохочення довготривалих зв’язків між муніципалітетами та між громадянами.

Заявники: Міста, що мають побратимські стосунки із містами із країн ЄС

Додаткова інформація: Апліканти із України можуть бути учасниками. Старт конкурсу 15.03.2023. Реалізація проектів у 2024р.

Розмір гранту: Загальний бюджет конкурса - 4 млн. євро

Термін подачі заявок: 20 вересня 2023року

ГРАНТИ НА ІННОВАЦІЙНІ ПІДХОДИ ДО ПОСИЛЕННЯ ПІДЗВІТНОСТІ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ В УКРАЇНІ, АДВОКАЦІЇ ТА ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ (2023 Р.) ВІД ПРОЕКТУ "HOVERLA" ЗА ПІДТРИМКИ USAID

https://drive.google.com/drive/folders/1IijiNkMv_oGqi8f59vV0U97DskslfL3J

Тематичний напрямок: Соціальний захист, благодійність

Грантодавець-організатор: "HOVERLA" ЗА ПІДТРИМКИ USAID

Сфери підтримки:

1. Підтримка вдосконалення законодавчого поля й запровадження нового законодавства для удосконалення місцевого самоврядування відповідно до європейських стандартів.
2. Захист інтересів органів місцевого самоврядування, зокрема в бюджетному процесі та секторальній децентралізації.
3. Використання інструментів залучення громадськості для розвитку місцевої демократії.

Заявники: Зареєстровані в Україні

 • приватні компанії,
 • професійні асоціації та асоціації вищезазначених організацій.

Додаткова інформація: Концепції можна надсилати будь-коли протягом року – проєкт USAID "ГОВЕРЛА" щомісячно проводитиме засідання комітету з експертної оцінки концепцій, отриманих за попередній місяць. DAI від імені USAID передбачає надання від 16 до 25 грантів для фінансування успішних заявок.

Розмір гранту: 3 млн. дол. - загальний бюджет конкурса 

Термін подачі заявок: 30 вересня 2023року

   

 

ЖОВТЕНЬ 2023

КОНКУРС ПІЛОТНИХ ЗАХОДІВ НА ПІДТРИМКУ МОЛОДІ В УКРАЇНІ ВІД  ЄВРОПЕЙСЬКОГО МОЛОДІЖНОГО ФОНУ (EYF)

https://mms.gov.ua/news/yevropejskij-molodizhnij-fond-radi-yevropi-eyf-ogolosiv-specialnij-konkurs-grantiv-na-pidtrimku-ukrayinskoyi-molodi

Тематичний напрямок: Соціальний захист, благодійність

Грантодавець-організатор: Молодіжний фонд Ради Європи (EYF)

Сфери підтримки:

 • Метою цієї ініціативи є підтримка молодих людей з України, які постраждали від війни, через втручання громадянського суспільства та роботи з молоддю в рамках цінностей Ради Європи. Проектні заявки можуть включати такі заходи, як навчання та підтримка «рівний-рівному», тренінги та семінари, інформування та консультування, підвищення обізнаності та розбудова потенціалу для молоді, молодіжних працівників та молодіжних лідерів, зустрічі молодих людей з України, аналіз, дослідження та інші дії, які базуються на принципах і практиці роботи з молоддю.
 • Діяльність може мати місцевий, регіональний або національний масштаб, а також може включати діяльність у місцевому транскордонному контексті.

Заявники: Молодіжні організації в Україні або молодіжні організації, які працюють з молодими людьми з України в державах-членах Ради Європи

Додаткова інформація: Проекти можна подавати в будь-який час у період з 3 листопада 2022 року до 31 жовтня 2023 року або до вичерпання коштів.

Розмір гранту: 3 млн. дол. - загальний бюджет конкурса

Термін подачі заявок: 31 жовтня 2023року

 

 

ГРУДЕНЬ 2023 

КОНКУРС "НАДАННЯ КОМПЛЕКСНОЇ ПІДТРИМКИ НАСЕЛЕННЮ, ПОСТРАЖДАЛОМУ ВІД ВІЙНИ, З ОСОБЛИВОЮ УВАГОЮ ДО ОСІБ З ІНВАЛІДНІСТЮ" ВІД ПРООН    

https://www.undp.org/uk/ukraine/news/zaproshennya-do-uchasti-v-konkursi-nadannya-kompleksnoyi-pidtrymky-naselennyu-postrazhdalomu-vid-viyny-z-osoblyvoyu-uvahoyu-do-osib-z

Тематичний напрямок: Соціальний захист, благодійність

Грантодавець-організатор: ПРООН

Сфери підтримки: В межах Проєкту передбачено надання грантів за 5 пріоритетними напрямами:

 • Реабілітаційні послуги та реабілітаційні/адаптаційні тренінги для осіб з інвалідністю/травмами, спричиненими війною;
 • Підтримка мультидисциплінарних реабілітаційних команд; 
 • Зміцнення потенціалу реабілітаційних установ;
 • Підвищення кваліфікації фахівців у сфері реабілітації;
 • Сприяння зайнятості осіб з інвалідністю/ травмами, спричиненими війною.

Заявники: Неурядові громадські чи благодійні організації, громадські спілки чи об’єднання ОГС, що офіційно зареєстровані в Україні не менше року, та/або мають підтверджений досвід реалізації подібних проєктів за підтримки міжнародних донорів чи проєктів технічної допомоги.

Додаткова інформація: Грантовий конкурс проводитиметься на постійній основі; у першому раунді концепції мають бути подані не пізніше 20.12.2022. Всі концепції, подані після початкового кінцевого терміну, розглядатимуться щомісяця.

Розмір гранту: 3 млн. дол. - загальний бюджет конкурса

Термін подачі заявок: 31 грудня 2023року

МІКРОГРАНТИ ДЛЯ СТВОРЕННЯ ВЛАСНОГО БІЗНЕСУ (В МЕЖАХ ДЕРЖПРОГРАМИ "ЄРОБОТА")

https://diia.gov.ua/services/grant-na-vlasnu-spravu

Тематичний напрямок: Економіка, підприємництво, енергозбереження.

Грантодавець-організатор: в межах держпрограми "Єробота"

Сфери підтримки: На які цілі можна витратити грант?

На:- придбання обладнання;- закупівлю сировини;- орендну плату (не більше 25% від суми гранту);- лізинг обладнання

Заявники: Майбутні підприємці, діючі ФОП або ЮО:

- які не перебувають і не провадять господарську діяльність на тимчасово окупованій території України;

- які не провадять господарську діяльність на території росії;

- які не перебувають під санкціями;

- щодо яких не порушено справи про банкрутство;

- щодо яких відсутнє рішення суду про притягнення до кримінальної відповідальності за корупцію;
- які не мають заборгованості перед бюджетом.

