Депутати Тернопільської обласної ради з робочим візитом відвідали Чортківський район
Депутати Тернопільської обласної ради Василь Деревляний, Олег Любінський, Віктор Мартинюк та Володимир Мисик з робочим візитом відвідали Чортківський район.
Під час зустрічі з міським головою Заліщиків Іваном Дроздом обговорили пропозиції громади, які надходили до обласної ради. Зокрема, депутати обласної ради вважають абсолютно безпідставною та несанкціонованою спробу закриття Загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів с. Городок.
Варто нагадати, що, по-перше, у випадку реорганізації або ліквідації школи засновник зобов’язаний забезпечити можливість учням продовжити навчання на відповідному рівні, а по-друге, ліквідація школи в сільській місцевості можлива лише після громадського обговорення та оприлюднення проєкту рішення щонайменше за рік до його прийняття. Місцева влада має комунікувати з усіма зацікавленими сторонами та обґрунтувати доцільність такого непростого рішення, аби воно жодним чином не порушило права дітей у сільській місцевості на повну загальну середню освіту.
Альтернативою цьому суперечливому рішенню є пропозиція Асоціації футболу Тернопільщини про відкриття на базі цієї школи футбольних класів, що забезпечить повноцінне функціонування закладу та наповнить його новим змістом.
Крім цього у с. Городок Заліщицької громади збудовано масштабний спортивний комплекс Академії футболу «ТІРАС», який депутати також відвідали разом з головою громади. Тут вже успішно займаються спортсмени, серед яких – діти військовослужбовців, загиблих героїв, внутрішньо переміщені особи, діти-сироти та позбавлені батьківського піклування.
Депутати обласної ради оглянули також територію майнового комплексу колишньої Заліщицької обласної протитуберкульозної лікарні, яка перебуває на балансі КНП «Тернопільський регіональний фтизіопульмонологічний медичний центр» Тернопільської обласної ради. Обговорили можливості якомога швидшого вирішення питання щодо подальшої долі будівель та території, адже відповідно до рішення про приватизацію ці споруди обласна рада запланувала продати на аукціоні, а кошти спрямовувати на підтримку Збройних Сил України.
Під час відвідин комунального некомерційного підприємства «Заліщицька центральна міська лікарня» Залищицької міської ради розглянули основні труднощі в роботі закладу, а це насамперед – недостатня кількість ліжок для лікування пацієнтів. Тож практично постійно фактична наповненість лікарні значно перевищує її планову спроможність, що призводить до перевантаженості закладу і може спричиняти проблеми в організації надання медичних послуг та погіршення якості лікування.
Також ознайомилися з роботою підрозділу комунального некомерційного підприємства «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Тернопільської обласної ради – Чортківська станція Е(Ш)МД, підстанція №4 (м. Заліщики).
Під час поточного контролю діяльності комунального некомерційного підприємства «Більче-Золотецька обласна лікарня реабілітації ім. В. Г. Вершигори» Тернопільської обласної ради депутати відмітили високоякісний рівень надання реабілітаційних послуг.
Заклад спеціалізується на реабілітації військових після складних травм та поранень, цивільного населення після важких інсультів, черепно-мозкових травм, запальних захворювань нервової системи та при травматичних ураженнях верхніх і нижніх кінцівок хребта.
Лікарня надає більше ста послуг з реабілітації для 200 пацієнтів одночасно. Тут працює сучасний Центр ментального здоровʼя, де фахівці проводять психологічну реабілітацію, доступна нейрореабілітація та опорно-рухова реабілітація за програмою медичних гарантій. Особливу увагу приділено лабораторній діагностиці. Кабінети клініко-діагностичної та біохімічної лабораторії оснащено сучасним обладнанням.
«Генеральний директор – Любомир Синоверський – унікальна людина, фахівець, який очолює великий колектив чудових лікарів. Ми приємно вражені, як ці люди в непростих умовах сьогодення працюють над розвитком та розширенням реабілітаційного закладу», – зазначив депутат Тернопільської обласної ради Віктор Мартинюк.
Також ознайомилися з ходом робіт і досвідом залучення іноземних інвестицій для ремонту будівель комунальних закладів під час відвідин комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги Колиндянської сільської ради» (с. Колиндяни).
Тут тривають ремонтні роботи в одному з приміщень закладу, яке буде використовуватися для догляду за представниками маломобільних груп населення та людей з інвалідністю, евакуйованих з прифронтових і деокупованих територій, внутрішньо переміщеними особами та постраждалими від війни (людьми старшого віку). Роботи проводяться у межах проєкту «Комплексні заходи з гуманітарного реагування на потреби постраждалих від конфлікту українців та громадян третіх країн в Україні, Польщі, Румунії та Молдові» за підтримки Diakonie Katastrophenhilfe та за фінансування Міністерства закордонних справ Німеччини.