Електронна приймальня
ТЕРНОПІЛЬСЬКА
ОБЛАСНА РАДА
Офіційний сайт Тернопільської обласної ради
Для людей з вадами зору Звичайна версія сайту
ПОШУК НА САЙТІ | КОНТАКТИ | КАБІНЕТ
вул. Грушевського 8, м. Тернопіль, 46000
телефон: (0352) 43-11-16
факс: (0035) 25-22-10
e-mail: rada.trc@tor.gov.ua
ВАЖЛИВО
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН РЕГЛАМЕНТ ОБЛАСНОЇ РАДИ СТРУКТУРА ВИКОНАВЧИХ ОРГАНІВ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПРЕЗИДІЮ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОСТІЙНІ КОМІСІЇ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОМІЧНИКА-КОНСУЛЬТАНТА ДЕПУТАТА ПРАВОВА ДОПОМОГА ДІЮЧІ ОБЛАСНІ ПРОГРАМИ ІНФОРМУЄ ТЕРНОПІЛЬСЬКЕ ВІДДІЛЕННЯ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ МІЖНАРОДНІ ПРОГРАМИ, ПРОЕКТИ І ГРАНТИ ІНДУСТРІАЛЬНІ ПАРКИ ЗВІТИ ПРО РОБОТУ ДЕПУТАТІВ У 2022-2023 РОКАХ ЗВІТИ ЗАКЛАДІВ КУЛЬТУРИ ПРО РОБОТУ ЗА РІК ОСОБИСТИЙ ПРИЙОМ ГРОМАДЯН ДЕПУТАТАМИ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ
НАШ КРАЙ
ТЕРНОПІЛЬЩИНА. ІСТОРІЯ МІСТ І СІЛ ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ЕНЦИКЛОПЕДИЧНИЙ СЛОВНИК ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ АСОЦІАЦІЇ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ "РАДИ ТЕРНОПІЛЬЩИНИ" (СТАТУТ, ПЕРЕЛІК)
КОМУНАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ОСВІТА СІМ’Я ТА МОЛОДЬ ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я КУЛЬТУРА ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА ТА СПОРТ СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ПІДПРИЄМСТВА, ФІРМИ АПТЕЧНА МЕРЕЖА
РАДА
ОН-ЛАЙН
ДОКУМЕНТИ
АРХІВ
Погода у Тернополі

вологість:
тиск:
вітер:

22.11.2021

У Тернопільському обласному краєзнавчому музеї зберігається унікальна ікона 

У фондах Тернопільського обласного краєзнавчого музею зберігається ікона невідомого автора початку ХХ століття «Архистратиг Михаїл», віднайдена у Скала-Подільській колишнього Борщівського району Тернопільської області.
 
Ікона возвеличує і прославляє святого Архангела Михаїла, який очолив добрих ангелів в обороні Божої честі проти сатани. Звідси і його почесний титул Архистратига, що з грецької означає «начальний вождь». Іконографія представляє Михаїла з німбом над головою й крилами за плечима, в одежі римського воїна з вогненним мечем у руці.
 
Свята церква плекає культ ангелів, Божих посланців і вістунів. Згідно з церковною наукою, ангели мають подвійне завдання: прославляти Господа Бога на небі та бути опікунами й хоронителями людей на землі. Почитання ангелів у східній церкві почалося ще в III столітті, а в IV вже стало загальнопоширеним.
 
Саме на честь святого Архангела Михаїла цісар Костянтин Великий (274–337 рр.) збудував величний храм, у якому, за свідченнями істориків, відбувалися чудодійні оздоровлення.
 
Свято архангела Михаїла започатковане в IV столітті. Його називають собором тому, що цього дня церква відзначає собор — зібрання усіх безтілесних сил разом зі святим Архангелом Михаїлом, а також собор — зібрання людей на землі для прославлення небесних сил. Собор святого Архангела Михаїла святкують в листопаді. У давніх часах рік починався з березня, тому листопад був дев’ятим місяцем у році, тож мав символічне відношення до дев’яти ангельських хорів. Богослужіння 21 листопада оспівує велич святого Михаїла перед Божим троном, його ревність і вірність Богові та опіку й заступництво за людей. Це свято звеличує також усі ангельські хори, бо вони разом зі святим Михаїлом творять чудовий небесний собор. Тому в цей день славлять святих ангелів, дякуючи їм за поміч й опіку.
 
Наталя Бородай, старший науковий
співробітник методичного відділу ТОКМ.