Додаткова інформація: дедлайни подачі у 2023р. , буде доведено окремо. Держцентрзайнятості

Розмір гранту: від 50 тис. до 250 тис. грн

Термін подачі заявок: 31 грудня 2023 року

БЕЗКОШТОВНІ ОНЛАЙН-КУРСИ ДЛЯ РОЗВИТКУ БІЗНЕСУ В ІНТЕРНЕТІ ВІД GOOGLE

https://learndigital.withgoogle.com/digitalworkshop-ua/courses?difficulty=advanced,intermediate,beginner

Тематичний напрямок: Економіка, підприємництво, енергозбереження.

Грантодавець-організатор: GOOGLE

Сфери підтримки: Модулі:

*Основи цифрового маркетингу - 40 год

*Реклама компанії в мережі - 3 год

*Допомога клієнтам пошуку вас у мережі - 4 год

*Просування компанії через онлайн-рекламу - 5 год

*Просування товарів і послуги в інших країнах - 1 год

*Залучення користувачів мобільних пристроїв - 1 год

*Реклама компанії за допомогою контенту - 4 год

*Поведінка клієнтів в мережі - 1 год

*Промоція вашої компанії і її сильних сторін - 1 год

*Пошук робот своєї мрії - 1 год

*Основи програмування - 1 год

Підвищення продуктивності праці - 1 год

*Основи машинного навчання - 1 год

*Онлайн-безпека вашого бізнесу - 1 год

*Основи цифрового добробуту - 1 год

*Ефективне налагодження зв’язків - 1 год

*Ділове спілкування - 1 год

*ПРосування ідей за допомогою історій і візуалізацій - 1 год

*Мистецтво публічних виступів - 1 год

Заявники: Підприємці, всі охочі поглибити знання з розвитку бізнесу через ІНТЕРНЕТ

Додаткова інформація: На постійній основі

Термін подачі заявок: 31 грудня 2023 року

ПІДТРИМКА СОЦІАЛЬНИХ ІННОВАЦІЙ ВІД GLOBALINNOVATION FUND, ЯКІ МАЮТЬ ПОТЕНЦІАЛ ДО МАСШТАБУВАННЯ І ВИРІШУЮТЬ ПРОБЛЕМИ БІДНИХ ЛЮДЕЙ

https://www.globalinnovation.fund/apply/about/what-we-fund/

Тематичний напрямок: Економіка, підприємництво, енергозбереження.

Грантодавець-організатор: Global Innovation Fund

Сфери підтримки: Заохочуються проекти, які:

1. Орієнтовані на бідних.

2. Це нові підходи, які не є поширеними.

3. Може покращити альтернативні рішення.

4. Підкріплені доказами потенційного впливу.

5. Може широко застосовуватися в багатьох різних умовах.

6. Мати потенціал для масштабування, щоб охопити мільйони людей.

7. Керують сильними та динамічними командами.

8. Готові до інвестицій.

9. Буде генерувати нові знання про те, що працює.

10. Майте чітку роль для GIF.

Заявники: Соціальні підприємства, комерційні компанії, некомерційні організації, урядові установи, міжнародні організації та дослідницькі установи в будь-якій країні. Окремим інноваторам, підприємцям або дослідникам рекомендується подавати заявку через афілійовану організацію.

Додаткова інформація: GIF приймає заявки на постійній основі - завжди відкрито без крайніх термінів чи раундів фінансування.

Розмір гранту: 1. Пілотний проект - до 230 тис. дол.

                         2. Тестування і перехід - до 2,3 млн. дол.

                         3. Масштабуванння - до 15 млн. дол.

Термін подачі заявок: 31 грудня 2023 року

КОМПЕНСАЦІЯ ЗА РЕЛОКАЦІЮ БІЗНЕСУ

https://acmc.ua/ukrayinczi-mozhut-otrymaty-kompensacziyu-za-relokacziyu-biznesu-umovy/

Тематичний напрямок: Економіка, підприємництво, енергозбереження.

Грантодавець-організатор: Антикризовий медіа-центр

Сфери підтримки: Партнери відшкодують витрати повʼязані з: транспортуванням обладнання, сировини та готової продукції; пакуванням, демонтажем, налагодженням, ремонтом, орендою та придбанням обладнання; використанням приміщень: до одного місяця оренди, інженерні або ремонтно-будівельні роботи у приміщеннях для зберігання обладнання та виробництва.

Заявники: МСП (релоковані)

Додаткова інформація: Отримати відшкодування за релокацію бізнесу можуть МСП, із такими вимогам: до 500 працівників; річний обіг до €50 млн або загальні активи до €43 млн; не менше двох років операційної діяльності; частка українських власників – більше 50%.

Розмір гранту: до 30 тис. євро

Термін подачі заявок: 31 грудня 2023 року

ПРОГРАМА ПІДТРИМКИ ЕНЕРГОМОДЕРНІЗАЦІЇ БАГАТОКВАРТИРНИХ БУДИНКІВ  "ЕНЕРГОДІМ"

https://eefund.org.ua/dokumenti

Тематичний напрямок: Енергоефективність і екологія

Грантодавець-організатор: Фонд Енергоефективності

Сфери підтримки: Мета програми - підвищення рівня енергоефективності багатоквартирних будинків. Увага! Перші 300 ОСББ, чиї заявки будуть схвалені, отримають додатковий грант (витрати на будівельні роботи) у розмірі 20%. Тобто, перші 300 заявників витрати на будівельні роботи відшкодовуються у розмірі: 60 % для пакету А і 70 % для пакету Б .

Заявники: ОСББ (Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку)

Додаткова інформація: Умови участі у програмі. Проекти у межах - пакету "Легкий" (А) - 12 міс.; пакету "Комплексний" - 24 міс.

Розмір гранту: * Витрати на підготовку та реалізацію Проектів – відшкодовуються у розмірі 70%(енергоаудит, ПКД + експертиза, автор.та технагляд)

* Витрати на будівельні роботи відшкодовуються – 40 % для пакету А;– 50 % — для пакету Б.

Термін подачі заявок: 31 грудня 2023 року

ПРОГРАМА БІЗНЕС-ПАРТНЕРСТВА СПРЯМОВАНОГО НА ПІДТРИМКУ АГРАРНОГО СЕКТОРУ ТА ХАРЧОВОГО ВИРОБНИЦТВА В УКРАЇНІ

https://lap.drc.ngo/title/msd

Тематичний напрямок: Агропромисловий комплекс

Грантодавець-організатор: Данська рада у справах біженців (DRC)

Сфери підтримки: Можливі варіанти бізнес-партнерства як приклад:

співінвестування в пункт прийому та зберігання овочів. Мета — підтримка місцевих виробників через забезпечення доступу до збуту вирощуваної продукції за оптимальними цінами. Така ідея передбачає співпрацю з приватними підприємствами, які володіють, наприклад, оптовими складськими приміщеннями, та купують або купуватимуть продукцію у місцевого населення;
співінвестування у проєкти, які б спростили доступ місцевому населенню до сільськогосподарських послуг. Наприклад, доступу до сільгосптехніки, ветеринарних послуг, сільськогосподарських матеріалів (насіння, добрива та ін.). Така ідея передбачає співпрацю з місцевими підприємцями, які працюють в сільськогосподарській сфері.ть, сільське господарство, поводження з відходами. Обсяг гранту: від 100 до 500 тис. євро.

