Постать в історії: Григорій Ґоляш — провідник ОУН-УПА
У Музеї національно-визвольної боротьби ОУН-УПА в селі Бишки можна оглянути унікальні експонати, пов'язані з постаттю Григорія Ґоляша — видатного діяча українського національно-визвольного руху, організаційного референта Подільського крайового проводу ОУН. 19 серпня 2022 року виповнюється 112 років з дня народження українського патріота.

Саме таким був Григорій Ґоляш, який народився 19 серпня 1910 р. в селі Бишки у багатодітній родині. Родину Ґоляшів селяни називали — писарями, бо батько був писарем в австрійській армії та сільській громаді.
Після отримання початкової освіти в рідному селі, батько записав його до Бережанської гімназії, з якої, за образу поляків, він був виключений. З часом, Григорій перейняв кравецьку науку й довгі роки займався цією справою, передаючи знання молодим хлопцям із навколишніх сіл.
Юнак любив спілкуватися з людьми, шанував старших, був хорошим приятелем та мав вдачу провідника. Тому, коли в 1929 р. почалося створення ОУН із членів УВО та українських патріотів його, хоч і молодого члена, призначили організаційним референтом повіту Бережани.
Цілий повіт знав «Бульбу» (Г. Ґоляша) як активного провідника нової сітки ОУН. Він ходив по селах для організації свідомих селян на визвольну боротьбу, а с. Бишки стало взірцем організованості. Люди, в скорому часі, стали на бік підпілля та активної праці й боротьби. В селі не було ні одного донощика тому часто в читальні «Просвіта», без відома поліції чи окупаційної влади, давали вистави й концерти.
Детальніше — за посиланням.
Розповідь про Григорія Ґоляша підготували науковий співробітник музею Н.Гайдук та краєзнавець І.Мартинюк.
Історію життя та боротьби видатного краянина опублікував на своїй сторінці у соціальній мережі «Фейсбук» Музей національно-визвольної боротьби Тернопільщини.

