Електронна приймальня
ТЕРНОПІЛЬСЬКА
ОБЛАСНА РАДА
Офіційний сайт Тернопільської обласної ради
Для людей з вадами зору Звичайна версія сайту
ПОШУК НА САЙТІ | КОНТАКТИ | КАБІНЕТ
вул. Грушевського 8, м. Тернопіль, 46000
телефон: (0352) 43-11-16
факс: (0035) 25-22-10
e-mail: rada.trc@tor.gov.ua
ВАЖЛИВО
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН РЕГЛАМЕНТ ОБЛАСНОЇ РАДИ СТРУКТУРА ВИКОНАВЧИХ ОРГАНІВ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПРЕЗИДІЮ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОСТІЙНІ КОМІСІЇ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОМІЧНИКА-КОНСУЛЬТАНТА ДЕПУТАТА ПРАВОВА ДОПОМОГА ДІЮЧІ ОБЛАСНІ ПРОГРАМИ ІНФОРМУЄ ТЕРНОПІЛЬСЬКЕ ВІДДІЛЕННЯ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ МІЖНАРОДНІ ПРОГРАМИ, ПРОЕКТИ І ГРАНТИ ІНДУСТРІАЛЬНІ ПАРКИ ЗВІТИ ПРО РОБОТУ ДЕПУТАТІВ У 2022-2024 РОКАХ ЗВІТИ ЗАКЛАДІВ КУЛЬТУРИ ПРО РОБОТУ ЗА РІК ОСОБИСТИЙ ПРИЙОМ ГРОМАДЯН ДЕПУТАТАМИ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ
НАШ КРАЙ
ПОЧЕСНИЙ ГРОМАДЯНИН ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ ТЕРНОПІЛЬЩИНА. ІСТОРІЯ МІСТ І СІЛ ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ЕНЦИКЛОПЕДИЧНИЙ СЛОВНИК ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ АСОЦІАЦІЇ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ "РАДИ ТЕРНОПІЛЬЩИНИ" (СТАТУТ, ПЕРЕЛІК)
КОМУНАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ОСВІТА СІМ’Я ТА МОЛОДЬ ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я КУЛЬТУРА ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА ТА СПОРТ СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ПІДПРИЄМСТВА, ФІРМИ АПТЕЧНА МЕРЕЖА
РАДА
ОН-ЛАЙН
ДОКУМЕНТИ
АРХІВ
Погода у Тернополі

вологість:
тиск:
вітер:

18.02.2025

Богдан Бутковський: «Той, хто загинув за свою Батьківщину, – здобув  життя вічне в бою»

Сьогодні у Тернопільському навчально-виховному комплексі «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – економічний ліцей №9 імені Іванни Блажкевич» відбулося урочисте відкриття меморіальних таблиць на честь випускників цього закладу, захисників України – Олександра Осадка, Ігоря Ірзи та Андрія Тура.

Участь у пам’ятному заході взяли голова Тернопільської обласної ради Богдан Бутковський та радниця голови обласної ради, волонтерка, керівниця «Дому Ветерана» Ольга Коновал.

«Героями не народжуються, Героями стають ті люди, які свідомо і часто добровільно беруть в руки зброю, щоб боронити рідну землю. Той, хто загинув за свою Батьківщину, – здобув життя вічне в бою. А найкращою шаною пам’яті Героїв є боротьба за утвердження Української держави, – сказав Богдан Бутковський. – Сьогодні ми переживаємо дуже важкі часи – ті, хто мав гарантувати нашу безпеку, намагаються поза нашими спинами вирішувати долю України. Але ми вистояли тоді, коли ніхто в це не вірив, і ми продовжуємо боротьбу за свій народ і державу. А те, якою вона буде в майбутньому, залежить від кожного з нас. Українська молодь має чітко розуміти, що найголовніше – розбудова власної сильної, незалежної, квітучої країни. Для цього потрібно докласти всіх зусиль: навчатися, вдосконалюватися і – перемагати!».

Меморіальні таблиці – символ нашої вічної пам'яті та глибокої вдячності Героям, які віддали свої життя за незалежність та суверенітет України.

Довідка

Олександр Осадко – український військовик, солдат військової частини «А7170», позивний «Танго», письменник.

Народився 4 квітня 1976 року в Тернополі. З 1983 по 1993 – навчався у Тернопільській школі №9. За спеціальністю був економістом та будівельником. Дуже шанував книги, читання і літературу взагалі. Писав коротку прозу.

26 лютого 2022 року добровольцем пішов на фронт у складі 105-ї окремої бригади територіальної оборони. Згодом служив у 25-ій десантно-штурмовій бригаді, був кулеметником.

Загинув Олександр Осадко 9 липня 2022 року біля села Мазанівка на Донеччині під час мінометного обстрілу, виконуючи бойове завдання і врятувавши побратима. Похований 14 липня 2022 року на Микулинецькому кладовищі в Тернополі, на Алеї Героїв.

Збірка оповідань Олександра Осадка «Жити не можна померти» (2023), видана вже після його смерті у Видавництві Старого Лева, увійшла до довгого списку всеукраїнської Премії Львова – Міста літератури ЮНЕСКО (2024) та списку найкращих книжок 2023 року за версією Українського ПЕН. Подвиг Героя описано також в дитячій книжці «Дубочок з війни» авторства його дружини Ганни Осадко (ВСЛ, 2024).

22 серпня 2022 року Олександру Осадку посмертно присвоєно звання «Почесний громадянин міста Тернополя».

Ігор Ірза (11.04.1996–29.10.2024) – доброволець, учасник російсько-української війни, солдат Збройних Сил України, позивний «Море». Служив у протитанковому дивізіоні 44-ї окремої артилерійської бригади.

З  2007 по 2011 – навчався у  у Тернопільському навчально-виховному комплексі «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – економічний ліцей №9 імені Іванни Блажкевич». Після закінчення дев’ятого класу тернополянин вступив до коледжу. Почалась Революція Гідності і юнак став активним її учасником. Згодом закінчив навчання, пройшов строкову службу в Миколаєві. Часто їздив на заробітки, працював будівельником.

24 лютого 2022 року Ігор Ірза сказав дружині, що йде в магазин. А через декілька годин зателефонував: «Я у військкоматі, збери мої речі». Любив казати: «Там, де “Море”, – там перемога». А ще, за словами побратимів, Ігор завжди йшов з позиції останнім, прикриваючи інших, неодноразово витягував з поля бою поранених.

Після отримання важких опіків внаслідок ворожого обстрілу повернувся на фронт і брав участь у боях на Бахмутському напрямку.

Загинув 29 жовтня 2024 року поблизу села Басівка на Сумщині.

У 2024 році Ігорю Ірзі присвоєно звання «Почесний громадянин Тернополя» посмертно.

Андрій Тур (06.12.1982–06.01.2024) – військовослужбовець Збройних Сил України, солдат-оператор взводу протитанкових ракетних комплексів механізованого батальйону військової частини «А7015» 4-ї танкової бригади.

З 1989 по 1998-ий – навчався в Тернопільському навчально-виховному комплексі «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – економічний ліцей №9 імені Іванни Блажкевич».

Андрій Тур пішов боронити Україну в перші дні повномасштабного вторгнення. Виконував бойові завдання у Харківській та Донецькій областях.

Загинув 6 січня 2024 року у селі Іванівка Купянського району на Харківщині.

Поховали бійця на Алеї Героїв Микулинецького кладовища.