Заявники: Приватні підприємства будь-яких форм реєстрації, об'єднання виробників сільськогосподарської продукції, комунальні підприємства та ін.

Додаткова інформація: Увага! Партнерство буде здійснюватися за принципом співінвестування, власний внесок партнера до 50% від загального бюджету проєкту.

Розмір гранду: 20 тис. дол

Термін подачі заявок: 31 грудня 2023 року

ГРАНТИ ДЛЯ САДІВНИЦТВА, ЯГІДНИЦТВА ТА ВИНОГРАДАРСТВА (КМУ)

https://minagro.gov.ua/pidtrimka/nadannya-grantiv-dlya-stvorennya-biznesu/granti-dlya-sadivnictva-yagidnictva-ta-vinogradarstva

Тематичний напрямок: Агропромисловий комплекс

Грантодавець-організатор: Міністерство аграрної політики та продовольства України

Сфери підтримки: Гранти надаються для саду площею від 1 до 25 га. Перелік культур, які можнависаджувати

Заявники: ФОП або юридичні особи:

- які не перебувають і не провадять господарську діяльність на тимчасово окупованій території України;
- які не провадять господарську діяльність на території росії;

- які не перебувають під санкціями;

- щодо яких не порушено справи про банкрутство;

- щодо яких відсутнє рішення суду про притягнення до кримінальної відповідальності за корупцію;

- які не мають заборгованості перед бюджетом.

Додаткова інформація: Подати заявку через ДІЯ

Розмір гранду: Від 140 тис. до 400 тис. грн за гектар, але не більше 70 % вартості проєкту висадки насаджень.

Термін подачі заявок: 31 грудня 2023 року

 

ПРОГРАМИ ЩО ДІЮТЬ В МЕЖАХ ПЕВНОГО ПЕРІОДУ

УКРАЇНСЬКИЙ КУЛЬТУРНИЙ ФОНД

https://ucf.in.ua/p/about

UACulture — аналітичний медіа-ресурс Українського культурного фонду

http://uaculture.org/catalog/

Тематичний напрямок: Культура та Туризм.

Грантодавець-організатор: Український культурний фонд

Програми підтримки у 2022 році:

 • Аналітика культури –20 млн.грн.
 • Навчання. Обміни. Резиденції. Дебюти – 50 млн.грн.
 • Інноваційний культурний продукт ‒ 115 млн.грн.
 • Інклюзивне мистецтво - 30 млн.грн.
 • Аудіовізуальне мистецтво - 100 млн.грн.
 • Культурні столиці України - 40 млн.грн.
 • Культура. Туризм. Регіони - 60 млн.грн.
 • Культура для змін – бюджет програмиу 2022 році складається з вкладу: Українського культурного фонду – 14 млн грн., Фонду «Пам'ять, відповідальність та майбутнє» – 75 тис. євро, Британської Ради в Україні – 50 тис. фунтів стерлінгів
 • Культура плюс – 30 млн.грн
 • Стипендії – 5 млн.грн.
 • Діти культури 

Заявники: у програмах “Аналітика культури”, “Навчання. Обміни. Резиденції. Дебюти”, “Інноваційний культурний продукт”, “Інклюзивне мистецтво”, “Аудіовізуальне мистецтво”, “Знакові події”, “Мережі й аудиторії” заявником може бути юридична особа всіх форм власності або фізична особа-підприємець, що зареєстрована на території України відповідно до чинного законодавства. ФОП може бути заявником тільки в індивідуальному типі проекту. У програмі «Культурні столиці України» заявниками можуть бути лише органи місцевого самоврядування

Термін подачі заявок: по кожній з програм визначено окремі терміни

ПОСОЛЬСЬКИЙ ФОНД США ІЗ ЗБЕРЕЖЕННЯ КУЛЬТУРНОЇ СПАДЩИНИ

https://ua.usembassy.gov/uk/education-culture-uk/u-s-ambassadors-fund-uk/

Тематичний напрямок: Культура та Туризм.

Грантодавець-організатор: Посольство США в Україні

Сфери підтримки: збереження визначних археологічних об’єктів, історичних будівель та пам’яток, важливих музейних колекцій, які є доступними для громадськості та охороняються законом в Україні

Заявники: у конкурсі можуть брати участь зареєстровані некомерційні установи, такі як неурядові громадські організації, музеї, керівні заклади культури чи подібні організації

Термін подачі заявок: в терміни визначені тематичними програмами

ГРАНТИ З ОРГАНІЗАЦІЙНОГО РОЗВИТКУ НДО В РАМКАХ ПРОЄКТУ "ІНІЦІАТИВА СЕКТОРАЛЬНОЇ ПІДТРИМКИ ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА УКРАЇНИ" ЗА ФІНАНСУВАННЯ USAID

https://ednannia.ua/images/Call_for_proposals_MARKETPLACE_2022_UPDATE.pdf

Тематичний напрямок: Освіта

Грантодавець-організатор: USAID

Сфери підтримки: Підтримка інституційної діяльності ГО. Відеоогляд програми - https://www.youtube.com/watch?v=oumyj-MGj88&t=650s

Заявники: Громадські організації

Розмір гранту:  

 • простий грант - 3 тис. дол; грант для зовніш. оцінки -  1 тис. дол;
 • комплексний грант - 10 тис. дол;
 • грант для групи організацій - 10 тис. дол;
 • грант для здійсннення навч. візиту - 3 тис. дол;
 • грант на участь в навчальних заходах - 1 тис. дол.;

Додаткова інформація: Прийом заявок відбувається лише ОНЛАЙН. Про дати прийому заявок читайте на сайті адміністратора ІСАР "Єднання"

Термін подачі заявок: Період

ЗДОБУТТЯ СТИПЕНДІЙ ІМ. ФУЛБРАЙТА ДЛЯ НАВЧАННЯ, СТАЖУВАННЯ Й ПРОВЕДЕННЯ ДОСЛІДЖЕННЯ НА 2023-2024 АКАДЕМІЧНИЙ РІК.

https://fulbright.org.ua/uk/programs/

Тематичний напрямок: Освіта

Грантодавець-організатор: Програма iменi Фулбрайта в УкраїнiПредставництво Інституту Міжнародної Освіти

