У Тернопільському обласному краєзнавчому музеї розповіли про цікаві експонати
Соняшник є особливою та шанованою рослиною для українського народу. Вона зростає на наших родючих полях і є однією з основних сільськогосподарських культур. Велика жовтогаряча квітка соняшника своєю дивовижною красою зачаровує людей та надихає творити… Хтось цю дивовижну красу описує словом: у легендах, віршах, баладах, художніх творах; а інші — пензлем відтворюють її на полотні. У Тернопільському обласному краєзнавчому музеї зберігаються живописні картини, на яких зображені ці «квіти сонця».

У 1989 році до фондів музею надійшла живописна робота «Соняшник» американської художниці Ольги Марищук-Кендел. Мабуть, не випадково, бо картина, як і сама рослина, потрапила на наші землі з далекого континенту. На ній на блакитно-рожевому тлі відтворена ця чудо-квітка на вигнутому зеленому стеблі з листочками.

За цілющі та корисні властивості, простоту та яскравий вигляд наш народ полюбив соняшник, наділив його символічним значенням.
На жаль, ця золотоголова квітка, з року в рік, буде нагадувати нам про трагічні події, які відбулися у серпні 2014 року на Донбасі. Саме тоді українська армія зазнала найбільших втрат, під час виходу з оточення в Іловайську.
Щороку, згідно Указу Президента України, 29 серпня відзначають День пам’яті захисників України, які загинули у боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність нашої держави. Символікою цього дня є квітка соняшника.
Цього року соняшники на полях Сходу і Півдня України знову «пахнуть» війною… Та наші мужні, незламні захисники обов’язково Переможуть ворога.
Леся Сута,
старша наукова співробітниця відділу природи ТОКМ

