Електронна приймальня
ТЕРНОПІЛЬСЬКА
ОБЛАСНА РАДА
Офіційний сайт Тернопільської обласної ради
Для людей з вадами зору Звичайна версія сайту
ПОШУК НА САЙТІ | КОНТАКТИ | КАБІНЕТ
вул. Грушевського 8, м. Тернопіль, 46000
телефон: (0352) 43-11-16
факс: (0035) 25-22-10
e-mail: rada.trc@tor.gov.ua
ВАЖЛИВО
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН РЕГЛАМЕНТ ОБЛАСНОЇ РАДИ СТРУКТУРА ВИКОНАВЧИХ ОРГАНІВ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПРЕЗИДІЮ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОСТІЙНІ КОМІСІЇ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОМІЧНИКА-КОНСУЛЬТАНТА ДЕПУТАТА ПРАВОВА ДОПОМОГА ДІЮЧІ ОБЛАСНІ ПРОГРАМИ ІНФОРМУЄ ТЕРНОПІЛЬСЬКЕ ВІДДІЛЕННЯ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ МІЖНАРОДНІ ПРОГРАМИ, ПРОЕКТИ І ГРАНТИ ІНДУСТРІАЛЬНІ ПАРКИ ЗВІТИ ПРО РОБОТУ ДЕПУТАТІВ У 2022-2023 РОКАХ ЗВІТИ ЗАКЛАДІВ КУЛЬТУРИ ПРО РОБОТУ ЗА РІК ОСОБИСТИЙ ПРИЙОМ ГРОМАДЯН ДЕПУТАТАМИ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ
НАШ КРАЙ
ТЕРНОПІЛЬЩИНА. ІСТОРІЯ МІСТ І СІЛ ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ЕНЦИКЛОПЕДИЧНИЙ СЛОВНИК ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ АСОЦІАЦІЇ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ "РАДИ ТЕРНОПІЛЬЩИНИ" (СТАТУТ, ПЕРЕЛІК)
КОМУНАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ОСВІТА СІМ’Я ТА МОЛОДЬ ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я КУЛЬТУРА ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА ТА СПОРТ СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ПІДПРИЄМСТВА, ФІРМИ АПТЕЧНА МЕРЕЖА
РАДА
ОН-ЛАЙН
ДОКУМЕНТИ
АРХІВ
Погода у Тернополі

вологість:
тиск:
вітер:

24.04.2024

«Чорнобиль: я бачив»: у краєзнавчому музеї презентували книгу про аварію на ЧАЕС

У вівторок, 23 квітня, у Тернопільському обласному краєзнавчому музеї відбулась презентація книги «Чорнобиль: я бачив», приуроченої 38-им роковинам аварії на Чорнобильській АЕС. Автор книги – Володимир Шовкошитний, який був одним з тих, хто керував ліквідацією наслідків техногенної катастрофи.

Це художньо-документальна повість, в якій описано хронологію подій до та після аварії на Чорнобильській АЕС, спогади очевидців катастрофи, учасників ліквідації її наслідків, проаналізовані техногенні, економічні, соціальні й медичні наслідки наймасштабнішого техногенного лиха, продемонстровані перспективи повернення забруднених територій в народногосподарський обіг. Ця книга дає відповідь на головні питання, що постали після техногенної аварії, вона показує духовний зв'язок героїв Чорнобиля, майданівців та учасників АТО.

Перший заступник голови Тернопільської обласної ради Володимир Болєщук наголосив, що це книга-спомин про людей, які, ризикуючи власним життям і здоров’ям, рятували все людство.

«26 квітня 38 років тому сталась одна з найбільших техногенних трагедій в історії людства. Внаслідок катастрофи на Чорнобильській АЕС постраждали мільйони. Але на захист всього людства стали пожежники, правоохоронці, працівники ЧАЕС. Розуміючи усю масштабність трагедії, вони, незважаючи на небезпеку, вживали всі необхідні заходи, аби зменшити ризики для людей. Серед ліквідаторів аварії був і Володимир Шовкошитний, який описав хронологію подій та спогади тих, хто ліквідував наслідки аварії. Дякую пану Володимиру за спомин про тих мужніх людей, які встали на захист всього людства», – сказав Володимир Болєщук.

Довідково:

Володимир ШОВКОШИТНИЙ – письменник, перекладач, публіцист, кіносценарист, видавець, громадський і політичний діяч, доктор філософії в галузі політології, професор кафедри політології Міжнародної Кадрової Академії, народний депутат України І-го скликання, фізик-атомник, енергетик, ліквідатор наслідків аварії на ЧАЕС, президент Міжнародної організації «Союз Чорнобиль» (1990-2003 рр.).

Окрім того, Володимир Шовкошитний – один із засновників Народного Руху України, організатор перепоховання Василя Стуса, Олекси Тихого й Юрія Литвина з Пермських таборів в Україну в 1989 році, засновник та директор видавництва «Український пріоритет», автор понад 20 книг прози і поезії, наукових статей і публіцистики, сценаріїв художньо-публіцистичних фільмів.

Місія видавництва «Український пріоритет», яке очолює Володимир Шовкошитний, відтворити історію України від першої писемної згадки про її теперішню територію до наших днів засобами художньої та науково-популярної літератури. Письменник вважає, що тільки якісна, вгрунтована на фактах белетристика здатна викликати позитивні зрушення в колективній пам'яті та колективній свідомості нації.

Книги, які будуть презентовані на зустрічі, охоплюють період від першої писемної згадки про територію, яка тепер є Україною, Скіфію, через епоху гунів, через княжу добу, через добу козацтва до часів УНР, другу світову, боротьбу УПА, Чорнобиль, Майдан і до наших днів. У доробку видавництва багато іншої чудової літератури  інтелектуальної жіночої прози, трилерів, творів для літературних гурманів, дитячої літератури.