Сфери підтримки: Можливість для українців навчатися, стажуватися та проводити дослідження на базі ВНЗ, дослідницьких центрах, бібліотеках, музеях, архівах у США

Заявники:

 • Студенти старших курсів та випускники ЗВО;
 • Молоді викладачі та дослідники;
 • Кандидати, доктори наук, долсідник і фахівці

Розмір гранту:  По кожній з програм окремо

Термін подачі заявок: Період

ГРАНТИ ШВИДКОГО РЕАГУВАННЯ УКРАЇНСЬКО-ДАНСЬКОГО МОЛОДІЖНОГО ДОМУ

https://ua.theyouthhouse.org/support-grants

Тематичний напрямок: Соціальний захист, благодійність

Грантодавець-організатор: ЄС

Сфери підтримки: Грантова програма надасть молодим представникам громадянського суспільства швидкі та критично необхідні фінансові ресурси для підтримки їх розвитку. Вона також відкриє нові можливості та дозволить захистити активістську діяльність, яка є співзвучною з цілями Українсько-данського молодіжного дому: підтримка демократичного розвитку України і зміцнення зв'язків між молодими українцями та данцями.

Заявники: Представники молоді в громадянському суспільстві України або Данії, які працюють на підтримку України. Представниками молоді в громадянському суспільстві можуть виступати молодіжні організації, правозахисники, організації громадянського суспільства, митці, громадські рухи, культурні організації, незалежні активісти та мистецькі групи, які працюють з молоддю до 35 років.

Розмір гранту:  загальний фонд 150 000 євро

Термін подачі заявок: Період

КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНА ЕКОНОМІКА УКРАЇНИ (ПРОГРАМА ВІД USAID)

https://www.facebook.com/usaidcep.ua/

Тематичний напрямок: Економіка, підприємництво, енергозбереження.

Грантодавець-організатор: USAID

Сфери підтримки: Підтримка стартапів МСБ з метою підвищення їхньої конкурентоспроможності на внутрішньому ринку України та міжнародних ринках.

Заявники:  МСБ, галузеві підприємства, бізнес-асоціації

Розмір гранту: загальний бюджет програми 12,5 млн. дол.

Додаткова інформація: термін дії програми 2018-2023р.

Термін подачі заявок: Період

ПРОГРАМА "ЖІНКИ У БІЗНЕСІ" ЗА ПІДТРИМКИ ЄВРОПЕЙСЬКОГО БАНКУ

https://ebrdwomeninbusiness.com/?s=home&country=UA&language=uk

Тематичний напрямок: Економіка, підприємництво, енергозбереження.

Грантодавець-організатор: за підтримки європейського банку

Сфери підтримки: Програма допомогає малим та середнім підприємствам під керівництвом жінок в отриманні доступу до фінансових ресурсів та ноу-хау, необхідних для розвитку. ЄБРР надає доступ до фінансових ресурсів через відкриття кредитних ліній із залученням місцевих банків, призначених для МСП під керівництвом жінок, а також надає бізнесконсультації, щоб допомогти підприємствам стати більш конкурентоспроможними. Крім того, програма пропонує тренінги, наставництво та іншу підтримку для надання можливості жінкам-підприємцям ділитися досвідом та навчатися один в одного

Заявники:  Малі та середні підприємства під керівництвом жінок

Термін подачі заявок: Період

ГРАНТИ ДЛЯ ПІДТРИМКИ ВЕТЕРАНСЬКОГО БІЗНЕСУ ВІД УКРАЇНСЬКОГО ВЕТЕРАНСЬКОГО ФОНДУ

https://veteranfund.com.ua/#elementor-action%3Aaction%
3Dpopup%3Aopen%26settings%3DeyJpZCI6IjQ5IiwidG9nZ2xlIjpmYWxzZX0%3D

Тематичний напрямок: Економіка, підприємництво, енергозбереження.

Грантодавець-організатор: Український ветеранний фонд

Сфери підтримки: Мікрофінансування бізнесу ветеранів, у рамках якого можливо отримати грошове відшкодування на купівлю товарів, необхідних для ведення власної справи.

Заявники: ветерани за наявності посвідчення УБД; родини ветеранів за наявності документів, що це підтверджують

Розмір гранту: 20 тис грн.

Додаткова інформація: Відшкодувати буде можливість для перших 500 заявок.

Термін подачі заявок: Період

ПРОГРАМИ ДЕРЖАВНОЇ ФІНАНСОВОЇ ПІДТРИМКИ ДЛЯ ФЕРМЕРІВ ТА АГРОВИРОБНИКІВ ВІД МІНАГРОПОЛІТИКИ

https://dotacii2019.minagro.gov.ua/ua

Тематичний напрямок: Агропромисловий комплекс

Грантодавець-організатор: Міністерство аграрної політики України

Сфери підтримки: рослинництво, тваринництво, агротехніка і агротехнічне обладнання. Стимулювання малих і великих аграріїв, створення успішної моделі господарювання в Україні – формування ефективного та соціально відповідального власника на селі.

Заявники: фермери, селянські господарства і агровиробники

Термін подачі заявок: різні періоди

ПРЕДСТАВНИЦТВА ВООЗ В УКРАЇНІ

https://www.who.int/ukraine?fbclid=IwAR1g5FgVuwDFga-IYnQrz5gvKW5xa36Co_8KZEtb2NpHyE2OxLGXLoqzi0I

Тематичний напрямок: Охорона здоров’я

Грантодавець-організатор:  Представництва Вооз В Україні

Сфери підтримки: Опікується питаннями охорони здоров'я. Реалізує кампанії з обізнаності та покращення розуміння щодо питань, пов'язаних зі здоров'ям, орієнтовані для мобілізації підтримки на самих різних рівнях — від окремих спільнот до всього світу.

Додаткова інформація: Дворічна угода про співпрацю (BCA) 2022-2023.

