Електронна приймальня
ТЕРНОПІЛЬСЬКА
ОБЛАСНА РАДА
Офіційний сайт Тернопільської обласної ради
Для людей з вадами зору Звичайна версія сайту
ПОШУК НА САЙТІ | КОНТАКТИ | КАБІНЕТ
вул. Грушевського 8, м. Тернопіль, 46000
телефон: (0352) 43-11-16
факс: (0035) 25-22-10
e-mail: rada.trc@tor.gov.ua
ВАЖЛИВО
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН РЕГЛАМЕНТ ОБЛАСНОЇ РАДИ СТРУКТУРА ВИКОНАВЧИХ ОРГАНІВ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПРЕЗИДІЮ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОСТІЙНІ КОМІСІЇ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОМІЧНИКА-КОНСУЛЬТАНТА ДЕПУТАТА ПРАВОВА ДОПОМОГА ДІЮЧІ ОБЛАСНІ ПРОГРАМИ ІНФОРМУЄ ТЕРНОПІЛЬСЬКЕ ВІДДІЛЕННЯ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ МІЖНАРОДНІ ПРОГРАМИ, ПРОЕКТИ І ГРАНТИ ІНДУСТРІАЛЬНІ ПАРКИ ЗВІТИ ПРО РОБОТУ ДЕПУТАТІВ У 2022-2023 РОКАХ ЗВІТИ ЗАКЛАДІВ КУЛЬТУРИ ПРО РОБОТУ ЗА РІК ОСОБИСТИЙ ПРИЙОМ ГРОМАДЯН ДЕПУТАТАМИ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ
НАШ КРАЙ
ТЕРНОПІЛЬЩИНА. ІСТОРІЯ МІСТ І СІЛ ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ЕНЦИКЛОПЕДИЧНИЙ СЛОВНИК ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ АСОЦІАЦІЇ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ "РАДИ ТЕРНОПІЛЬЩИНИ" (СТАТУТ, ПЕРЕЛІК)
КОМУНАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ОСВІТА СІМ’Я ТА МОЛОДЬ ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я КУЛЬТУРА ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА ТА СПОРТ СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ПІДПРИЄМСТВА, ФІРМИ АПТЕЧНА МЕРЕЖА
РАДА
ОН-ЛАЙН
ДОКУМЕНТИ
АРХІВ
Погода у Тернополі

вологість:
тиск:
вітер:

27.05.2024

Головний диригент академічного симфонічного оркестру Тернопільської обласної філармонії Мирослав Кріль відзначив 50-річний ювілей

26 травня відбувся концерт «Шедеври скрипкової музики» академічного симфонічного оркестру Тернопільської обласної філармонії. Під час музичного дійства звучали привітання з нагоди 50-річного ювілею для головного диригента, народного артиста України Мирослава Кріля.

Від імені депутатського корпусу та керівництва Тернопільської обласної ради привітав Мирослава Михайловича депутат обласної ради Володимир Мисик. За високий професіоналізм, багаторічну плідну працю, вагомий внесок у розвиток мистецтва Тернопільщини ювіляра відзначили грамотою Тернопільської обласної ради.

Довідково:

Мирослав Кріль народився у 1974 році в с. Чистопади Зборівського району Тернопільської області.

У 1993 з відзнакою закінчив Тернопільське музичне училище імені С. Крушельницької.

У 1998 з відзнакою закінчив Львівську музичну академію за спеціальністю «оперно-симфонічне диригування» (клас народного артиста України, Лауреата Національної премії України імені Т. Шевченка, професора Юрія Луціва).

У 1998 – 2000 роках продовжив навчання у Києві. Асистентура-стажування у Національному Заслуженому академічному симфонічному оркестрі України та Національному академічному театрі опери та балету України імені Т. Шевченка під керівництвом народного артиста України, професора Івана Гамкала. З 1999 по 2002 роки викладав диригування у Київському національному університеті культури і мистецтв. З 2002 по 2003 рік – головний диригент камерного хору, а з 2003 року – головний диригент Тернопільської обласної філармонії.

Оркестрував і виконав понад 130 українських народних пісень, коляд та творів вітчизняних композиторів. Виконав масштабні вокально-симфонічні полотна: кантати «Хустина» Л. Ревуцького, «Молюсь за тебе, Україно» А. Кушніренка, «Б’ють пороги» М. Лисенка, «Радуйся, ниво неполитая» М. Лисенка. «Заповіт» С. Людкевича та ін. Підготував музичні номери з репертуару С. Крушельницької до п’єси Б. Мельничука та І. Ляховського.

Диригував прем’єрами концерту для скрипки з оркестром № 7 М. Скорика, концерту для фортепіано з оркестром № 2 О. Саратського, концерту для фортепіано з оркестром Б. Фільц. Симфонічний оркестр є постійним учасником святкових концертів до Дня Незалежності, Дня Конституції України та інших урочистостей. Поєднує виконавську діяльність з педагогічною (доцент інституту мистецтв Тернопільського Національного педагогічного університету імені В. Гнатюка (2008 – 2018 рр.). А з 2008 р. – викладач Тернопільського мистецького фахового коледжу імені С. Крушельницької. У Тернопільському академічному драматичному театрі здійснив постановки музичних номерів вистав «Летюча миша» Й. Штрауса, українських опер «Запорожець за Дунаєм» С. Гулака-Артемовського, «Наталка Полтавка» М. Лисенка, музичної комедії «Сватання на Гончарівці» Г. Квітки-Основ’яненка, «Шаріка» Я. Барнича, «Гуцулка Ксеня» Я. Барнича. У Львівському Національному академічному театрі опери та балету імені С. Крушельницької диригував операми: «Севільський цирульник» Дж. Россіні, «Шукачі перлин» Ж. Бізе.

Диригував оркестрами: Національний ансамбль солістів «Київська камерата», симфонічними оркестрами (Вінницької, Чернівецької, Кримської філармоній; Подкарпатської, Подляскої, Судецької, Поморської філармоній Республіки Польщі та ін.

У 1998 році став дипломантом Другого Національного конкурсу диригентів імені С. Турчака.

У 2009 році отримав почесне звання заслуженого діяча мистецтв України.

У 2012 р. – лауреат обласної премії імені С. Крушельницької.

У 2013 р. – лауреат Конкурсу «Людина Року» в галузі мистецтва.

У 2018 р. – лауреат Всеукраїнської літературно-мистецької премії ім. Братів Богдана та Левка Лепких.

У 2019 р. – відзнака голови Тернопільської обласної державної адміністрації «Гордість Тернопілля».

Має записи на українському телебаченні УТ-1 (Київ), М2 (Київ), ТТБ (Тернопіль), TV-4 (Тернопіль).

28 грудня 2017 року рішенням Експертної комісії Міністерства культури України з питань надання статусу в галузі музичного мистецтва, враховуючи значний творчий внесок у розвиток вітчизняної музичної культури та високий рівень виконавської майстерності, симфонічному оркестру Тернопільської обласної філармонії було надано статус академічного.

УКАЗОМ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №406/2021 від 23 серпня 2021 року за значний особистий внесок у культурно-освітній розвиток Української держави, вагомі трудові досягнення, багаторічну сумлінну працю та з нагоди 30-ї річниці Незалежності України головному диригентові академічного симфонічного оркестру Тернопільської обласної філармонії КРІЛЮ Мирославу Михайловичу присвоєно почесне звання «НАРОДНИЙ АРТИСТ УКРАЇНИ».