Електронна приймальня
ТЕРНОПІЛЬСЬКА
ОБЛАСНА РАДА
Офіційний сайт Тернопільської обласної ради
Для людей з вадами зору Звичайна версія сайту
ПОШУК НА САЙТІ | КОНТАКТИ | КАБІНЕТ
вул. Грушевського 8, м. Тернопіль, 46000
телефон: (0352) 43-11-16
факс: (0035) 25-22-10
e-mail: rada.trc@tor.gov.ua
ВАЖЛИВО
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН РЕГЛАМЕНТ ОБЛАСНОЇ РАДИ СТРУКТУРА ВИКОНАВЧИХ ОРГАНІВ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПРЕЗИДІЮ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОСТІЙНІ КОМІСІЇ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОМІЧНИКА-КОНСУЛЬТАНТА ДЕПУТАТА ПРАВОВА ДОПОМОГА ДІЮЧІ ОБЛАСНІ ПРОГРАМИ ІНФОРМУЄ ТЕРНОПІЛЬСЬКЕ ВІДДІЛЕННЯ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ МІЖНАРОДНІ ПРОГРАМИ, ПРОЕКТИ І ГРАНТИ ІНДУСТРІАЛЬНІ ПАРКИ ЗВІТИ ПРО РОБОТУ ДЕПУТАТІВ У 2022-2023 РОКАХ ЗВІТИ ЗАКЛАДІВ КУЛЬТУРИ ПРО РОБОТУ ЗА РІК ОСОБИСТИЙ ПРИЙОМ ГРОМАДЯН ДЕПУТАТАМИ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ
НАШ КРАЙ
ТЕРНОПІЛЬЩИНА. ІСТОРІЯ МІСТ І СІЛ ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ЕНЦИКЛОПЕДИЧНИЙ СЛОВНИК ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ АСОЦІАЦІЇ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ "РАДИ ТЕРНОПІЛЬЩИНИ" (СТАТУТ, ПЕРЕЛІК)
КОМУНАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ОСВІТА СІМ’Я ТА МОЛОДЬ ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я КУЛЬТУРА ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА ТА СПОРТ СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ПІДПРИЄМСТВА, ФІРМИ АПТЕЧНА МЕРЕЖА
РАДА
ОН-ЛАЙН
ДОКУМЕНТИ
АРХІВ
Погода у Тернополі

вологість:
тиск:
вітер:

17.12.2021

Депутати Тернопільської обласної ради прийняли звернення щодо захисту прав на недоторканність приватної власності у зв’язку із законопроектом «Про систему громадського здоров’я»

Розглянувши пропозицію депутата Тернопільської обласної ради Володимира Мисика, прийняли звернення Тернопільської обласної ради до Президента України Зеленського В.О., Конституційного Суду України, Голови Верховної Ради України Стефанчука Р.О., народних депутатів України, обласних рад України щодо захисту прав на недоторканність приватної власності у зв’язку із законопроектом «Про систему громадського здоров’я» (реєстраційний номер 4142 від 22 вересня 2020 року).

Текст звернення:

У зв’язку з пандемією коронавірусної хвороби всі держави світу приймають ті чи інші закони та підзаконні акти, мета яких — запобігти поширенню хвороби і захистити життя та здоров’я своїх громадян. Це — благородна мета, що безумовно заслуговує на всебічну підтримку та суспільне схвалення. Проте прийнятий Верховною Радою України у першому читанні законопроект «Про систему громадського здоров’я» (реєстраційний номер 4142 від 22 вересня 2020 року), окрім доволі дискусійних питань щодо громадських прав у сфері охорони здоров’я, містить загрозу порушення прав на недоторканність приватної власності.

Слід зазначити, що стосовно законопроекту отримано негативний висновок Головного науково-експертного управління Апарату Верховної Ради України та РНБО. По суті, положення законопроекту порушують ряд конституційних норм, міжнародні правові норми та  принципи прав людини і громадянина. Важливим, проте погано висвітленим, аспектом критики законопроекту є норма, згідно з якою будь-яке рухоме та нерухоме майно незалежно від форми власності може бути відчужене для потреб боротьби з епідемією без окремого введення надзвичайного стану. Тут відкривається широке поле для зловживань владою, корупції та, як наслідок, — розвалу соціально-економічної структури суспільства.

Завдання відповідальної влади — це забезпечення добробуту громадян. Натомість прийняття законопроекту «Про систему громадського здоров’я» (реєстраційний номер 4142 від 22 вересня 2020 року) в цілому у другому читанні загрожує не тільки розколом українського суспільства, але й порушенням фундаментальних прав на недоторканність приватної власності, що є ознакою розвинених держав Заходу, які є еталоном для наслідування.