Термін подачі заявок: Період

 

ПОСТІЙНОДІЮЧІ ПРОГРАМИ ТА ГРАНТИ У РІЗНИХ СФЕРАХ ДІЯЛЬНОСТІ

ГРАНТОВИЙ КОНКУРС "ШВИДКА ПІДТРИМКА СПРОМОЖНОСТЕЙ ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА УКРАЇНИ ДІЯТИ В НАДЗВИЧАЙНИХ ОБСТАВИНАХ"

https://ednannia.ua/181-contests/12350-grantovij-konkurs-shvidka-pidtrimka-spromozhnostej-gromadyanskogo-suspilstva-ukrajini-diyati-v-nadzvichajnikh-obstavinakh

Сфери підтримки: - надання додаткових можливостей і ресурсів для швидкого й гнучкого реагування на потреби громадянського суспільства в надзвичайних умовах (у межах цього конкурсу приймаються заявки відповідно до таких пріоритетів: посилення адаптивних спроможностей ОГС.Гранти за цим пріоритетом можуть надаватися на швидке переорієнтування діяльності ОГС відповідно до потреб цільової аудиторії та/або громади; для зміни діяльності ОГС відповідно до поточних викликів або нової цільової аудиторії; для зміни операційних планів і поточної діяльності ОГС. Бюджет проєкту за цим пріоритетом може включати: витрати на розробку нових планів або політик/процедур, дослідження потреб нових цільових аудиторій, розробку нових послуг, адміністративні видатки тощо.); - мобілізація громади для протидії воєнним викликам (гранти за цим пріоритетом можуть надаватися для здійснення мобілізаційних дій у громадах на протидію воєнним викликам. Бюджет проєкту за цим пріоритетом може включати: видатки, пов’язані з вирішенням гуманітарних потреб цільових аудиторій ГО та громад, організацією збору коштів на підтримку Збройних Сил України, збору коштів/ресурсів для допомоги ВПО та постраждалим від воєнних дій; збору коштів/ресурсів на інші потреби, пов’язані з воєнними діями та їх наслідками.); - посилення безпеки, у тому числі цифрової (гранти за цим пріоритетом можуть надаватися для здійснення комплексу заходів для підвищення безпеки персоналу, даних та обладнання ОГС. Бюджет проєкту за цим пріоритетом може включати: видатки для проведення навчання щодо основ безпеки (у тому числі цифрової), розробку комплексних безпекових планів, аудит цифрових ресурсів ОГС, реалізацію безпосередніх заходів для забезпечення безпеки.); -здійснення комплексу моніторингових заходів (гранти за цим пріоритетом можуть надаватися для здійснення моніторингових заходів у різних сферах: дотримання прав людини, воєнних злочинів, корупційних дій тощо. Проєкти за цим пріоритетом мають передбачати обов’язковий компонент широкого інформування інших ОГС, ОМС, органів державної влади та медіа (якщо це релевантно сфері моніторингу та поточній ситуації) про результати моніторингу, здійсненого за кошти гранту. Видатки на таке інформування можуть покриватися коштом бюджету проєкту.). 

Заявники: обєднання громадянського суспільства

Термін подачі заявок: прийом заявок відбувається на постійній основі з 25.02.2022 р.

КОНКУРС ГРАНТІВ ДЛЯ ОГС ВІД ПРООН

https://www.undp.org/ukraine/call-participation-competition-civil-society-response-needs-women-and-men-especially-hard-reach-and-vulnerable-groups

Грантодавець-організатор: ПРООН

Сфери підтримки: Лот 1- Підтримка спільних зусиль організацій громадянського суспільства, аналітичних центрів та неурядових організацій щодо захисту прав людини та захисту вразливих груп населення в Україні, включаючи ВПО у національній кризовій ситуації, спричиненої війною в Україні Лот 2- Сприяти задоволенню потреб, визначених у громадах, що постраждали від конфлікту, транзитних вузлах та приймаючих громадах, тим самим зміцнюючи стійкість громади та соціальну структуру (від 7 тис - до 50 тис. дол.)

Заявники: некомерційні організації, зокрема благодійні організації, громадські об’єднання (включаючи громадські організації та спілки), які офіційно зареєстровані в Україні не менше одного року та мають досвід реалізації проєктів у запропонованій пріоритетній сфері.

Термін подачі заявок: постійно

МІЖНАРОДНИЙ БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД «ДОБРОБУТ ГРОМАД»

http://www.dobrobut-hromad.org/

Грантодавець-організатор: фонд «ДОБРОБУТ ГРОМАД»

Сфери підтримки: сталий комплексний розвиток громад та передбачає забезпечення доступу до ринків збуту для дрібних виробників, підтримку, створення та розвиток ферм сімейного типу, нефермерське підприємництво (сільський зелений туризм та ін.), мобілізацію громад, сприяння та розбудову партнерств з міжнародними донорськими організаціями, органами влади та бізнесом, освіту, участь у покращенні нормативно-правової бази в галузі АПК та сільського розвитку

Заявники: малі та середні сільськогосподарські товаровиробники на селі, їхні об’єднання, підприємства тощо

Термін подачі заявок: заявки приймаються на постійній основі

ІНДИВІДУАЛЬНА ДОПОМОГА В ЛІКУВАННІ ДІТЯМ

http://www.krona.niko.ua/ua/activity/assistance/detail.php та

http://www.krona.niko.ua/ua/activity/assistance/instruct.pdf

Грантодавець-організатор: Всеукраїнський благодійний фонд – Крона

Сфери підтримки: надає індивідуальну допомогу в лікуванні дітям: з онкогематологічними та рідкісними хворобами; з нирковою недостатністю, які потребують пересадки нирки; пацієнтам Національної дитячої лікарні "ОХМАТДИТ". Допомагає придбати вартісні ліки, оплатити лікування дитини закордоном, коли об’єктивно неможливо отримати лікування за бюджетні кошти

Заявники: індивідуальні звернення

Термін подачі заявок: постійно

ВІДКРИТА БАЗА СТАЖУВАНЬ ДЛЯ МЕДИКІВ

https://biggggidea.com/opportunities/m-gateorg-vidkrita-baza-stazhuvan-dlya-medikiv/,

https://www.m-gate.org/ua/search

Грантодавець-організатор: ГО «M-Gate»

Сфери підтримки: M-gate.org -це відкрита база стажувань, курсів, грантів та інших навчальних програм для медиків всіх спеціальностей. Зараз на платформі розміщена інформація про більше ніж 700 пропозицій, 90% з яких безкоштовні та доступні для українців

Заявники: медики всіх спеціальностей

Термін подачі заявок: постійно

МІНІ-ГРАНТ "ПОШИРЕННЯ ВЖИВАННЯ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ В УКРАЇНІ" ВІД АМЕРИКАНСЬКОЇ ФУНДАЦІЇ "Я РОЗМОВЛЯЮ УКРАЇНСЬКОЮ"

https://biggggidea.com/opportunities/mini-grant-poshirennya-vzhivannya-ukransko-movi-v-ukrani/

Грантодавець-організатор: Американська Фундація «Я розмовляю Українською»

Сфери підтримки: Підтримуються проєкти, які стануть каталізаторами для дедалі більшого вжитку української мови в будь-якій царині: в освіті, в бізнесі, в культурних заходах, в соціальних мережах, тощо.

Заявники:  Окремі особи,  організації.

Розмір гранту: до 100 тис. грн.

Термін подачі заявок: постійно

СТИПЕНДІАЛЬНА ПРОГРАМА ІМ. ЛЕЙНА КІРКЛАНДА

https://kirkland.edu.pl/o-programie/

Тематичний напрямок: Освіта; Соціальний розвиток.

