Електронна приймальня
ТЕРНОПІЛЬСЬКА
ОБЛАСНА РАДА
Офіційний сайт Тернопільської обласної ради
Для людей з вадами зору Звичайна версія сайту
ПОШУК НА САЙТІ | КОНТАКТИ | КАБІНЕТ
вул. Грушевського 8, м. Тернопіль, 46000
телефон: (0352) 43-11-16
факс: (0035) 25-22-10
e-mail: rada.trc@tor.gov.ua
ВАЖЛИВО
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН РЕГЛАМЕНТ ОБЛАСНОЇ РАДИ СТРУКТУРА ВИКОНАВЧИХ ОРГАНІВ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПРЕЗИДІЮ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОСТІЙНІ КОМІСІЇ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОМІЧНИКА-КОНСУЛЬТАНТА ДЕПУТАТА ПРАВОВА ДОПОМОГА ДІЮЧІ ОБЛАСНІ ПРОГРАМИ ІНФОРМУЄ ТЕРНОПІЛЬСЬКЕ ВІДДІЛЕННЯ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ МІЖНАРОДНІ ПРОГРАМИ, ПРОЕКТИ І ГРАНТИ ІНДУСТРІАЛЬНІ ПАРКИ ЗВІТИ ПРО РОБОТУ ДЕПУТАТІВ У 2022-2023 РОКАХ ЗВІТИ ЗАКЛАДІВ КУЛЬТУРИ ПРО РОБОТУ ЗА РІК ОСОБИСТИЙ ПРИЙОМ ГРОМАДЯН ДЕПУТАТАМИ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ
НАШ КРАЙ
ТЕРНОПІЛЬЩИНА. ІСТОРІЯ МІСТ І СІЛ ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ЕНЦИКЛОПЕДИЧНИЙ СЛОВНИК ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ АСОЦІАЦІЇ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ "РАДИ ТЕРНОПІЛЬЩИНИ" (СТАТУТ, ПЕРЕЛІК)
КОМУНАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ОСВІТА СІМ’Я ТА МОЛОДЬ ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я КУЛЬТУРА ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА ТА СПОРТ СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ПІДПРИЄМСТВА, ФІРМИ АПТЕЧНА МЕРЕЖА
РАДА
ОН-ЛАЙН
ДОКУМЕНТИ
АРХІВ
Погода у Тернополі

вологість:
тиск:
вітер:

12.04.2024

У Тернополі презентували унікальну вишиту Хресну дорогу

До 14 квітня в Українському домі «Перемога» триватиме виставка 14 картин-стацій «Хресна дорога Христа – Випробування України». Півхрестиком її вишили тернополяни Ярослава та Олег Ликтеї. Творіння подружжя присвятило пам’яті свого 14-річного сина, який трагічно загинув.

Роботу над стаціями заслужені майстри народної творчості України почали ще в 1998-му. Надихнула зустріч з о. Дмитром Блажейовським. Зерна його науки та слів проросли в їхній душах. Саме його вважають своїм наставником. Завершити задумане застановили собі до 2000-ліття Різдва Христового. Втрутилася доля…

Над першою стацією працювали разом зі сином. Утрьох докінчити її – не судилося. Загинув син. Зчорніли дні… Вишиття згорьовані батьки закинули на місяці й далебі чи взагалі колись би повернулися до нього, якби не пригадалося синове: «Шкода, що така робота не буде завершеною…» Взялися за голки з новою силою та молитвою. Власноруч розробляли схеми, підбирали нитки. Вишивали у вихідні й вечорами, бо ж мусіли ходити на державну роботу. Розуміли, що фізично можуть не встигнути до наміченої дати. Плече підставили рідні й сусіди. Вісьмох із них навчили техніці півхрестика, перейнятої в о. Дмитра. Справа пішла.

Два роки тривала кропітка робота над Хресною дорогою Христа. У кожній картині, за словами Ярослави Ликтай, в середньому  219 тисяч стібків. Завершили стації, освятили й презентували до 2000-ліття Різдва Христового. Як планували. Присвятили пам’яті сина, а коли почалася війна – і всім синам, які загинули за Україну.

«Сьогодні, в такий важкий час для нашої країни, ми бачимо скільки українських синів і дочок пішло від нас. І я закликаю всіх митців України, присвячувати свої твори тим Героям, бо вони повинні жити у віках»,  зазначив під час відкриття виставки Олег Ликтай.

До 2019-го вишита Хресна дорога мандрувала містами країнами. Відбулося понад сто виставок. А потім коронавірус, війна… Не до подорожей… Але цього квітня в рідному Тернополі майстри все ж представили сотворене. Дивитися його, кажуть, потрібно вдумливо, медитуючи, серцем.

«У кожній з цих стацій – тернисті випробування, які Україна проходить зараз. І тільки разом, тільки завдяки нашій незламності, твердості віри й силі любові зможемо здолати їх, знищити ворога, відновити державу та дочекати світлого воскресіння правди,  резюмувала депутат Тернопільської обласної ради, просвітянка Ірина Шумада. – Відвідайте виставку, зупиніться біля кожної зі стацій, проаналізуйте пройдене, щоб сміливо творити майбутнє».