Електронна приймальня
ТЕРНОПІЛЬСЬКА
ОБЛАСНА РАДА
Офіційний сайт Тернопільської обласної ради
Для людей з вадами зору Звичайна версія сайту
ПОШУК НА САЙТІ | КОНТАКТИ | КАБІНЕТ
вул. Грушевського 8, м. Тернопіль, 46000
телефон: (0352) 43-11-16
факс: (0035) 25-22-10
e-mail: rada.trc@tor.gov.ua
ВАЖЛИВО
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН РЕГЛАМЕНТ ОБЛАСНОЇ РАДИ СТРУКТУРА ВИКОНАВЧИХ ОРГАНІВ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПРЕЗИДІЮ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОСТІЙНІ КОМІСІЇ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОМІЧНИКА-КОНСУЛЬТАНТА ДЕПУТАТА ПРАВОВА ДОПОМОГА ДІЮЧІ ОБЛАСНІ ПРОГРАМИ ІНФОРМУЄ ТЕРНОПІЛЬСЬКЕ ВІДДІЛЕННЯ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ МІЖНАРОДНІ ПРОГРАМИ, ПРОЕКТИ І ГРАНТИ ІНДУСТРІАЛЬНІ ПАРКИ ЗВІТИ ПРО РОБОТУ ДЕПУТАТІВ У 2022-2023 РОКАХ ЗВІТИ ЗАКЛАДІВ КУЛЬТУРИ ПРО РОБОТУ ЗА РІК ОСОБИСТИЙ ПРИЙОМ ГРОМАДЯН ДЕПУТАТАМИ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ
НАШ КРАЙ
ТЕРНОПІЛЬЩИНА. ІСТОРІЯ МІСТ І СІЛ ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ЕНЦИКЛОПЕДИЧНИЙ СЛОВНИК ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ АСОЦІАЦІЇ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ "РАДИ ТЕРНОПІЛЬЩИНИ" (СТАТУТ, ПЕРЕЛІК)
КОМУНАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ОСВІТА СІМ’Я ТА МОЛОДЬ ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я КУЛЬТУРА ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА ТА СПОРТ СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ПІДПРИЄМСТВА, ФІРМИ АПТЕЧНА МЕРЕЖА
РАДА
ОН-ЛАЙН
ДОКУМЕНТИ
АРХІВ
Погода у Тернополі

вологість:
тиск:
вітер:

21.02.2024

У Тернопільському обласному художньому музеї відбудеться презентація виставки живопису

 
1 березня 2024 року о 12:00 год у виставковому залі Тернопільського обласного художнього музею відбудеться презентація виставки живопису художниці з Івано-Франківська Марти Пітчук «МОТАНКА».
 
Своєю творчістю авторка привертає увагу до української культури, її витоків та традицій, наполегливо вивчає безсмертну спадщину предків, глибоко проникаючись її сутністю. Головним лейт-мотивом творчості мисткині є лялька мотанка – давній народний оберіг та символ, який поєднується з елементами народного строю та вишивки. У свої твори Марта вкладає душу і відкриває потаємні і сокровенні її куточки.
 
Довідково:

Народилася Марта Пітчук в Івано-Франківську 1993 року. Закінчила Косівський інститут прикладного та декоративного мистецтва ЛНАМ і Українську академію друкарства у Львові.

Протягом п’яти років художниця створює унікальну серію живописних картин на етно-тематику «Мотанка».

Лялька мотанка – прадавній український оберіг, який мотали матері для своїх дітей, вкладаючи в нього теплоту і турботу.

У картинах показано, як нежива лялька попередніх століть перетікає у сьогодення і зливається в одне ціле з реально існуючою жінкою з плоті і крові. Жива Мотанка уже не предмет, а особистість зі своїм характером, думками і поглядами, вона втілення минулого, що ожило на полотні.

Художниця, працюючи над образом Мотанки, повністю прописує її портрет, деталізуючи кожну рису обличчя, а вже потім закриває його нитками. Це робиться для того, щоб Мотанка мала душу. Вона стає не лише красивим зображенням, а й глибоким неповторним образом з власними емоціями і переживаннями. Якщо придивитися, можна помітити з-під ниток погляд жінки, яка знаходиться у середині картини під шаром фарби.

Мазки картин рухаються циклічно, повторюючи спосіб мотання оберегу. Роботи виконані на темному фоні, який якнайкраще передає глибину, створює таємничу атмосферу, відчуття інтимності, наче ви знаходитеся з Мотанкою лише вдвох.

У картинах зображені елементи українського строю, але не ті, до яких ми звикли, а давно забуті. Автор опрацьовує кожен етнічний регіон, намагаючись знайти у ньому щось особливе і незвичне.

Твори зберігаються у приватних колекціях Англії, Німеччини, Чехії, Італії, Аргентини, США, Канади.

За матеріалами порталу Кращий художник.