Грантодавець-організатор: Стипендіальна програма ім. лейна кіркланда

Сфери підтримки: Індивідуальний розвиток молодих, цілеспрямованих і активних громадян Східної Європи, Південного Кавказу та Центральної Азії. Метою Програми є обмін польським досвідом системної трансформації та інтеграції з Європейським Союзом.

Заявники: Кандидати, які зацікавлені в розвитку демократії, економіки і громадянського суспільства

Розмір гранту:  Стипендія 9 місяців навчання.

Термін подачі заявок: Постійно.

СПОРТИВНА СТИПЕНДІЯ НА НАВЧАННЯ У США (SPORTSANDSTUDYUSA) ВІД ОСВІТНЬОЇ АГЕНЦІЇ STUDENTLANDTM

http://www.studentland.ua/Sport_and_Study_USA.html

Тематичний напрямок: Освіта

Грантодавець-організатор: Освітня Агенція STUDENTLANDTM

Сфери підтримки: 100% спортивна стипендія на навчання у США (Sports and Study USA).

Заявники: Вимоги до кандидатів на стипендію:

 • чоловіки/жінки, вік від 16 до 27 років;
 • займатися одним із 27 видів спорту;
 • мати підтвердження спортивних досягнень;
 • володіти достатнім рівнем англійської;
 • здати екзамени TOEFL або IELTS, SAT.

Розмір гранту:  100% покриття витрат на навчання, проживання та тренування.

Термін подачі заявок: Постійно.

MASSACHUSETTS INSTITUTE OF TECHNOLOGY

https://www.edx.org/school/mitx

Тематичний напрямок: Освіта

Грантодавець-організатор: MASSACHUSETTS INSTITUTE OF TECHNOLOGY

Сфери підтримки: Массачусетський технологічний інститут відкрив безкоштовний доступ до своїх курсів. Більшість проєктів представлені без дедлайну, тому пройти їх можна в будь-який час. На сайті представлено більше 10 різних напрямків: від дизайну і мистецтва до медицини і комп'ютерних наук. Також студенти можуть отримати підтверджуючий сертифікат за невелику плату.

Заявники: Студенти

Розмір гранту: Безкоштовні онлайн курси

Термін подачі заявок: Постійно.

ПРОГРАМА УНІВЕРСИТЕТСЬКИХ ОБМІНІВ "САМ УКРАЇНА" ЗА ПОГОДЖЕННЯМ МІНІСТЕРСТВА ОСВІТИ Й НАУКИ УКРАЇНИ (ПОДІБНА ДО ERASMUS+)

https://houseofeurope.org.ua/programme/university-exchanges-sam-ukraine

Тематичний напрямок: Освіта

Грантодавець-організатор: Міністерство освіти і науки України

Сфери підтримки: Налагодження співпраці між навчальними закладами і фахівцями з різних регіонів України за зразком моделі європейської мобільності Erasmus+ Університетські обміни повинні стати початком тривалої співпраці між внз усієї України, а студенти, що скористають з програми обміну, дізнаються більше про однолітків з інших міст, знайдуть друзів і майбутніх ділових партнерів.

Заявники: Студенти

Розмір гранту:  фінансуються адміністративні витрати ВНЗ — 150 євро на студента подорожні витрати студента до ВНЗ і повернення — до 50 євро Проживання студента в гуртожитку — до 45 євро Стипендію для студента — 5,5 євро на день Витрати на особливі потреби студентів

Термін подачі заявок: Постійно.

ШКОЛА СПРОМОЖНИХ ГРОМАД   

https://unrpp.school/

Тематичний напрямок: Освіта

Грантодавець-організатор: Школа спроможних громад.

Сфери підтримки: Програмою розвиту ООН (ПРООН) в Україні відкрито навчальну онлайн платформу "Школа спроможних громад", аби зробити місцеве врядування ефективнішим та сприяти процвітанню громад. Представники місцевого самоврядування та активні мешканці громад зможуть отримувати нові знання, не полишаючи власних домівок та не наражаючи своє та здоров’я своїх близьких на небезпеку можливого інфікування коронавірусом.

Заявники: Представники органів місцевого самоврядування, громадських організацій

Розмір гранту: Курси.

Термін подачі заявок: Постійно.

ФІНАНСУВАННЯ ОРГАНІЗАЦІЙ У СПРАВАХ ЛЮДЕЙ З ОБМЕЖЕНИМИ МОЖЛИВОСТЯМИ (ABILIS) THE ABILIS FOUNDATION

http://www.abilis.fi

Тематичний напрямок: Соціальний захист, благодійність

Грантодавець-організатор: Фонд АЛІБІС 

Сфери підтримки: підтримка людей з обмеженими можливостями, захист їх прав та свобод, права на самостійне життя і економічну самодостатність. Пріоритет надається проектам, які виступають за права людей з обмеженими можливостями, а також заходів, що розроблені і реалізуються організаціями жінок з інвалідністю

Заявники: Громадські організації, керівні органи яких складаються з людей з обмеженими можливостями

Термін подачі заявок: заявки приймаються на постійній основі

ГЛОБАЛЬНИЙ ДИТЯЧИЙ ФОНД КОНКУРС «НАДАННЯ ПОСЛУГ ВРАЗЛИВИМ ГРУПАМ ДІТЕЙ»

http://www.globalfundforchildren.org/

Тематичний напрямок: Соціальний захист, благодійність

Грантодавець-організатор: Глобальний дитячий фонд

Сфери підтримки: інваліди; жертви торгівлі дітьми, діти-біженці, дитяча робоча сила; молодь та підлітки (вразливі групи); ВІЛ/СНІД; професійно-технічна і початкова освіта;

Заявники: громадські організації, інноваційні локальні організаціі, що працюють з вразливими групами дітей

Термін подачі заявок: спершу в режимі онлайн подається лист зацікавленості (на офіційному сайті). В разі відповідності проекту пріоритетам фонду, буде надіслана аплікаційна форма для детального опису проекту. Лист зацікавленості можна надсилати протягом усього року

#STANDWITHUKRAINE КОНКУРС ЗАЯВОК ДЛЯ ГРОМАДСЬКИХ ОРГАНІЗАЦІЙ ТА АКТИВІСТІВ УКРАЇНИ ВІД ЄС

https://eapcivilsociety.eu/news/fellowships-news/standwithukraine-call-for-ukrainian-csos.html

Тематичний напрямок: Соціальний захист, благодійність

Грантодавець-організатор: ЄС

Сфери підтримки: Метою проекту є різні форми підтримки організацій та активістів громадянського суспільства у регіоні. З урахуванням складної ситуації, викликаної війною,українським заявникам пропонується спрощений варіант звернення по підтримку.

