Електронна приймальня
ТЕРНОПІЛЬСЬКА
ОБЛАСНА РАДА
Офіційний сайт Тернопільської обласної ради
Для людей з вадами зору Звичайна версія сайту
ПОШУК НА САЙТІ | КОНТАКТИ | КАБІНЕТ
вул. Грушевського 8, м. Тернопіль, 46000
телефон: (0352) 43-11-16
факс: (0035) 25-22-10
e-mail: rada.trc@tor.gov.ua
ВАЖЛИВО
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН РЕГЛАМЕНТ ОБЛАСНОЇ РАДИ СТРУКТУРА ВИКОНАВЧИХ ОРГАНІВ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПРЕЗИДІЮ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОСТІЙНІ КОМІСІЇ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОМІЧНИКА-КОНСУЛЬТАНТА ДЕПУТАТА ПРАВОВА ДОПОМОГА ДІЮЧІ ОБЛАСНІ ПРОГРАМИ ІНФОРМУЄ ТЕРНОПІЛЬСЬКЕ ВІДДІЛЕННЯ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ МІЖНАРОДНІ ПРОГРАМИ, ПРОЕКТИ І ГРАНТИ ІНДУСТРІАЛЬНІ ПАРКИ ЗВІТИ ПРО РОБОТУ ДЕПУТАТІВ У 2022-2023 РОКАХ ЗВІТИ ЗАКЛАДІВ КУЛЬТУРИ ПРО РОБОТУ ЗА РІК ОСОБИСТИЙ ПРИЙОМ ГРОМАДЯН ДЕПУТАТАМИ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ
НАШ КРАЙ
ТЕРНОПІЛЬЩИНА. ІСТОРІЯ МІСТ І СІЛ ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ЕНЦИКЛОПЕДИЧНИЙ СЛОВНИК ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ АСОЦІАЦІЇ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ "РАДИ ТЕРНОПІЛЬЩИНИ" (СТАТУТ, ПЕРЕЛІК)
КОМУНАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ОСВІТА СІМ’Я ТА МОЛОДЬ ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я КУЛЬТУРА ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА ТА СПОРТ СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ПІДПРИЄМСТВА, ФІРМИ АПТЕЧНА МЕРЕЖА
РАДА
ОН-ЛАЙН
ДОКУМЕНТИ
АРХІВ
Погода у Тернополі

вологість:
тиск:
вітер:

07.07.2022

У фондах Тернопільського обласного краєзнавчого музею зберігається дерев’яна ікона «Іоан Хреститель» 

 
7-го липня в Україні відзначають велике християнське свято — Різдво Пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Іоана. Це ім’я, яке дали своєму новонародженому синові праведні Захарія та Єлизавета, означає «дар Божий» або «благодать Божа». У Тернопільському обласному краєзнавчому музеї розповіли про цього святого та пов'язані з ним експонати, які зберігаються у фондах.
 
Розповідає Святе Євангеліє (від Луки), що коли накреслив Захарія слово це на дощечці, минулася йому тимчасова німота, заговорив він, славлячи Господа і пророкуючи, за навіянням Духа Святого, про пришестя незабаром Спасителя, і що стане Іоан Предтечею Його, аби підготувати люд до сприйняття Спасителя.
 
Усі, хто чув про цю подію, у страху й подиві запитували один одного і самих себе: «Що ж буде з цього немовляти?» А з хлопчика виріс муж премудрий і преславний, якого сам Ісус Христос назвав людиною, від котрої немає вищої поміж народжених жонами.
 
Це християнське свято збіглося зі святом Івана Купала, яке наш народ відзначав у дохристиянські часи. У різні часи Церква намагалася побороти язичницькі традиції у святкуванні Різдва Івана Хрестителя, але зрештою заспокоїлася в цьому питанні. Адже багато релігійних свят зуміли поєднати в собі християнські і язичницькі традиції.
 
Іван Хреститель прославляється Церквою, як «янгол, і апостол, і мученик, і пророк, і свічар, і друг Христів, і пророків печатка, і заступник старої та нової благодаті, і серед народжених пречесніший, і світлого Слова глас».
 
У фондах Тернопільського обласного краєзнавчого музею зберігається дерев’яна ікона «Іоан Хреститель» із села Саранчуки Бережанського району. У 1987 році ікону до музею передав Зеновій Мігоцький — живописець, громадський діяч (м.Бережани).
 
На іконі поясне зображення Іоана Предтечі. У лівій руці святий тримає розгорнутий сувій («хартію»), що говорить про початок проповіді з текстом « ПОКАЙТЕСЯ …», а права рука піднята у благословляючому жесті. Навколо голови — німб з написом на старослов’янській мові «Св. Іоан Хреститель». Святого зображено з хвилястим темним волоссям та бородою. Одягнений він у гіматій синього та червоного кольорів.
 
Святий Іоан, викриваючи пороки людей, не щадив ні вельмож, ні правителів. За відважне проповідування і напоумлення навіть самого безбожного царя Ірода Іоанові відрубали голову, яку християни дуже вшановують.
 
Іоан Хреститель помер так, як жив, — свідком правди Божої і на всі покоління залишився прикладом ревності і мужності, героїзму і боротьби за Божу істину, прикладом найвищої святості і чистоти.
 
Церква Христова з великою любов’ю ставиться до святого Іоана — Хрестителя і Пророка, Предтечі і Мученика, будуючи храми в його честь, прославляючи його в своїх богослужіннях і молитвах, з шаною відносячись до його святих мощей.
 
Галина Завіша та Любов Вдовин,
наукові співробітники відділу фондів ТОКМ