Із Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної академії ім. Т. Шевченка розпочали відзначення Шевченківських днів на Тернопільщині
З нагоди відзначення Шевченківських днів 6 березня у закладі Тернопільської обласної ради Кременецькій обласній гуманітарно-педагогічній академії ім. Тараса Шевченка відбувся концерт «Велич Кобзаря — сила Героїв». Мистецьку програму підготували колективи академії і Фахового коледжу КОГПА ім. Тараса Шевченка. На заході побували депутати Тернопільської обласної ради Олег Боберський і Василь Хомінець. Урочистість розпочалася із покладання студентами квітів до погруддя Кобзаря на території навчального закладу.
Камерний хор виконав «Розриту могилу», жіноче вокальне тріо — твір «Зацвіла в долині», народний хор — «Вітре буйний», Іван Петручик — «Мені однаково, чи буду я жить в Україні, чи ні», а Павло Левицький прочитав уривок поеми «Гайдамаки». Оркестр народних інструментів відтворив кілька давніх українських композицій. Ще ряд патріотичних та календарно-обрядових пісень подарували присутнім вокалісти закладу. Зворушливою завершальною нотою концерту стала композиція «Герої не вмирають» у виконанні симфонічного оркестру та солістів Ярослава Міщена і Володимира Іванюка.
«У Кременці розпочали хвилю заходів із вшанування нашого видатного поета Тараса Шевченка. І академія, і коледж носять ім’я Кобзаря і бережуть його спадщину та майстерно відтворюють шевченкіану для сучасників, — зазначив Василь Хомінець. — У складні моменти українці знаходять опору й силу в пророчих рядках Кобзаря. У продовження думки поета-пісняра Юрія Рибчинського «Ні, не в минуле, а в майбутнє до тебе я, Тарасе, йду», кажемо з певністю, що Тарас Шевченко — це код до майбутнього нашої нації».
Концерт до Шевченківських днів у Кременецькій обласній гуманітарно-педагогічній академії ім. Тараса Шевченка — традиційний щорічний захід, до якого особливо натхненно готуються студенти і викладачі.
«Поезія Тараса Шевченка актуальна через стільки років, порушує важливі теми для українського суспільства — боротьба, воля, незалежність. На сцені ми побачили поєднання талантів, творчості та фаховості, синхронізацію досвіду і молодості. Майстерно виконані твори Кобзаря спонукали нас до глибоких думок», — поділилася враженнями від заходу викладачка гуманітарних дисциплін Фахового коледжу КОГПА ім. Тараса Шевченка Ірина Самойленко.