Електронна приймальня
ТЕРНОПІЛЬСЬКА
ОБЛАСНА РАДА
Офіційний сайт Тернопільської обласної ради
Для людей з вадами зору Звичайна версія сайту
ПОШУК НА САЙТІ | КОНТАКТИ | КАБІНЕТ
вул. Грушевського 8, м. Тернопіль, 46000
телефон: (0352) 43-11-16
факс: (0035) 25-22-10
e-mail: rada.trc@tor.gov.ua
Погода у Тернополі

вологість:
тиск:
вітер:

 

Звіт депутата Тернопільської обласної ради, голови фракції «Об’єднання «Самопоміч» Віталія Фидрина за 2018 рік

 

       Окрім обов’язків депутата у Тернопільській обласній раді, займаю посаду голови комісії з проведення конкурсу на право оренди майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Тернопільської області та секретаря постійної комісії з питань соціально-економічного розвитку, промисловості, енергетики, транспорту, зв’язку, туризму, культурно-рекреаційної та зовнішньоекономічної діяльності. У 2018 році взяв участь у десяти засіданнях комісії з питань соціально-економічного розвитку, на яких було розглянуто 411 питань. Протягом звітного періоду не пропустив жодного пленарного засідання сесії Тернопільської обласної ради.

       Продовж року моя робота була зосереджена на:
      • підвищенні ефективності роботи комунальних підприємств
      • забезпеченні прозорості та відкритості роботи структур обласної ради
      • відстоюванні інтересів жителів області у питаннях утворення об’єднаних територіальних громад
      • покращення господарської діяльності об’єктів – власності обласної ради та їх модернізації
      • допомозі жителям області в межах депутатського фонду

       Протягом року займав принципову позицію щодо формування і прийняття цілісного перспективного плану формування територій. Моя вимога щодо прийняття цього документу пов’язана з тим, що він є єдиним запобіжником створення неефективних громад. Крім того, спільно з фракцією підтримали мешканців семи населених пунктів – Білої, Чистилова, Ігровиці, Великого Глибочка, Плотичі, Івачева Долішнього та Івачева Горішнього, у їхньому бажанні створити власну територіальну громаду - Білецьку.

       Детально займався вивченням питання вирубки лісів на Монастирищині. Завдяки категоричній позиції нашої фракції і моїй особисто рада не підтримала рішення щодо поділу лісів у Монастирському районі. Через постійні зауваження громадських активістів, екологів та частини депутатів до роботи підприємства в обласній раді була створена спеціальна комісія, яка вивчала це питання детально. Рішення про поділ лісів фактично дозволяло місцевому лісогосподарському підприємству в подальшому виробити ліцензію на вирубку лісів. До діяльності КП є багато зауважень, а його керівника підозрюють у незаконній вирубці лісів. Ми проаналізували роботу підприємства і, зважаючи на отримані дані, виступили проти такого рішення, що було підтримано колегами з інших фракцій.

       За моїм наполяганням облрада не дозволила скандальній фірмі розробляти кар'єр на Шумщині. Тернопільська облрада відмовила підприємству «Тернопільтеплоенерго» у наданні спеціального дозволу на користування надрами з метою видобування торфу на ділянці «Руська Гута» родовища «Cтарники». Напередодні у ЗМІ з’явилась інформація про те, що кінцевим бенефіціаром цього проекту є проросійські сили. Зокрема, керівником підприємства є представник партії «За життя», членом якої є кум Володимира Путіна – Віктор Медведчук. Зважаючи на цю інформацію, профільна комісія, а згодом і сесія Тернопільської обласної ради, відмовили у погодженні на користування надрами для вказаного підприємства. Фракція «Самопоміч» категорично проти того, щоб у нас працювали і збагачувалися люди, які мають бодай найменше відношення до проросійських сил.

       Як депутат, відстоював збереження майнового комплексу Тернопільської обласної комплексної експериментальної школи мистецтв імені Ігоря Герети у власності Тернопільської обласної ради. Зокрема, її головної будівлі на вулиці Медова, яку після реорганізації школи разом з іншим майновим комплексом планували передати у власність Тернопільської громади.

       Активно підтримував створення комунальної установи «Тернопільський обласний пластовий вишкільний центр». Пласт – організація зі столітньої історією, яка активно розвивається, ставить нові завдання та цілі. Пластовий центр - стане майданчиком для реалізації пластових методик, проведення щомісячних вишколів та семінарів, пластових зустрічей, занять осередків, курування молоді, особливо новацтва. Пластова виховна система є унікальною комплексною та системною методикою роботи з дітьми та молоддю, покликана на виховання свідомих громадян та лідерів держави. У подібних вишкільних центрах майбутнє покоління плекає характер та здобуває командні та лідерські навички, тому переконаний, що такий заклад вкрай необхідний у нашій області.

       Виступив категоричним противником проекту рішення щодо встановлення почергового богослужіння у Почаївській Лаврі. Вважаю, що таке рішення є спекулятивним і могло загострити ситуацію в країні на релігійному підґрунті. Партія «Самопоміч» - державницька політична сила і як ніхто очікує на знищення найбільшого форпосту Росії на Західній Україні, але усі кроки на шляху до цього мають бути виваженими і підкріпленими юридично. У жодному випадку не можна допустити загострення міжконфесійних суперечок, тому вважав це рішення загрозливим і таким, що не на часі.

       Разом з іншими депутатами активно відстоював фінансування закладів охорони здоров’я, освіти та культури, зокрема, щодо зміцнення матеріально-технічної бази. Наполягав на виділенню коштів Тернопільському обласному драмтеатрі ім. Т.Шевченка на заміну даху. У будівлі театру протікала покрівля. Через це на третьому поверсі обвалилася стеля, сідав фундамент. Щоб попередити нещасні випадки та зробити установу культури привабливою для глядача, ініціював виділення коштів на ремонтні роботи. Зокрема, було виділено 5 млн. грн. на заміну даху.

       Впродовж 2018 року з депутатського фонду надав 42,2 тис. грн. матеріальної допомоги на лікування і покращення матеріально-побутових умов жителів області та 84 тис. грн. на допомогу учасникам АТО.

       Багато разів брав слово на засіданні президії та на пленарних засіданнях сесії Тернопільської обласної ради, відстоюючи позицію фракції “Об’єднання “Самопоміч” із того чи іншого питання. Вніс цілий ряд проектів рішень та правок до них.