Електронна приймальня
ТЕРНОПІЛЬСЬКА
ОБЛАСНА РАДА
Офіційний сайт Тернопільської обласної ради
Для людей з вадами зору Звичайна версія сайту
ПОШУК НА САЙТІ | КОНТАКТИ | КАБІНЕТ
вул. Грушевського 8, м. Тернопіль, 46000
телефон: (0352) 43-11-16
факс: (0035) 25-22-10
e-mail: rada.trc@tor.gov.ua
ВАЖЛИВО
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН РЕГЛАМЕНТ ОБЛАСНОЇ РАДИ СТРУКТУРА ВИКОНАВЧИХ ОРГАНІВ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПРЕЗИДІЮ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОСТІЙНІ КОМІСІЇ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОМІЧНИКА-КОНСУЛЬТАНТА ДЕПУТАТА ПРАВОВА ДОПОМОГА ДІЮЧІ ОБЛАСНІ ПРОГРАМИ ІНФОРМУЄ ТЕРНОПІЛЬСЬКЕ ВІДДІЛЕННЯ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ МІЖНАРОДНІ ПРОГРАМИ, ПРОЕКТИ І ГРАНТИ ІНДУСТРІАЛЬНІ ПАРКИ ЗВІТИ ПРО РОБОТУ ДЕПУТАТІВ У 2022-2023 РОКАХ ЗВІТИ ЗАКЛАДІВ КУЛЬТУРИ ПРО РОБОТУ ЗА РІК ОСОБИСТИЙ ПРИЙОМ ГРОМАДЯН ДЕПУТАТАМИ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ
НАШ КРАЙ
ТЕРНОПІЛЬЩИНА. ІСТОРІЯ МІСТ І СІЛ ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ЕНЦИКЛОПЕДИЧНИЙ СЛОВНИК ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ АСОЦІАЦІЇ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ "РАДИ ТЕРНОПІЛЬЩИНИ" (СТАТУТ, ПЕРЕЛІК)
КОМУНАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ОСВІТА СІМ’Я ТА МОЛОДЬ ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я КУЛЬТУРА ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА ТА СПОРТ СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ПІДПРИЄМСТВА, ФІРМИ АПТЕЧНА МЕРЕЖА
РАДА
ОН-ЛАЙН
ДОКУМЕНТИ
АРХІВ
Погода у Тернополі

вологість:
тиск:
вітер:

30.03.2021

На Тернопільщині відзначать 100-річчя від дня народження Осипа Дякова «Горнового» 

Осип Дяків народився 21 червня 1921-го року в с. Олесине на Тернопільщині. Навчався у Бережанській гімназії, згодом у Львівському університеті.

Крайовий провідник ОУН на Львівщині, теоретик й організатор боротьби Української повстанської армії, заступник голови Генерального секретаріату Української головної визвольної ради, член Організації українських націоналістів. У вересні 1940-го року його заарештували НКВДисти. До липня 1941-го перебував у Бердичівській тюрмі, звідки зумів утекти. У 1943—1944-му роках був членом Крайової екзекутиви юнацького крила ОУН(б), редколегії підпільного журналу «Юнак» і редактором журналу «Вісті».

У 1945—1948-му — член головного осередку пропаганди при Проводі ОУН. З 1948-го року — крайовий провідник ОУН Львівського краю. З 1949-го року — член Проводу ОУН. З 1950-го року — член УГВР (заступник голови Генерального секретаріату). Відзначений Срібним і Золотим хрестами за заслуги УПА.

Загинув у сутичці зі спецгрупою Міністерства державної безпеки УРСР 28 листопада 1950-го року поблизу с. Великополе Яворівського району на Львівщині.

У 1950-му році в українському підпіллі вийшла відома праця Осипа Дяківа «Наше становище до російського народу». «Організація Українських Націоналістів бореться за Українську Самостійну Соборну Державу і за те, щоб кожна нація жила вільним життям у своїй власній самостійній державі. Знищення національного поневолення та експлуатації нації нацією, система вільних народів у власних самостійних державах — це єдиний лад, що дасть справедливу розв'язку національного і соціального питань у цілому світі», — писав він.

До 100-річчя від дня народження Осипа Дякова заплановано проведення ряду заходів, як в с. Олесино, де народився діяч національно-визвольного руху, так і в Козові. У планах — організація футбольного турніру та виступи творчих колективів. «Укрпошта» випустить іменний конверт із зображенням Осипа Дякова, — повідомляють у Козівській міській раді.