Електронна приймальня
ТЕРНОПІЛЬСЬКА
ОБЛАСНА РАДА
Офіційний сайт Тернопільської обласної ради
Для людей з вадами зору Звичайна версія сайту
ПОШУК НА САЙТІ | КОНТАКТИ | КАБІНЕТ
вул. Грушевського 8, м. Тернопіль, 46000
телефон: (0352) 43-11-16
факс: (0035) 25-22-10
e-mail: rada.trc@tor.gov.ua
ВАЖЛИВО
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН РЕГЛАМЕНТ ОБЛАСНОЇ РАДИ СТРУКТУРА ВИКОНАВЧИХ ОРГАНІВ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПРЕЗИДІЮ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОСТІЙНІ КОМІСІЇ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОМІЧНИКА-КОНСУЛЬТАНТА ДЕПУТАТА ПРАВОВА ДОПОМОГА ДІЮЧІ ОБЛАСНІ ПРОГРАМИ ІНФОРМУЄ ТЕРНОПІЛЬСЬКЕ ВІДДІЛЕННЯ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ МІЖНАРОДНІ ПРОГРАМИ, ПРОЕКТИ І ГРАНТИ ІНДУСТРІАЛЬНІ ПАРКИ ЗВІТИ ПРО РОБОТУ ДЕПУТАТІВ У 2022-2024 РОКАХ ЗВІТИ ЗАКЛАДІВ КУЛЬТУРИ ПРО РОБОТУ ЗА РІК ОСОБИСТИЙ ПРИЙОМ ГРОМАДЯН ДЕПУТАТАМИ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ
НАШ КРАЙ
ТЕРНОПІЛЬЩИНА. ІСТОРІЯ МІСТ І СІЛ ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ЕНЦИКЛОПЕДИЧНИЙ СЛОВНИК ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ АСОЦІАЦІЇ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ "РАДИ ТЕРНОПІЛЬЩИНИ" (СТАТУТ, ПЕРЕЛІК)
КОМУНАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ОСВІТА СІМ’Я ТА МОЛОДЬ ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я КУЛЬТУРА ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА ТА СПОРТ СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ПІДПРИЄМСТВА, ФІРМИ АПТЕЧНА МЕРЕЖА
РАДА
ОН-ЛАЙН
ДОКУМЕНТИ
АРХІВ
Погода у Тернополі

вологість:
тиск:
вітер:

10.01.2025

Стартує третій етап «Програми відновлення України»

Міністерство розвитку громад та територій України розпочинає новий етап «Програми відновлення України», що реалізується за підтримки European Investment Bank. На цей етап виділено 100 мільйонів євро, які будуть спрямовані на відновлення критично важливих об’єктів інфраструктури та розвиток громад.

Проєкти будуть реалізовуватися за допомогою інноваційної платформи DREAM, яка дозволяє автоматизувати процеси відбору та моніторингу. Платформа забезпечить прозорість та ефективність в управлінні фінансами та дозволить оперативно оцінювати прогрес реалізації проєктів, контролювати використання коштів та їхнє цільове спрямування.

У межах реалізації Програми буде утворена група доброчесності, до складу якої увійдуть фахівці з відповідною репутацією та досвідом. Її основною задачею стане оцінка проєктів на відповідність вартості, термінів реалізації та інших репутаційних ризиків.

Відбір проєктів здійснюватиметься за наступними напрямами:

- енергетична стійкість громад: особлива увага приділяється диверсифікації теплопостачання та розвитку розподіленої генерації для забезпечення енергоефективності;

- будівництво житла: у межах програми буде створено житловий фонд у комунальній власності для розміщення внутрішньо переміщених осіб, працівників громад та інших категорій громадян, які потребують житла;

- модернізація інфраструктури водопостачання та водовідведення: враховуючи технічну зношеність мереж, у громадах будуть реалізовані проекти з їх оновлення;

- реконструкція медичних закладів: особлива увага буде приділена кластерним лікарням та перинатальним центрам.

Умови участі у відборі:

- об'єкт має повністю перебувати у комунальній власності;

- обов’язкове співфінансування коштом місцевого бюджету, що становить мінімум 23%;

- наявність актуальної проєктно-кошторисної документації (за винятками певних типів проєктів);

- терміни реалізації проєкту – 18 місяців, для проєктів що стосуються обʼєктів розподіленої генерації,  – до 1 жовтня 2025 року;

- громада зобов'язана забезпечити подальше утримання об'єкта протягом не менше 20 років з дати завершення впровадження проєкту.

Подавати заявки можуть органи місцевого самоврядування, виконавчі органи сільських, селищних та міських рад. Реалізація проєктів не передбачена на тимчасово окупованих територіях або у зонах активних бойових дій.

Пріоритетність надаватиметься проєктам із готовою проєктною документацією, розробленою відповідно до чинних стандартів та норм, а також тим, що відповідають інтересам громади, зокрема потребам вразливих груп населення.

Програма передбачає активну участь громад, які зможуть подавати свої пропозиції на конкурсній основі.

Довідка: «Програма відновлення України» є частиною реформи публічних інвестицій, яка спрямована на відновлення критично важливої інфраструктури та покращення якості життя в громадах, що постраждали від війни.

У червні 2024 року між Україною та ЄІБ було укладено Фінансову угоду, яка передбачає залучення 100 млн євро. Ці кошти будуть спрямовані на відновлення соціальної інфраструктури, житлово-комунальних об’єктів та забезпечення муніципальним житлом у регіонах, що постраждали від військової агресії рф, а також у тих областях, які прийняли значну кількість внутрішньо переміщених осіб. Субвенція надаватиметься громадам через державний бюджет місцевим бюджетам.

У межах попередніх двох етапів програми вже реалізовано 225 проєктів на суму понад 500 мільйонів євро.