Електронна приймальня
ТЕРНОПІЛЬСЬКА
ОБЛАСНА РАДА
Офіційний сайт Тернопільської обласної ради
Для людей з вадами зору Звичайна версія сайту
ПОШУК НА САЙТІ | КОНТАКТИ | КАБІНЕТ
вул. Грушевського 8, м. Тернопіль, 46000
телефон: (0352) 43-11-16
факс: (0035) 25-22-10
e-mail: rada.trc@tor.gov.ua
ВАЖЛИВО
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН РЕГЛАМЕНТ ОБЛАСНОЇ РАДИ СТРУКТУРА ВИКОНАВЧИХ ОРГАНІВ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПРЕЗИДІЮ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОСТІЙНІ КОМІСІЇ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОМІЧНИКА-КОНСУЛЬТАНТА ДЕПУТАТА ПРАВОВА ДОПОМОГА ДІЮЧІ ОБЛАСНІ ПРОГРАМИ ІНФОРМУЄ ТЕРНОПІЛЬСЬКЕ ВІДДІЛЕННЯ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ МІЖНАРОДНІ ПРОГРАМИ, ПРОЕКТИ І ГРАНТИ ІНДУСТРІАЛЬНІ ПАРКИ ЗВІТИ ПРО РОБОТУ ДЕПУТАТІВ У 2022-2023 РОКАХ ЗВІТИ ЗАКЛАДІВ КУЛЬТУРИ ПРО РОБОТУ ЗА РІК ОСОБИСТИЙ ПРИЙОМ ГРОМАДЯН ДЕПУТАТАМИ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ
НАШ КРАЙ
ТЕРНОПІЛЬЩИНА. ІСТОРІЯ МІСТ І СІЛ ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ЕНЦИКЛОПЕДИЧНИЙ СЛОВНИК ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ АСОЦІАЦІЇ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ "РАДИ ТЕРНОПІЛЬЩИНИ" (СТАТУТ, ПЕРЕЛІК)
КОМУНАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ОСВІТА СІМ’Я ТА МОЛОДЬ ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я КУЛЬТУРА ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА ТА СПОРТ СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ПІДПРИЄМСТВА, ФІРМИ АПТЕЧНА МЕРЕЖА
РАДА
ОН-ЛАЙН
ДОКУМЕНТИ
АРХІВ
Погода у Тернополі

вологість:
тиск:
вітер:

08.06.2021

Тернопільський обласний краєзнавчий музей запрошує на виставку

Виставка «Земної слави я не жду», присвячена 75-річчю від дня народження українського поета Степана Йосиповича Алича-Мокрія, діє у краєзнавчому музеї.
 
Серед експонатів, які представлені для огляду відвідувачів: книги; документи; прижиттєві фото; переписка з друзями тощо.

Довідково:

Степана Йосипович Мокрій народився 8-го червня 1946-го року в с. Серединки. Літературний псевдонім — Алич.

Рано залишився сиротою. Волею нещасного випадку десятирічний хлопчина зазнав смертельної травми й на все життя залишився паралізованим. Були довгі, виснажливі операції, що врятували життя, та не змогли поставити на ноги, було вперте прагнення вчитися, були переїзди з лікарні в лікарню, з одного будинку інвалідів в інший...

Добрі люди в Бережанському санаторії допомогли закінчити середню школу. Писав фантастичні оповідання, вірші, хотів стати письменником, жити для світу, усвідомлювати, що житимуть його думки «у безцінній скарбниці народу».

Після Бережан сімнадцятирічного Степана перевели до Підгаєцького будинку інвалідів. Тоді на сторінках районної газети зʼявилися його поезії.

Вірші підгаєцького періоду творчості пройняті такою любовʼю поета до життя, звучать так сонцеструнно і яскраво, барвно, аж не віриться, що той чарівний світ вимальовувала його незбагненна уява, бо ж бачив лише мізерні крихти його з вікна будинку інвалідів.

У 1976-му році Степана Мокрія перевели до Петриківського геріатричного будинку-інтернату неподалік Тернополя. Тут і закінчився його життєвий шлях 13-го жовтня 1984-го року.

Збірка його віршів «Сяйво благословенне» вийшла з друку після смерті поета.