Електронна приймальня
ТЕРНОПІЛЬСЬКА
ОБЛАСНА РАДА
Офіційний сайт Тернопільської обласної ради
Для людей з вадами зору Звичайна версія сайту
ПОШУК НА САЙТІ | КОНТАКТИ | КАБІНЕТ
вул. Грушевського 8, м. Тернопіль, 46000
телефон: (0352) 43-11-16
факс: (0035) 25-22-10
e-mail: rada.trc@tor.gov.ua
ВАЖЛИВО
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН РЕГЛАМЕНТ ОБЛАСНОЇ РАДИ СТРУКТУРА ВИКОНАВЧИХ ОРГАНІВ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПРЕЗИДІЮ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОСТІЙНІ КОМІСІЇ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОМІЧНИКА-КОНСУЛЬТАНТА ДЕПУТАТА ПРАВОВА ДОПОМОГА ДІЮЧІ ОБЛАСНІ ПРОГРАМИ ІНФОРМУЄ ТЕРНОПІЛЬСЬКЕ ВІДДІЛЕННЯ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ МІЖНАРОДНІ ПРОГРАМИ, ПРОЕКТИ І ГРАНТИ ІНДУСТРІАЛЬНІ ПАРКИ ЗВІТИ ПРО РОБОТУ ДЕПУТАТІВ У 2022-2023 РОКАХ ЗВІТИ ЗАКЛАДІВ КУЛЬТУРИ ПРО РОБОТУ ЗА РІК ОСОБИСТИЙ ПРИЙОМ ГРОМАДЯН ДЕПУТАТАМИ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ
НАШ КРАЙ
ТЕРНОПІЛЬЩИНА. ІСТОРІЯ МІСТ І СІЛ ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ЕНЦИКЛОПЕДИЧНИЙ СЛОВНИК ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ АСОЦІАЦІЇ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ "РАДИ ТЕРНОПІЛЬЩИНИ" (СТАТУТ, ПЕРЕЛІК)
КОМУНАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ОСВІТА СІМ’Я ТА МОЛОДЬ ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я КУЛЬТУРА ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА ТА СПОРТ СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ПІДПРИЄМСТВА, ФІРМИ АПТЕЧНА МЕРЕЖА
РАДА
ОН-ЛАЙН
ДОКУМЕНТИ
АРХІВ
Погода у Тернополі

вологість:
тиск:
вітер:

18.03.2021

Депутати Тернопільської обласної ради закликали КМУ посилити соціальний захист ліквідаторів та постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи

Депутатський корпус підтримав рішення «Про звернення депутатів Тернопільської обласної ради до Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України щодо вжиття заходів соціального захисту постраждалим громадянам внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Текст зверненя: 

У квітні цього року виповнюється 35 років з дня найбільшої техногенної катастрофи в історії людства – вибуху на Чорнобильській атомній електростанції. Традиційно, наприкінці квітня, ми вшановуватимемо героїзм пожежників, експлуатаційного персоналу ЧАЕС, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків, волонтерів, які брали участь у ліквідації наслідків аварії.

Тільки в Тернопільській області на обліку перебуває 39304 осіб, яким встановлено статус постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Захист прав потерпілих від аварії на ЧАЕС – важлива складова здійснення своїх зобов’язань державою в частині забезпечення соціально-економічних прав в Україні осіб, що принесли своє здоров’я та життя в жертву заради спасіння мільйонів людей.

Ми, депутати Тернопільської обласної ради, звертаємось щодо вжиття заходів посилення соціального захисту ліквідаторів та постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.  А саме:

1. Внести зміни до відповідних законів України, нормативно-правових актів Кабінету Міністрів України та Міністерства соціальної політики України щодо відновлення законодавчо закріплених пільг та компенсацій громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та були призупинені певними законодавчо-нормативними документами і забезпечити їх повне фінансування.

2. З метою недопущення зменшення пенсійних виплат під час перерахунку пенсії, у разі зміни розміру мінімальної заробітної плати, проводити перерахунок зазначених пенсій виходячи із розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року. Оскільки з кожним роком при призначені пенсії для пенсіонерів її розмір постійно зменшується.

Пропонуємо збільшити розмір мінімальних пенсійних виплат для громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (наразі постановою Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 року № 1210 «Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (зі змінами) з 1 липня 2019 року збільшено пенсійні виплати лише військовослужбовцям та військовозобов’язаним, призваним на військові збори, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи і внаслідок цього стали особами з інвалідністю).

3. Невідкладно внести зміни до Постанови Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011року № 1210 «Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», зокрема:

- у п. 9 змінити показник середньої заробітної плати (доходу) в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески за 2006 рік, що застосовується для обчислення пенсії відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» на показник середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, визначається як середній показник за 2014, 2015 та 2016 роки, як це визначено для всіх пенсіонерів України;

- у п. 9-1 розширити коло осіб, які мають право на пенсію, включивши в нього осіб, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС від підприємств (цивільних осіб);

- у підпункті 2 п. 11 змінити відсотки по групах інвалідності на 225, 255 та 285, що дасть можливість покращити пенсійне забезпечення осіб, евакуйованих із зони відчуження;

- у п.13 скасувати сталі суми виплат додаткових пенсій, прив’язавши їх до розміру прожиткового мінімуму;

- п.15-1 скасувати, що дасть змогу отримувати додаткову пенсію новим пенсіонерам.

4. Передбачити в змінах до державного бюджету України коштів для Тернопільської області на придбання житла постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи (зокрема і через державні програми будівництва).

Відновити бюджетну програму «Забезпечення житлом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

5. Збільшити видатки з державного бюджету на забезпечення постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи 1 – ї та 2-ї категорій санаторно-курортними путівками чи одержання за їх бажанням грошової компенсації в розмірі середньої вартості путівки в Україні. Станом на сьогодні держава фінансує путівки на рівні 65 відсотків. Недостатнім є розмір грошової допомоги для компенсації вартості путівок шляхом безготівкового перерахування коштів санаторно-курортним закладам і закладам оздоровлення і відпочинку за надання послуг, який у 2020 роцідля 1-ї категорії становить 7700 гривень. Передбачити збільшення вартості путівок на санаторно-курортне лікування з 7700,00 гривень до 12300,00 гривень.

6. Забезпечити фінансування бюджетної програми КПКВК 2501200 «Соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

7. Відновити бюджетну програму КПКВК 2301490 «Комплексне медико-санітарне забезпечення та лікування онкологічних захворювань із застосуванням високовартісних медичних технологій громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

8. Збільшити фінансування бюджетної програми «Фінансове забезпечення виплати пенсій, надбавок та підвищень до пенсій, призначених за пенсійними програмами, та дефіциту коштів Пенсійного фонду» (КПКВК 2506080).

9. Передбачити збільшення коштів на фактичне виконання судових рішень за бюджетною програмою КПКВК 3504040 «Заходи щодо виконання рішень суду, що гарантовані державою» та розробити прозорий порядок та відкритий реєстр виконання вищезазначених рішень судів про погашення заборгованості.

10. Дати відповідні доручення Пенсійному фонду України щодо відміни відомчих нормативних документів, які порушують законні права учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС категорії 2 (які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи під час проходження дійсної строкової служби) при призначенні пенсії зі зниженням пенсійного віку таким особам.

Маємо бути вдячними тим, хто прийняв на себе удар мужності, захисту та подвигу в ті роки.