Електронна приймальня
ТЕРНОПІЛЬСЬКА
ОБЛАСНА РАДА
Офіційний сайт Тернопільської обласної ради
Для людей з вадами зору Звичайна версія сайту
ПОШУК НА САЙТІ | КОНТАКТИ | КАБІНЕТ
вул. Грушевського 8, м. Тернопіль, 46000
телефон: (0352) 43-11-16
факс: (0035) 25-22-10
e-mail: rada.trc@tor.gov.ua
ВАЖЛИВО
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН РЕГЛАМЕНТ ОБЛАСНОЇ РАДИ СТРУКТУРА ВИКОНАВЧИХ ОРГАНІВ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПРЕЗИДІЮ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОСТІЙНІ КОМІСІЇ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОМІЧНИКА-КОНСУЛЬТАНТА ДЕПУТАТА ПРАВОВА ДОПОМОГА ДІЮЧІ ОБЛАСНІ ПРОГРАМИ ІНФОРМУЄ ТЕРНОПІЛЬСЬКЕ ВІДДІЛЕННЯ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ МІЖНАРОДНІ ПРОГРАМИ, ПРОЕКТИ І ГРАНТИ ІНДУСТРІАЛЬНІ ПАРКИ ЗВІТИ ПРО РОБОТУ ДЕПУТАТІВ У 2022-2023 РОКАХ ЗВІТИ ЗАКЛАДІВ КУЛЬТУРИ ПРО РОБОТУ ЗА РІК ОСОБИСТИЙ ПРИЙОМ ГРОМАДЯН ДЕПУТАТАМИ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ
НАШ КРАЙ
ТЕРНОПІЛЬЩИНА. ІСТОРІЯ МІСТ І СІЛ ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ЕНЦИКЛОПЕДИЧНИЙ СЛОВНИК ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ АСОЦІАЦІЇ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ "РАДИ ТЕРНОПІЛЬЩИНИ" (СТАТУТ, ПЕРЕЛІК)
КОМУНАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ОСВІТА СІМ’Я ТА МОЛОДЬ ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я КУЛЬТУРА ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА ТА СПОРТ СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ПІДПРИЄМСТВА, ФІРМИ АПТЕЧНА МЕРЕЖА
РАДА
ОН-ЛАЙН
ДОКУМЕНТИ
АРХІВ
Погода у Тернополі

вологість:
тиск:
вітер:

08.11.2021

До 110-ої річниці від дня народження крайового провідника ОУН у Тернопільському обласному краєзнавчому музеї підготували виставку

У Тернопільському обласному краєзнавчому музеї краян запрошують відвідати виставку, присвячену відомому ідеологу та діячу Організації Українських Націоналістів Дмитру Мирону «Орлику», який народився 110 років тому, 5 листопада 1911 року. 
 
Виставку підготував Володимир Пукач, завідувач сектору відділу нової та новітньої історії музею.
 
Двідково:
 
Дмитро Мирон «Орлик» родом із села Рай, що розташоване неподалік міста Бережани на Тернопільщині. Походив із робітничої родини. Освіту здобував у Бережанській та Львівській академічній гімназії. Закінчивши з відзнакою гімназію, вступив навчатися на юридичний факультет Львівського університету.
 
Під час навчання долучається до лав юнацтва ОУН, а пізніше стає членом крайової екзекутиви цієї організації. За активну діяльність у визвольному русі в жовтні 1933 року його ув'язнила польська влада. Звільнили Дмитра Мирона в 1938 році. Учасник Другого великого збору ОУН в Римі, з 1940 року призначений крайовим провідником ОУН Західних Окраїн Українських Земель (Закерзоння). У цьому ж році він закінчує свою основоположну ідеологчну працю «Ідея і чин України».
 
З 1941-го — член проводу ОУН. У жовтні очолив Провід ОУН на Осередньо-Східних Українських Землях з центром у Києві. Як активний діяч ОУН заарештований гестапо. Загинув під час втечі з в'язниці 25 липня 1942 року. 
 
У рідному селі Рай Дмитрові Мирону споруджений пам`ятник неподалік від будівлі школи, в якій він навчався, а на місці загибелі у Києві встановлена меморіальна дошка.