Заявники: Громадські організації

Розмір гранту: • 5 тис. євро (стипендія на 6 місяців);

                         • 1 - 20 тис. євро (проект до 4 місяців);

Додаткова інформація: Приклади допустимих видів діяльності та витрат

Термін подачі заявок: Постійно

Фонд «МОНСАТО»

http://www.monsanto.com/global/ua/ourcommitments/pages/monsanto-fund.aspx

Тематичний напрямок: Економіка, підприємництво, енергозбереження.

Грантодавець-організатор: Фонд «МОНСАТО»

Сфери підтримки: надання базової освітньой підтримки, спрямованої на покращення освіти в аграрних громадах, в т.ч. за рахунок підтримки шкіл, бібліотек, наукових центрів, навчальних програм для фермерів та академічних програм, які збагачують чи доповнюють шкільні програми;

забезпечення критичних потреб громад за рахунок підтримки НУО, що надають допомогу для продовольчої безпеки, санітарії, доступу до чистої води, громадської безпеки. 

Заявники: громади, сільськогосподарські товаровиробники на селі, їхні об’єднання, підприємства тощо

Термін подачі заявок: заявки приймаються на постійній основі

ЄВРОПЕЙСЬКИЙ БАНК РЕКОНСТРУКЦІЇ ТА РОЗВИТКУ (ЄБРР)

https://www.ebrd.com/work-with-us/advice-for-small-businesses/ukraine.html

Тематичний напрямок: Економіка, підприємництво, енергозбереження.

Грантодавець-організатор: ЗА ПІДТРИМКИ ЄВРОПЕЙСЬКОГО БАНКУ

Сфери підтримки: Гранти малим та середнім підприємствам надаються для часткової оплати послуг консультантів з метою допомогти підприємствам трансформувати їх бізнес. Можливі гранти у фінансовій формі для підприємців (виробництво, послуги, торгівля, будівництво) з річним товарооборотом до 50 млн. євро, кількість працюючих не більше 249 осіб)

Заявники:  Малі та середні підприємства

Розмір гранту: до 300 тис. євро

Додаткова інформація: Грант ЄБРР у сумі до 15% до заг. суми кредиту. Кредит від фін установи надається у гривні (до 3 млн. євро) на 18 міс.

Термін подачі заявок: Постійно

УКРАЇНСЬКИЙ ФОНД СТАРТАПІВ

https://usf.com.ua/grant-usf/

Тематичний напрямок: Економіка, підприємництво, енергозбереження.

Грантодавець-організатор: Український фонд стартапів

Сфери підтримки: Підтримка стартапів скерованих на отримання прибутку/досягнення соціального ефекту через випуск на ринок нових, або вдосконалених технологій, товарів, послуг, орг-технічних рішень виробничого, адм., комерційного х-ру тощо у всіх видах комерційної діяльності.

Заявники:  Підприємці, стартапери

Розмір гранту: 25 тис. - 50 тис. - 75 тис. дол.

Термін подачі заявок: Постійно

НІМЕЦЬКА СЛУЖБА СТАРШИХ ЕКСПЕРТІВ SES

https://www.ses-bonn.de/en/startseite

Тематичний напрямок: Економіка, підприємництво, енергозбереження.

Грантодавець-організатор: Німецька Служба Старших Експертів Ses

Сфери підтримки: Експерти SES безоплатно передають свої знання та підвищують кваліфікацію колег по професії в усьому світі. Вони володіють знаннями з більш ніж 50 галузей економіки, крім того високою соціальною компетентністю, готовністю пристосуватися до місцевих умов, і часто хорошим знанням іноземних мов

Заявники:  Малі і середні підприємства, органи комунального управління, палати і економічні об'єднання, соціальні та медичні установи, а також організації, що працюють в сфері освіти і підвищення кваліфікації

Розмір гранту: до 300 тис. євро

Термін подачі заявок: Постійно

ЄВРОПЕЙСЬКА МЕРЕЖА ПІДТРИМКИ ПІДПРИЄМНИЦТВА (EUROPEANENTERPRISENETWORK, EEN)

http://www.iop.kiev.ua/~een/consortium.html

Тематичний напрямок: Економіка, підприємництво, енергозбереження.

Грантодавець-організатор: Консорціум EEN-Ukrain

Сфери підтримки: За допомогою EEN українські МСП мають можливість:

Шукати бізнес-партнерів та покупців своєї продукції;

Розміщувати та відстежувати комерційні пропозиції;

Просувати свої інноваційні технології на ринки ЄС;

Шукати та залучати новітні інноваційні технології із-за кордону.

Заявники: Малий та середній бізнес

Термін подачі заявок: Постійно

АСОЦІАЦІЯ ПРИВАТНИХ ІНВЕСТОРІВ УКРАЇНИ

http://www.uaban.org/businessman.html

Тематичний напрямок: Економіка, підприємництво, енергозбереження.

Грантодавець-організатор: Фонди, які надають гранти на території України

Сфери підтримки: Інвестування проектів в сумі від $20 тис. до декількох мільйонів доларів. 

Заявники:  Підприємці

Термін подачі заявок: Постійно

ФОНД ДОСЛІДЖЕНЬ ТА ДОПОМОГИ ПРИВАТНОМУ СЕКТОРУ (FASEP)

https://region.kname.edu.ua/index.php/uk/granti/90-fond-doslidzhen-ta-dopomogi-privatnomu-sektoru-fasep

Тематичний напрямок: Економіка, підприємництво, енергозбереження.

Грантодавець-організатор: Фонди, які надають гранти на території України

Сфери підтримки: Проекти інфраструктури в рамках стратегій розвитку, що реалізуються органами місцевої влади, та до яких можуть залучатися французькі підприємства (виробники обладнання, інженери, розробники, тощо). 85% оплачуваних послуг за рахунок гранту мають становити послуги французьких підприємств (інженерні бюро, бюро досліджень, тощо) 

Заявники:  Державні органи (центральний уряд, регіональна та міська влада, технічні агенції)

Розмір гранту: 150 тис. - 600 тис. євро

Термін подачі заявок: Постійно

ГЛОБАЛЬНИЙ ІННОВАЦІЙНИЙ ФОНД

https://www.globalinnovation.fund/

Тематичний напрямок: Економіка, підприємництво, енергозбереження.

