Електронна приймальня
ТЕРНОПІЛЬСЬКА
ОБЛАСНА РАДА
Офіційний сайт Тернопільської обласної ради
Для людей з вадами зору Звичайна версія сайту
ПОШУК НА САЙТІ | КОНТАКТИ | КАБІНЕТ
вул. Грушевського 8, м. Тернопіль, 46000
телефон: (0352) 43-11-16
факс: (0035) 25-22-10
e-mail: rada.trc@tor.gov.ua
ВАЖЛИВО
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН РЕГЛАМЕНТ ОБЛАСНОЇ РАДИ СТРУКТУРА ВИКОНАВЧИХ ОРГАНІВ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПРЕЗИДІЮ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОСТІЙНІ КОМІСІЇ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОМІЧНИКА-КОНСУЛЬТАНТА ДЕПУТАТА ПРАВОВА ДОПОМОГА ДІЮЧІ ОБЛАСНІ ПРОГРАМИ ІНФОРМУЄ ТЕРНОПІЛЬСЬКЕ ВІДДІЛЕННЯ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ МІЖНАРОДНІ ПРОГРАМИ, ПРОЕКТИ І ГРАНТИ ІНДУСТРІАЛЬНІ ПАРКИ ЗВІТИ ПРО РОБОТУ ДЕПУТАТІВ У 2022-2023 РОКАХ ЗВІТИ ЗАКЛАДІВ КУЛЬТУРИ ПРО РОБОТУ ЗА РІК ОСОБИСТИЙ ПРИЙОМ ГРОМАДЯН ДЕПУТАТАМИ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ
НАШ КРАЙ
ТЕРНОПІЛЬЩИНА. ІСТОРІЯ МІСТ І СІЛ ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ЕНЦИКЛОПЕДИЧНИЙ СЛОВНИК ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ АСОЦІАЦІЇ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ "РАДИ ТЕРНОПІЛЬЩИНИ" (СТАТУТ, ПЕРЕЛІК)
КОМУНАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ОСВІТА СІМ’Я ТА МОЛОДЬ ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я КУЛЬТУРА ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА ТА СПОРТ СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ПІДПРИЄМСТВА, ФІРМИ АПТЕЧНА МЕРЕЖА
РАДА
ОН-ЛАЙН
ДОКУМЕНТИ
АРХІВ
Погода у Тернополі

вологість:
тиск:
вітер:

18.06.2021

Тернопільський краєзнавчий музей запрошує на виставку

У Тернопільському обласному краєзнавчому музеї діє виставка «У вінок пам'яті...», приурочена 85-річчю від дня народження Володимира Ячмінського — народного артиста України, драматичного актора та співака.
 
Виставка створена на основі особистих речей та матеріалів, які розповідають про творчий шлях Володимира Ячмінського і триватиме до 28 червня.

Довідково: Володимир Ячмінський народився 15 червня 1936 року у Харкові. У 1961 р. закінчив театральну студію при Львівському академічному театрі ім. М. Заньковецької, творчу діяльність розпочав в Тернопільському обласному музично-драматичному театрі ім. Т. Шевченка в 1962 р.

З перших ролей він заявив про себе як актор, для якого не існує сценічного амплуа, створив галерею образів яскравого комедійного, драматичного характеру. Кожна роль, зіграна актором В.Д.Ячмінським — це подія, це завжди відкриття.

Творчість Володимира Ячмінського постійно перебувала в полі зору театральної критики та громадськості. Таким його роботам, як Іван Непокритий («Дай серцю волю…» М.Кропивницького), Мартин Боруля («Мартин Боруля» І.Карпенка-Карого), Возний («Наталка Полтавка» І.Котляревського), Малахій Стаканчик («Народний МалахійМ М.Куліша), Терешко («Суєта» І.Карпенка-Карого), Феліче («Дім божевільних» Е. Скарпетти), Феноген («Хазяїн» І.Карпенка-Карого), Майк Деделюк («Гуцулка Ксеня» Я. Барнича) та іншим присвячені численні театрознавчі дослідження. Створені сценічні образи вражали своєю неповторністю, засвідчували про яскравий талант.

Роботу в театрі актор успішно поєднував у кіно. Знявся у фільмах: «Чортова дюжина» (Козак Кишкомот), «Вершники» (Сержант Гевдар), «Прощайте фараони” (Оверко), «Дай серцю волю…» (Іван Непокритий), «Камінний господар» (Сганарель), «Чарівна сопілка» (Хома) та ін.

Неодноразово отримував відзнаки Міністерства культури України, Спілки театральних діячів України. Був лауреатом премії ім. М. Садовського та Леся Курбаса, удостоєний званням «Людина року-2009», нагороджений Орденом Слави III ступеня.