У Музеї національно-визвольної боротьби Тернопільщини діє тематична виставка
До 100-річчя від дня народження Ярослава Скасківа (псевдо «Моряк», «Мороз») у Музеї національно-визвольної боротьби Тернопільщини організовано тематичну експозицію, яка діятиме впродовж тижня.

Народився Ярослав в с. Божиків Бережанського повіту (нині Саранчуківська територіальна громада, Тернопільський район, Тернопільська область) в родині учасника національно-визвольних змагань, громадського діяча Григорія Скасківа. Навчався в Бережанській гімназії, став головою учнівського комітету. Разом з Ярославом Скасковим у гімназії навчалось багато майбутніх діячів національно-визвольного руху: Осип Дяків, Іванна Баб'як, Степан Голяш, Іван Товпаш, Дума Петро та інші. В 1937 році Ярослав Скасків стає членом Юнацтва ОУН, а в 1940 році Осип Дяків передає йому керівництво гімназійним Юнацтвом.
В 1940 році Ярослав з відзнакою закінчує Бережанську гімназію. Одночасно з ним на відмінно закінчили навчання ще чотири учні: Осип Дяків, Мирослав Кушнір, Іван Швак та Мирослав Войтович. Варто зауважити, що всі, на той час або пізніше, належали до ОУН.
Впродовж 1940–1944 рр. навчався на хіміко-технологічному факультеті Львівського політехнічного інституту (нині національний університет «Львівська політехніка»).

Ярослав Скасків-«Моряк» був організатором та керівником військових вишколів. У березні 1944 р. у с. Лози Підгаєцького повіту (тепер Саранчуківська територіальна громада Тернопільського р-ну, Тернопільської обл.) він організував триденний ідеологічно-політичний курс для керівників низових ланок, а викладав там також О. Дяків-«Юріїв». Про це свідчила одна із учасниць, повітова вишкільниця Юнацтва ОУН Підгаєччини Галина Скасків (сестра «Моряка»): «На ідейно-політичних курсах в селі Лози нам були прочитані лекції «Моряком» і «Віктором Юр’ївим» з історії України, про структуру Організації Українських Націоналістів, про матеріальну частину зброї і поводження з нею».
Загинув Ярослав Скасків під час німецької облави 19 липня 1944 у селі Старі Стрілища Львівського району Львівської області разом з Гуляком Юліаном («Токарем») — керівником організаційної референтури Крайового Проводу ОУН Західних Українських Земель (1941–1944).
Згідно з Наказом Головного військового штабу УПА ч. 1/45 від 25.04.1945 р. керівник Львівського обласного проводу ОУН Ярослав Скасків-«Моряк» відзначений Срібним хрестом заслуги УПА.
Пам’ятаємо, не забуваємо, тому перемагаємо! — розповідають у музеї.