Грантодавець-організатор: Глобальний Інноваційний Фонд

Сфери підтримки: Глобальний інноваційний фонд є незалежною глобальною некомерційною організацією, яка інвестує в соціальні інновації, які спрямовані на поліпшення життя і можливості мільйонів людей в країнах, що розвиваються

Заявники:  Команди з соціальних підприємств, комерційних фірм, некомерційних організацій, державних установ і дослідників у всіх відповідних секторах

Розмір гранту: до 15 млн. дол

Термін подачі заявок: Постійно

УКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ФОНД ПІДТРИМКИ ФЕРМЕРСЬКИХ ГОСПОДАРСТВ

https://udf.gov.ua/index.php/finansova-pidtrymka/finansova-dopomoha

Тематичний напрямок: Агропромисловий комплекс

Грантодавець-організатор: Український державний фонд підтримки фермерських господарств

Сфери підтримки: придбання техніки, обладнання, придбання маточного поголів’я с/г тварин, виробництва та переробки с/г продукції, будівництва та реконструкції виробничих і невиробничих приміщень до 500 тис. грн

Заявники: фермерські господарства

Термін подачі заявок: постійно

ІНДИВІДУАЛЬНА ДОПОМОГА В ЛІКУВАННІ ДІТЯМ, БФ "КРОНА"

https://krona.niko.ua/project/tochka-zhyttya/adresna-dopomoga/

Тематичний напрямок: Охорона здоров’я

Грантодавець-організатор: БФ "КРОНА"

Сфери підтримки: Фонд надає індивідуальну адресну допомогу в лікуванні дітям: з онкогематологічними та рідкісними хворобами; з нирковою недостатністю, які потребують пересадки нирки; пацієнтам Національної дитячої лікарні "ОХМАТДИТ". Допомагає придбати вартісні ліки, оплатити лікування дитини за кордоном, коли об’єктивно неможливо отримати лікування за бюджетні кошти.

Заявники: Цільова аудиторія - діти, які потребують лікування

Термін подачі заявок: Постійно

ПОСОЛЬСТВО ЯПОНІЇ В УКРАЇНІ

https://www.ua.emb-japan.go.jp/itpr_uk/ua_oda.html

Тематичний напрямок: Охорона здоров’я

Грантодавець-організатор: Посольство Японії в Україні

Сфери підтримки: Проєкти направлені на: розвиток організацій (будівництво / реконструкція, надання медичного /виробничого обладнання, утеплення фасадів, вікон та дахів, впровадження енергоощадних технологій та альтернативних видів палива).

Заявники: Неурядові організації,  лікарням,  початкові школи, науково дослідні інститути, інші неприбуткові організації

Додаткова інформація: подання проектів щорічно до кінця березня реалізуватися у 2023 р.

Термін подачі заявок: Постійно

ФОНД РОБЕРТА БОША

http://www.bosch-stiftung.de/content/language2/html/8171.asp

Грантодавець-організатор: Фонд Роберта Боша (Robert Bosch Stiftung GmbH) - один із найбільших приватних фондів у Німеччині, який працює 3 1964 року. Фонд підтримує програми обміну волонтерів між країнами Центрально-Східної Європи та Німеччиною, а також професійного та культурного обміну

Сфери підтримки:

 • охорона здоров'я
 • соціальна робота
 • освіта
 • мистецтво та культура
 • соціальні та природні науки

Заявники: неурядові організації. Для того, щоб отримати фінансування від Фонду, необхідно надіслати короткий опис проекту обсягом не більше двох сторінок, у якому слід чітко зазначити завдання та фінансовий план проекту. У листі до Фонду з коротким описом проекту також необхідно обґрунтувати відповідність пропонованого Вами проекту до пріоритетів Фонду та життєздатність проекту після завершення фінансування Фонду

Термін подачі заявок: постійно, фонд розглядає заявки протягом чотирьох тижнів

КОНКУРС проектів ФОНДУ СПРИЯННЯ ДЕМОКРАТІЇ

https://ua.usembassy.gov/uk/education-culture-uk/democracy-grants-uk/

Грантодавець-організатор: Посольство Сполучених Штатів Америки

Сфери підтримки: розвиток громадянського суспільства; верховенство права та реформа в галузі права; прозорість органів влади; громадська підтримка освітніх ініціатив; вирішення конфліктів, зміцнення довіри та миру в суспільстві; права людини, у тому числі права меншин, людей зінвалідністю та жінок; громадянська освіта; розвиток виборчої системи; протидія торгівлі людьми

Заявники: українські неприбуткові та неурядові організації (громадські організації (асоціації), благодійні фонди та аналітичні центри

Термін подачі заявок: постійно

 

 

МЕТОДИЧНІ МАТЕРІАЛИ 
(посібники, каталоги, ресурси) та інші корисні посилання

Перелік міжнародних угод та нормативно-правових актів у сфері міжнародної технічної допомоги

http://me.gov.ua/Documents/Detail?lang=uk-UA&id=d1045455-72f1-4332-9909-104d8fce2407&title=Normativno-pravovaBazaZPitanTekhnichnoiDopomogi

Міжнародна технічна допомога Україні: правові та процедурні аспекти підготовки та реалізації програм та проектів (Міністерство розвиту економіки, торгівлі та сільського господарства України) 
https://me.gov.ua/Documents/Detail?lang=uk-UA&id=d25cdec1-c8be-4fa5-8ed8-b023851db3a7&title=MizhnarodnaTekhnichnaDopomogaUkraini-PravoviTaProtsedurniAspektiPidgotovkiTaRealizatsiiProgramTaProektiv

Грантова допомога по проектах людської безпеки програми «Кусаноне» (Міністерство розвиту економіки, торгівлі та сільського господарства України) 
https://me.gov.ua/Documents/Detail?lang=uk-UA&id=3716e53e-0e0b-4e12-9501-57efab8e594b&title=GrantovaDopomogaPoProektakhLiudskoiBezpekiProgramikusanone

Грантрайтинг. Методичні рекомендації для органів місцевої влади та бізнесу (Тернопільська ОДА)
http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/publication/main/ua/22814/grantrayt_pr.pdf

Практичний посібник для органів місцевої влади та бізнесу. Підготовка та реалізація проектів публічно-приватного партнерства.
http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/publication/main/ua/22814/posibnyk_ppp.pdf

Перелік міжнародних донорських організацій в Україні
http://gurt.org.ua/donors/international/

Де знайти гроші сільським громадам: перспективи і можливості фінансування міжнародними донорами (ПОСІБНИК)
http://icps.com.ua/assets/uploads/files/block_canada_20160324.pdf
Аналітичний матеріал підготовлено у рамках проекту «Підвищення економічної спроможності сільських територій в контексті імплементації Угоди про Асоціацію України з ЄС», який профінансований Канадським фондом місцевих ініціатив.

Зелений пакет (Зелені сайти корисні посилання)
http://www.greenpack.in.ua/media/

Угода Мерів щодо клімату і енергії
http://www.uhodameriv.eu/IInstrumenti-fiinansuvannya.html
Підписанти Угоди Мерів щодо клімату і енергії взяли на себе добровільні зобов’язання з амбітних дій у галузі підвищення енергоефективності та збільшення використання поновлюваних джерел енергії в рамках своїх планів дій зі сталого енергетичного розвитку, вимушені знаходитися в постійному пошуку можливостей фінансування.

Підтримка політики регіонального розвитку в Україні. Практичний посібник.
http://dfrr.minregion.gov.ua/foto/upload/Funding_Guide_UA.pdf