Електронна приймальня
ТЕРНОПІЛЬСЬКА
ОБЛАСНА РАДА
Офіційний сайт Тернопільської обласної ради
Для людей з вадами зору Звичайна версія сайту
ПОШУК НА САЙТІ | КОНТАКТИ | КАБІНЕТ
вул. Грушевського 8, м. Тернопіль, 46000
телефон: (0352) 43-11-16
факс: (0035) 25-22-10
e-mail: rada.trc@tor.gov.ua
ВАЖЛИВО
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН РЕГЛАМЕНТ ОБЛАСНОЇ РАДИ СТРУКТУРА ВИКОНАВЧИХ ОРГАНІВ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПРЕЗИДІЮ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОСТІЙНІ КОМІСІЇ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОМІЧНИКА-КОНСУЛЬТАНТА ДЕПУТАТА ПРАВОВА ДОПОМОГА ДІЮЧІ ОБЛАСНІ ПРОГРАМИ ІНФОРМУЄ ТЕРНОПІЛЬСЬКЕ ВІДДІЛЕННЯ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ МІЖНАРОДНІ ПРОГРАМИ, ПРОЕКТИ І ГРАНТИ ІНДУСТРІАЛЬНІ ПАРКИ ЗВІТИ ПРО РОБОТУ ДЕПУТАТІВ У 2022-2023 РОКАХ ЗВІТИ ЗАКЛАДІВ КУЛЬТУРИ ПРО РОБОТУ ЗА РІК ОСОБИСТИЙ ПРИЙОМ ГРОМАДЯН ДЕПУТАТАМИ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ
НАШ КРАЙ
ТЕРНОПІЛЬЩИНА. ІСТОРІЯ МІСТ І СІЛ ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ЕНЦИКЛОПЕДИЧНИЙ СЛОВНИК ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ АСОЦІАЦІЇ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ "РАДИ ТЕРНОПІЛЬЩИНИ" (СТАТУТ, ПЕРЕЛІК)
КОМУНАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ОСВІТА СІМ’Я ТА МОЛОДЬ ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я КУЛЬТУРА ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА ТА СПОРТ СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ПІДПРИЄМСТВА, ФІРМИ АПТЕЧНА МЕРЕЖА
РАДА
ОН-ЛАЙН
ДОКУМЕНТИ
АРХІВ
Погода у Тернополі

вологість:
тиск:
вітер:

25.11.2021

У Тернопільській ОУНБ підготували виставку «Голод — геноцид в Україні»

Книжкова виставка «Голод — геноцид в Україні» функціонуватиме до 1 грудня 2021 року у відділі міського абонементу Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки.

27 листопада 2021 року Україна схилить голову в скорботі та хвилині мовчання за загиблими від голоду українцями. День пам’яті жертв Голодоморів в Україні відзначається в четверту суботу щорічно на підставі президентських Указів 1998-го та 2007-го років, а ще в цей день — соті роковини від початку масового штучного голоду 1921—1923 років в Україні і 75-ті роковини від початку масового штучного голоду 1946—1947 років в Україні. Наймасштабніший із них був у 1932—1933 роках. Саме його нині називають геноцидом українського народу, здійсненим сталінським режимом.

У відділі міського абонементу Тернопільської ОУНБ розгорнуто книжкову виставку «Голод — геноцид в Україні», на якій представлено чимало унікальних розвідок, монографій, енциклопедичних видань, а також твори українських та зарубіжних письменників, які присвячені темі Голодоморів.

Серед них — «Великий голод в Україні 1932—1933 років» в 4-ох т. , «Голодомор 1932—1933 років в Україні. Документи і матеріали», «Енциклопедія голодомору», «Український голокост 1932—1933: Свідчення тих, хто вижив» та інші.

Цікавим для широкого загалу є наукове видання «І було пекло на землі…Голодомор 1932—1933 років в Україні: передумови, механізми здійснення, наслідки», нашого краянина, професора ЗУНУ Миколи Лазаровича, в якому детально прослідковано передумови, механізми здійснення та наслідки Голодомору 1932—1933 років. Зібрано спогади свідків та жертв Голодомору, які після трагедії перебралися на проживання до Тернопільської області.

Добірка творів української художньої літератури представлена такими романами: «Жовтий князь» Василя Барки, «Чотири броди» Михайла Стельмаха, «Третя рота» Володимира Сосюри, «Марія» Уласа Самчука (перший художній твір про події Голодомору), «Тема для медитації» Леоніда Кононовича, «Розколоте небо» Світлани Талан. Поетичними збірками літераторів Тернопілля — Бориса Демківа, Володимира Вихруща, Наталі Волотовської, Валентини Семеняк, Марії Гуменюк, Тамари Гнатович, Жанни Юзви.

Серед зарубіжних творів — «Гарет Джонс. Людина, яка забагато знала» польського репортера та письменника Мирослава Влеклого та «Червоний голод. Війна Сталіна проти України» Енн Еплбом, американської історикині, журналістки, письменниці, — розповідають у бібліотеці.