Електронна приймальня
ТЕРНОПІЛЬСЬКА
ОБЛАСНА РАДА
Офіційний сайт Тернопільської обласної ради
Для людей з вадами зору Звичайна версія сайту
ПОШУК НА САЙТІ | КОНТАКТИ | КАБІНЕТ
вул. Грушевського 8, м. Тернопіль, 46000
телефон: (0352) 43-11-16
факс: (0035) 25-22-10
e-mail: rada.trc@tor.gov.ua
ВАЖЛИВО
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН РЕГЛАМЕНТ ОБЛАСНОЇ РАДИ СТРУКТУРА ВИКОНАВЧИХ ОРГАНІВ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПРЕЗИДІЮ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОСТІЙНІ КОМІСІЇ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОМІЧНИКА-КОНСУЛЬТАНТА ДЕПУТАТА ПРАВОВА ДОПОМОГА ДІЮЧІ ОБЛАСНІ ПРОГРАМИ ІНФОРМУЄ ТЕРНОПІЛЬСЬКЕ ВІДДІЛЕННЯ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ МІЖНАРОДНІ ПРОГРАМИ, ПРОЕКТИ І ГРАНТИ ІНДУСТРІАЛЬНІ ПАРКИ ЗВІТИ ПРО РОБОТУ ДЕПУТАТІВ У 2022-2023 РОКАХ ЗВІТИ ЗАКЛАДІВ КУЛЬТУРИ ПРО РОБОТУ ЗА РІК ОСОБИСТИЙ ПРИЙОМ ГРОМАДЯН ДЕПУТАТАМИ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ
НАШ КРАЙ
ТЕРНОПІЛЬЩИНА. ІСТОРІЯ МІСТ І СІЛ ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ЕНЦИКЛОПЕДИЧНИЙ СЛОВНИК ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ АСОЦІАЦІЇ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ "РАДИ ТЕРНОПІЛЬЩИНИ" (СТАТУТ, ПЕРЕЛІК)
КОМУНАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ОСВІТА СІМ’Я ТА МОЛОДЬ ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я КУЛЬТУРА ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА ТА СПОРТ СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ПІДПРИЄМСТВА, ФІРМИ АПТЕЧНА МЕРЕЖА
РАДА
ОН-ЛАЙН
ДОКУМЕНТИ
АРХІВ
Погода у Тернополі

вологість:
тиск:
вітер:

02.11.2021

На Тернопільщині встановили пам’ятний знак першим археологічним дослідженням трипільської культури

Працівники Борщівського обласного краєзнавчого музею завершили роботи зі встановлення пам’ятного знаку першим археологічним дослідженням трипільської культури на території сучасної України.
 
«У місцевому парку с. Більче-Золоте у 1884-му році розпочалися археологічні розкопки трипільського поселення. Знайдено численні артефакти та біноклевидну глиняну посудину. Копія цієї посудини зайняла центральне місце в скульптурній композиції, — зазначають у музеї. — Тепер кожен із вас має можливість побувати і побачити ту місцевість, де вперше відбулося відкриття трипільської культури».
 
Окрім того, в музеї розповіли про орнаментацію трипільських біноклів.
 
«На думку археологів, цей дивної форми мальований посуд був невід’ємною частиною ритуального аграрного культу. Також дослідники припускають, що зображені символи — це не просто мистецька оздоба, а свого роду джерело інформації про світогляд і релігійні вірування давніх землеробів. Ця тема має своїх дослідників, які розшифровують та розкривають ці таємниці для нас. Ми ж, у свою чергу, захотіли відчути себе тими давніми кодувальниками, які створювали ці знаки та переносили на кераміку. Працівникам Борщівського обласного краєзнавчого музею вдалося прожити ці моменти завдяки проєкту Українського культурного фонду», — додають у музеї.