Електронна приймальня
ТЕРНОПІЛЬСЬКА
ОБЛАСНА РАДА
Офіційний сайт Тернопільської обласної ради
Для людей з вадами зору Звичайна версія сайту
ПОШУК НА САЙТІ | КОНТАКТИ | КАБІНЕТ
вул. Грушевського 8, м. Тернопіль, 46000
телефон: (0352) 43-11-16
факс: (0035) 25-22-10
e-mail: rada.trc@tor.gov.ua
ВАЖЛИВО
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН РЕГЛАМЕНТ ОБЛАСНОЇ РАДИ СТРУКТУРА ВИКОНАВЧИХ ОРГАНІВ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПРЕЗИДІЮ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОСТІЙНІ КОМІСІЇ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОМІЧНИКА-КОНСУЛЬТАНТА ДЕПУТАТА ПРАВОВА ДОПОМОГА ДІЮЧІ ОБЛАСНІ ПРОГРАМИ ІНФОРМУЄ ТЕРНОПІЛЬСЬКЕ ВІДДІЛЕННЯ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ МІЖНАРОДНІ ПРОГРАМИ, ПРОЕКТИ І ГРАНТИ ІНДУСТРІАЛЬНІ ПАРКИ ЗВІТИ ПРО РОБОТУ ДЕПУТАТІВ У 2022-2023 РОКАХ ЗВІТИ ЗАКЛАДІВ КУЛЬТУРИ ПРО РОБОТУ ЗА РІК ОСОБИСТИЙ ПРИЙОМ ГРОМАДЯН ДЕПУТАТАМИ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ
НАШ КРАЙ
ТЕРНОПІЛЬЩИНА. ІСТОРІЯ МІСТ І СІЛ ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ЕНЦИКЛОПЕДИЧНИЙ СЛОВНИК ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ АСОЦІАЦІЇ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ "РАДИ ТЕРНОПІЛЬЩИНИ" (СТАТУТ, ПЕРЕЛІК)
КОМУНАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ОСВІТА СІМ’Я ТА МОЛОДЬ ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я КУЛЬТУРА ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА ТА СПОРТ СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ПІДПРИЄМСТВА, ФІРМИ АПТЕЧНА МЕРЕЖА
РАДА
ОН-ЛАЙН
ДОКУМЕНТИ
АРХІВ
Погода у Тернополі

вологість:
тиск:
вітер:

13.08.2021

На Тернопільщині презентували книгу «Сотні років боротьби»

Систематизація відкритого матеріалу з понад ста існуючих видань, клопітка аналітична, дослідницька праця Валентини Шпак та Василя Олійника увінчалися книгою «Сотні років боротьби». Презентація видання, присвяченого 30-ій річниці Незалежності України днями відбулася в Обласному літературно-меморіальному музеї Юліуша Словацького.
 
Ця книга — про українців, як про надзвичайно волелюбну націю з багатовіковими історією, традиціями та звичаями, і, передусім, — для українців, особливо, молодих. Адже попри те, що на сторінках видання розповідається про минуле й сьогодення, сама книга спрямована у майбутнє — на зміцнення суверенітету Української держави.
 
Ініціативу кременецького краєзнавця і громадського діяча Василя Івановича Олійника щодо створення відповідного видання підхопила кременчанка Валентина Іванівна Шпак – педагог, журналіст, членкиня Національної спілки журналістів України, котра стала ще й редактором і коректором представленої у музеї книги.
 
Зі слів авторів-упорядників, що прозвучали під час презентації, вони «писали і робили те, що вимагала душа. Без цензури». Цензурою могли бути лишень, мабуть, сльози душі, адже «важко було писати і опрацьовувати — цифри вражаючі, але — це історія нашого народу».
 
Видання складається із 10 розділів. Це розділи болю, знищення, підступності, жорстоких катувань та знущань, яких зазнавали українці, їх мова, культура та церква упродовж віків; котрі водночас є розділами-свідченнями про незламність, волю до життя, жагу до перемоги українського народу. Є також дороговказами для молодих українців на шляху вибору, осмислення та становлення як повноправних громадян, вірних синів і доньок, абсолютно суверенної міцної держави.
 
Тему тернистого шляху українців до Незалежності доповнили твори тернопільського письменника і громадського діяча Йосипа Гереги, подаровані автором музею Словацього. У ході імпрези, директор музею Тамара Сеніна презентувала цей дар — три книги: «Корінь слов’янства», «Прадерево українців» та «Про що шумлять води Збруча».
 
Виступи авторів книги дуже вдало перепліталися музичними творами, котрі підсилювали емоційну складову презентації. Запрошені у музей гості – серед них представники місцевого осередку «Просвіти», Товариства відродження польської культури у Кременці ім. Ю. Словацького, викладачі Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної академії ім. Т. Шевченка, кременецькі митці та працівники культури міста – щедро ділилися враженнями від почутого, усвідомленого, пережитого на протязі декількох годин у гостинному салоні Саломеї Словацької. А ще — звучали слова, адресовані авторам. Слова, промовлені голосами, в яких бриніли сльози зворушливої подяки за книгу, котра буде цікавою для всіх небайдужих до долі нашої землі та Батьківщини.
 
Людмила Охоцька