Електронна приймальня
ТЕРНОПІЛЬСЬКА
ОБЛАСНА РАДА
Офіційний сайт Тернопільської обласної ради
Для людей з вадами зору Звичайна версія сайту
ПОШУК НА САЙТІ | КОНТАКТИ | КАБІНЕТ
вул. Грушевського 8, м. Тернопіль, 46000
телефон: (0352) 43-11-16
факс: (0035) 25-22-10
e-mail: rada.trc@tor.gov.ua
ВАЖЛИВО
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН РЕГЛАМЕНТ ОБЛАСНОЇ РАДИ СТРУКТУРА ВИКОНАВЧИХ ОРГАНІВ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПРЕЗИДІЮ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОСТІЙНІ КОМІСІЇ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОМІЧНИКА-КОНСУЛЬТАНТА ДЕПУТАТА ПРАВОВА ДОПОМОГА ДІЮЧІ ОБЛАСНІ ПРОГРАМИ ІНФОРМУЄ ТЕРНОПІЛЬСЬКЕ ВІДДІЛЕННЯ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ МІЖНАРОДНІ ПРОГРАМИ, ПРОЕКТИ І ГРАНТИ ІНДУСТРІАЛЬНІ ПАРКИ ЗВІТИ ПРО РОБОТУ ДЕПУТАТІВ У 2022-2024 РОКАХ ЗВІТИ ЗАКЛАДІВ КУЛЬТУРИ ПРО РОБОТУ ЗА РІК ОСОБИСТИЙ ПРИЙОМ ГРОМАДЯН ДЕПУТАТАМИ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ
НАШ КРАЙ
ТЕРНОПІЛЬЩИНА. ІСТОРІЯ МІСТ І СІЛ ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ЕНЦИКЛОПЕДИЧНИЙ СЛОВНИК ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ АСОЦІАЦІЇ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ "РАДИ ТЕРНОПІЛЬЩИНИ" (СТАТУТ, ПЕРЕЛІК)
КОМУНАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ОСВІТА СІМ’Я ТА МОЛОДЬ ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я КУЛЬТУРА ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА ТА СПОРТ СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ПІДПРИЄМСТВА, ФІРМИ АПТЕЧНА МЕРЕЖА
РАДА
ОН-ЛАЙН
ДОКУМЕНТИ
АРХІВ
Погода у Тернополі

вологість:
тиск:
вітер:

24.01.2025

Відбулася церемонія нагородження лауреатів Всеукраїнської літературно-мистецької премії імені Братів Богдана та Левка Лепких

22 січня в Тернопільському обласному краєзнавчому музеї відбулася церемонія нагородження лауреатів Всеукраїнської літературно-мистецької премії імені Братів Богдана та Левка Лепких.
 
Премія, що заснована редакцією «Тернопіль», має вже 35-літню історію та 156 лауреатів, серед них – поети, письменники, публіцисти, художники, літературознавці, краєзнавці, мистецтвознавці, відомі громадсько-культурні діячі.
 
Цьогоріч за творчу працю та стійку громадянську позицію прожитого 2024 року премію присвоєно відомим в Україні громадсько-культурним діячам:
- Любові Бурак (Дзвінка Торохтушко; Кременець-Тернопіль), поетесі, письменниці, перекладачці, громадській діячці – за творчість останніх років, зокрема за поетичну збірку «Молитва», збірку новел «Фотограф» та волонтерську діяльність;
- Олександру Лагошняку (Миколаїв), прозаїку, публіцисту, краєзнавцю, члену НСПУ – за краєзнавчу і публіцистичну діяльність, зокрема за збірку оповідань «Ночі Талергофа» (2021);
- Івану Сонсядлу (Тернопіль), скульптору, члену НСХУ – за роботи, присвячені відомим українським діячам та національним героям, зокрема за пам’ятник Богдану Лепкому у м. Бережани;
- Богдану Федоріву (Тернопіль), педагогу, художнику – за серію книг (альбомів-каталогів) «Соломія Крушельницька в роботах юних художників», «Сім чудес Тернополя», «Кобзар очима юних художників», «Богдан і Лев Лепкі в малюнках юних художників» та за педагогічну діяльність;
- Ніні Фіалко (Черкаси-Тернопіль), письменниці, членкині НСПУ – за творчу діяльність останніх років, зокрема роман «Дві обручки» та книгу «Коли брати стають ворогами...».
- Євгену Філю (Тернопіль), військовослужбовцю ЗСУ, громадському діячу, краєзнавцю – за громадсько-патріотичну діяльність, пропаганду української культури та за ініціативу й організаційну роботу щодо створення «Музею національно-визвольної боротьби Тернопільщини».
 
Окрім того, нагороджено подяками за популяризацію української культури, науки та творчості братів Богдана і Левка Лепких:
- Миколу Дмітруха (Миколаїв-Тернопіль), прозаїка, фольклориста,заслуженого художника України;
- Олександра Степаненка (Чортків), краєзнавця, публіциста, перекладача та громадського діяча;
- вже світлої пам’яті Богдана Будзана (Київ), науковця, кандидата технічних наук, доктора філософії, заслуженого працівника освіти України, почесного доктора ТНПУ ім. І. Пулюя.
 
Тернопільський обласний краєзнавчий музей вже традиційно став місцем для нагород та відзначень премії ім. Братів Богдана і Левка Лепких. За таку тісну співпрацю подякував член Громадської ради, модератор заходу Михайло Тимошик директору музею Яремі Шатарському.
 
На урочистостях музей одержав щедрий дарунок від львівських музейних колег – альбом народних ікон на склі «Крихкіші за скло» (в пам'ять львівських митців Остапа Лозинського та його батька Тараса Лозинського).
 
«Дякуємо за цінне збагачення музейної збірки Роману Зілінку – упоряднику видання, завідувачу виставково-експозиційного та науково-освітнього відділу Національного музею імені Андрея Шептицького та Надії Білик, кандидату історичних наук, доценту, голові ГО «Збереження культурної спадщини», яка передала дарунок музейному керівнику. Дякуємо Збройним Силам України за можливість примножувати культурну спадщину, популяризувати її і берегти!» – висловлюють вдячність у музеї.