Електронна приймальня
ТЕРНОПІЛЬСЬКА
ОБЛАСНА РАДА
Офіційний сайт Тернопільської обласної ради
Для людей з вадами зору Звичайна версія сайту
ПОШУК НА САЙТІ | КОНТАКТИ | КАБІНЕТ
вул. Грушевського 8, м. Тернопіль, 46000
телефон: (0352) 43-11-16
факс: (0035) 25-22-10
e-mail: rada.trc@tor.gov.ua
ВАЖЛИВО
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН РЕГЛАМЕНТ ОБЛАСНОЇ РАДИ СТРУКТУРА ВИКОНАВЧИХ ОРГАНІВ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПРЕЗИДІЮ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОСТІЙНІ КОМІСІЇ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОМІЧНИКА-КОНСУЛЬТАНТА ДЕПУТАТА ПРАВОВА ДОПОМОГА ДІЮЧІ ОБЛАСНІ ПРОГРАМИ ІНФОРМУЄ ТЕРНОПІЛЬСЬКЕ ВІДДІЛЕННЯ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ МІЖНАРОДНІ ПРОГРАМИ, ПРОЕКТИ І ГРАНТИ ІНДУСТРІАЛЬНІ ПАРКИ ЗВІТИ ПРО РОБОТУ ДЕПУТАТІВ У 2022-2023 РОКАХ ЗВІТИ ЗАКЛАДІВ КУЛЬТУРИ ПРО РОБОТУ ЗА РІК ОСОБИСТИЙ ПРИЙОМ ГРОМАДЯН ДЕПУТАТАМИ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ
НАШ КРАЙ
ТЕРНОПІЛЬЩИНА. ІСТОРІЯ МІСТ І СІЛ ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ЕНЦИКЛОПЕДИЧНИЙ СЛОВНИК ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ АСОЦІАЦІЇ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ "РАДИ ТЕРНОПІЛЬЩИНИ" (СТАТУТ, ПЕРЕЛІК)
КОМУНАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ОСВІТА СІМ’Я ТА МОЛОДЬ ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я КУЛЬТУРА ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА ТА СПОРТ СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ПІДПРИЄМСТВА, ФІРМИ АПТЕЧНА МЕРЕЖА
РАДА
ОН-ЛАЙН
ДОКУМЕНТИ
АРХІВ
Погода у Тернополі

вологість:
тиск:
вітер:

05.05.2021
У Тернопільському обласному краєзнавчому музеї діє унікальна виставка
 
Виставка «Писанок веселий візерунок» об’єднала вибрані музейні експонати в єдине ціле.
 
На виставці представлені писанки народних майстрів із Тернопільщини, розписані у 1990-х роках ХХст. Зокрема, роботи Лесі і Юрія Цікало, Яніни Кузь, Марії Гарп’юк, Ірини Харатін, Степана Сембранта. Також на виставці є аматорські писанки, які передали жителі сіл Панівці й Мельниця-Подільська Борщівського району та колекція писанок «Трипільські мотиви», подарована Борщівським краєзнавчим музеєм.
 
Окрім писанок, на виставці експонується кераміка, періоду Трипільської культури ІV – ІІІ тис. до н.е, а саме:
 
- горщик глиняний біконічний орнаментований (с. Семенів Теребовлянський район);
- покришки глиняні орнаментовані (с. Кудринці Борщівський район і м. Заліщики);
- кубок глиняний орнаментований (м. Заліщики).
 
Серед сучасної кераміки, датованої кін. ХІХ і ХХст., представлені:
 
- бабники глиняні — форма для випікання тіста (Бережанський район);
- глиняні тарелі майстра Василя Бардачевського (с. Товсте Чортківського району).
 
Гармонійно та вдало доповнює цю виставку вишивка Тернопільщини: борщівська сорочка та рушники з Козівського, Чортківського, Підволочиського, Гусятинського районів.
 
Матеріали, які є на виставці мають свої спільні витоки, орнамент та колористику. Вони дають змогу відвідувачам доторкнутись до культурної спадщини нашого краю, ознайомитись з народними обрядами, традиціями, звичаями святкування Великодня та провести паралелі між такими різними на перший погляд експонатами… — розповідає Оксана Гулик, наукова співробітниця ТОКМ.