Електронна приймальня
ТЕРНОПІЛЬСЬКА
ОБЛАСНА РАДА
Офіційний сайт Тернопільської обласної ради
Для людей з вадами зору Звичайна версія сайту
ПОШУК НА САЙТІ | КОНТАКТИ | КАБІНЕТ
вул. Грушевського 8, м. Тернопіль, 46000
телефон: (0352) 43-11-16
факс: (0035) 25-22-10
e-mail: rada.trc@tor.gov.ua
ВАЖЛИВО
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН РЕГЛАМЕНТ ОБЛАСНОЇ РАДИ СТРУКТУРА ВИКОНАВЧИХ ОРГАНІВ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПРЕЗИДІЮ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОСТІЙНІ КОМІСІЇ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОМІЧНИКА-КОНСУЛЬТАНТА ДЕПУТАТА ПРАВОВА ДОПОМОГА ДІЮЧІ ОБЛАСНІ ПРОГРАМИ ІНФОРМУЄ ТЕРНОПІЛЬСЬКЕ ВІДДІЛЕННЯ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ МІЖНАРОДНІ ПРОГРАМИ, ПРОЕКТИ І ГРАНТИ ІНДУСТРІАЛЬНІ ПАРКИ ЗВІТИ ПРО РОБОТУ ДЕПУТАТІВ У 2022-2023 РОКАХ ЗВІТИ ЗАКЛАДІВ КУЛЬТУРИ ПРО РОБОТУ ЗА РІК ОСОБИСТИЙ ПРИЙОМ ГРОМАДЯН ДЕПУТАТАМИ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ
НАШ КРАЙ
ТЕРНОПІЛЬЩИНА. ІСТОРІЯ МІСТ І СІЛ ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ЕНЦИКЛОПЕДИЧНИЙ СЛОВНИК ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ АСОЦІАЦІЇ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ "РАДИ ТЕРНОПІЛЬЩИНИ" (СТАТУТ, ПЕРЕЛІК)
КОМУНАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ОСВІТА СІМ’Я ТА МОЛОДЬ ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я КУЛЬТУРА ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА ТА СПОРТ СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ПІДПРИЄМСТВА, ФІРМИ АПТЕЧНА МЕРЕЖА
РАДА
ОН-ЛАЙН
ДОКУМЕНТИ
АРХІВ
Погода у Тернополі

вологість:
тиск:
вітер:

27.04.2022

Унікальні великодні рушники презентували на виставці в Тернопільському обласному краєзнавчому музеї

У фондах ТОКМ зберігаються унікальні вишиті рушники з різних міст і сіл Тернопільської області, окремі з яких датуються ХІХ століттям.
 
Здавна українці вважали великодні рушники символом пробудження й оновлення життя. Господині на Тернопільщині з молитвою та у гарному настрої вишивали великодній атрибут власноруч, щоб наповнити дім теплом і святковою енергетикою. Сьогодні майстрині в нашому краї продовжують відроджувати традиції, створюючи вишиті великодні рушники до найбільшого й найсвітлішого свята — Воскресіння Христового.
                                    
На виставці в краєзнавчому музеї, у рамках проекту «Полотняний фольклор», представили рушники, вишиті у селі Воробіївка на Підволочищині в 1910-их рр. (передав Б. Діденко), у селі Бриків на Шумщині в кінці ХІХ ст. (передав О. Мовчан), у селі Матвіївці на Шумщині на початку ХХ ст. (передала М. Сопляк), у селі Кошляки на Підволочищині на початку ХХ ст. (передала М. Думанська М.), у селі Довге на Теребовлянщині, авторства Варвари Іванівської 1925 року (передала Г. Гуцул). Також з фондів музею презентували унікальні великодні писанки.
 
«Сьогодні нам, як ніколи, важливо пам'ятати традиції українського народу, передавати їх майбутнім поколінням й українцям, які приїхали в область з різних регіонів нашої держави!» — написав на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook голова Тернопільської обласної ради Михайло Головко.