Електронна приймальня
ТЕРНОПІЛЬСЬКА
ОБЛАСНА РАДА
Офіційний сайт Тернопільської обласної ради
Для людей з вадами зору Звичайна версія сайту
ПОШУК НА САЙТІ | КОНТАКТИ | КАБІНЕТ
вул. Грушевського 8, м. Тернопіль, 46000
телефон: (0352) 43-11-16
факс: (0035) 25-22-10
e-mail: rada.trc@tor.gov.ua
ВАЖЛИВО
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН РЕГЛАМЕНТ ОБЛАСНОЇ РАДИ СТРУКТУРА ВИКОНАВЧИХ ОРГАНІВ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПРЕЗИДІЮ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОСТІЙНІ КОМІСІЇ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОМІЧНИКА-КОНСУЛЬТАНТА ДЕПУТАТА ПРАВОВА ДОПОМОГА ДІЮЧІ ОБЛАСНІ ПРОГРАМИ ІНФОРМУЄ ТЕРНОПІЛЬСЬКЕ ВІДДІЛЕННЯ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ МІЖНАРОДНІ ПРОГРАМИ, ПРОЕКТИ І ГРАНТИ ІНДУСТРІАЛЬНІ ПАРКИ ЗВІТИ ПРО РОБОТУ ДЕПУТАТІВ У 2022-2023 РОКАХ ЗВІТИ ЗАКЛАДІВ КУЛЬТУРИ ПРО РОБОТУ ЗА РІК ОСОБИСТИЙ ПРИЙОМ ГРОМАДЯН ДЕПУТАТАМИ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ
НАШ КРАЙ
ТЕРНОПІЛЬЩИНА. ІСТОРІЯ МІСТ І СІЛ ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ЕНЦИКЛОПЕДИЧНИЙ СЛОВНИК ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ АСОЦІАЦІЇ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ "РАДИ ТЕРНОПІЛЬЩИНИ" (СТАТУТ, ПЕРЕЛІК)
КОМУНАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ОСВІТА СІМ’Я ТА МОЛОДЬ ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я КУЛЬТУРА ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА ТА СПОРТ СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ПІДПРИЄМСТВА, ФІРМИ АПТЕЧНА МЕРЕЖА
РАДА
ОН-ЛАЙН
ДОКУМЕНТИ
АРХІВ
Погода у Тернополі

вологість:
тиск:
вітер:

28.01.2022

У Борщівському обласному краєзнавчому музеї експонують роботи графіка, живописця та скульптора Якова Гніздовського

27 січня виповнилося 107 років з часу появи на світ одного з найвідоміших та найоригінальніших графіків світу — Якова Гніздовського. 
 
Яків Гніздовський народився в звичайній селянській родині у селі Пилипче на Борщівщині. Ще будучи учнем середньої школи хлопець мріяв «рисувати звуки». Згодом він зважився на життя емігранта, щоб втілити в життя найбільшу мрію своєї юності — стати незалежним митцем.
 
Гніздовський відомий як графік, живописець, скульптор, автор статей. Але, після довгих років шукань у різних техніках, йому вдається підкорити США й увесь світ своїми дереворізами. Народженні в необігрітому помешканні у східному Бронксі роботи художника, моделями для яких слугували мешканці Бронкського зоопарку, приносять йому славу неперевершеного майстра дереворізу.
 
Україна та Борщівщина про свого славетного земляка дізналася вже після його смерті. Борщівський обласний краєзнавчий музей став одним із перших музеїв в Україні, який отримав авторські роботи художника. Завдяки співпраці працівників музею з жителем села Пилипче Іваном Гуменюком у музей надійшли перші надходження. Дружина митця — пані Стефанія Гніздовська-Кузан у березні 1990 року надіслала для фонду музею 10 дереворізів, світлини, каталог. Через два місяці пані Стефанія прибула в Україну на першу велику виставку графіки Якова Гніздовського, після якої подарувала мистецькі роботи чоловіка музеям Києва, Львова, Тернополя. Та найбільший мистецький спадок Якова Гніздовського вона залишила на його малій батьківщині —  Борщівщині. Вона особисто відвідала Борщівський краєзнавчий музей та особисті речі митця, книги, афіші виставок та 18 дереворізів. Це стало початком формування музеєм іменного фонду Якова Гніздовського, який триває і до сьогодні й поповнюється цікавими експонатами. Також у цей період з’являються перші музейні публікації в українських виданнях, зокрема літературно-мистецькому альманасі «Нічлава» опублікована стаття Михайла Сохацького «Повернувся в Україну», науково-краєзнавчому збірнику «Літопис Борщівщини» публікація того ж автора «Гніздовський: повернення в Україну». Неодноразово дереворізами Якова Гніздовського з музейних фондів ілюструвався «Літопис Борщівщини», що видається Борщівським обласним краєзнавчим музеєм.
 
Якщо ви більше хочете дізнатися про життя художника, графіка Якова Гніздовського та побачити оригінальні роботи митця завітайте до Борщівського обласного краєзнавчого музею, — закликають у закладі