Електронна приймальня
ТЕРНОПІЛЬСЬКА
ОБЛАСНА РАДА
Офіційний сайт Тернопільської обласної ради
Для людей з вадами зору Звичайна версія сайту
ПОШУК НА САЙТІ | КОНТАКТИ | КАБІНЕТ
вул. Грушевського 8, м. Тернопіль, 46000
телефон: (0352) 43-11-16
факс: (0035) 25-22-10
e-mail: rada.trc@tor.gov.ua
ВАЖЛИВО
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН РЕГЛАМЕНТ ОБЛАСНОЇ РАДИ СТРУКТУРА ВИКОНАВЧИХ ОРГАНІВ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПРЕЗИДІЮ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОСТІЙНІ КОМІСІЇ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОМІЧНИКА-КОНСУЛЬТАНТА ДЕПУТАТА ПРАВОВА ДОПОМОГА ДІЮЧІ ОБЛАСНІ ПРОГРАМИ ІНФОРМУЄ ТЕРНОПІЛЬСЬКЕ ВІДДІЛЕННЯ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ МІЖНАРОДНІ ПРОГРАМИ, ПРОЕКТИ І ГРАНТИ ІНДУСТРІАЛЬНІ ПАРКИ ЗВІТИ ПРО РОБОТУ ДЕПУТАТІВ У 2022-2023 РОКАХ ЗВІТИ ЗАКЛАДІВ КУЛЬТУРИ ПРО РОБОТУ ЗА РІК ОСОБИСТИЙ ПРИЙОМ ГРОМАДЯН ДЕПУТАТАМИ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ
НАШ КРАЙ
ТЕРНОПІЛЬЩИНА. ІСТОРІЯ МІСТ І СІЛ ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ЕНЦИКЛОПЕДИЧНИЙ СЛОВНИК ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ АСОЦІАЦІЇ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ "РАДИ ТЕРНОПІЛЬЩИНИ" (СТАТУТ, ПЕРЕЛІК)
КОМУНАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ОСВІТА СІМ’Я ТА МОЛОДЬ ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я КУЛЬТУРА ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА ТА СПОРТ СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ПІДПРИЄМСТВА, ФІРМИ АПТЕЧНА МЕРЕЖА
РАДА
ОН-ЛАЙН
ДОКУМЕНТИ
АРХІВ
Погода у Тернополі

вологість:
тиск:
вітер:

02.02.2021

Тернопільське відділення МАН перейняло естафету провідних науковців України

Національний центр «Мала академія наук України» запровадив в онлайн-форматі проєкт  «День з професором». Слухачі секцій МАН України, учні загальноосвітніх шкіл, вчителі та усі охочі мають можливість прослухати науковців із цікавими, актуальними та корисними лекціями з філології, хімії, біології, матеріалознавства, робототехніки, інформаційних технологій, географії, математики, фізики, астрономії.

Викладачі Тернопільського обласного відділення МАН України перейняли естафету провідних науковців України та долучилися до Всеукраїнського онлайн-проєкту «День з професором».

Розпочала марафон пізнавальних лекцій для слухачів Малої академії наук України доктор біологічних наук, професор ТНПУ ім. В. Гнатюка Оксана Столяр з темою «Біоіндифікація новітніх забруднювачів водойм та перспективи поширення світового досвіду в Україні». Учасниками інноваційної форми навчання стали понад 30 слухачів секцій МАН. 

Леся Заставецька, доктор географічних наук, професор ТНПУ ім. В. Гнатюка, розкрила цікаву тему про демографічну ситуацією України від минулого до сьогодення. Науковець розповіла про історію становлення географії населення, перепис та статистику демографічного руху. У проєкті взяли участь понад 40 слухачів секцій відділення наук про Землю.

Ділився своїм досвідом і Юрій Вітяк, засновник громадської організації «Студентська координаційна рада Тернопільської області», Freelancer, викладач секції літературної творчості обласного відділення МАН. Він презентував науково-популярну лекцію на тему: «Лексико-семантичні та граматичні трансформації як спосіб досягнення адекватності перекладу». Головними тезисами були виокремленні основоположні терміни та поняття у сфері перекладу, а також пояснення ключових трансформацій, котрі сприяють декодуванню оригінального тексту та адекватній передачі первинного змісту іншою мовою з урахуванням лексичної та синтаксичної еквівалентності. Лекція проходила в дружній атмосфері, з активним обговоренням та на позитивній ноті за участі 22 учасників з усієї України.

http://xn--80axe.xn--j1amh/