Електронна приймальня
ТЕРНОПІЛЬСЬКА
ОБЛАСНА РАДА
Офіційний сайт Тернопільської обласної ради
Для людей з вадами зору Звичайна версія сайту
ПОШУК НА САЙТІ | КОНТАКТИ | КАБІНЕТ
вул. Грушевського 8, м. Тернопіль, 46000
телефон: (0352) 43-11-16
факс: (0035) 25-22-10
e-mail: rada.trc@tor.gov.ua
ВАЖЛИВО
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН РЕГЛАМЕНТ ОБЛАСНОЇ РАДИ СТРУКТУРА ВИКОНАВЧИХ ОРГАНІВ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПРЕЗИДІЮ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОСТІЙНІ КОМІСІЇ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОМІЧНИКА-КОНСУЛЬТАНТА ДЕПУТАТА ПРАВОВА ДОПОМОГА ДІЮЧІ ОБЛАСНІ ПРОГРАМИ ІНФОРМУЄ ТЕРНОПІЛЬСЬКЕ ВІДДІЛЕННЯ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ МІЖНАРОДНІ ПРОГРАМИ, ПРОЕКТИ І ГРАНТИ ІНДУСТРІАЛЬНІ ПАРКИ ЗВІТИ ПРО РОБОТУ ДЕПУТАТІВ У 2022-2024 РОКАХ ЗВІТИ ЗАКЛАДІВ КУЛЬТУРИ ПРО РОБОТУ ЗА РІК ОСОБИСТИЙ ПРИЙОМ ГРОМАДЯН ДЕПУТАТАМИ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ
НАШ КРАЙ
ПОЧЕСНИЙ ГРОМАДЯНИН ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ ТЕРНОПІЛЬЩИНА. ІСТОРІЯ МІСТ І СІЛ ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ЕНЦИКЛОПЕДИЧНИЙ СЛОВНИК ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ АСОЦІАЦІЇ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ "РАДИ ТЕРНОПІЛЬЩИНИ" (СТАТУТ, ПЕРЕЛІК)
КОМУНАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ОСВІТА СІМ’Я ТА МОЛОДЬ ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я КУЛЬТУРА ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА ТА СПОРТ СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ПІДПРИЄМСТВА, ФІРМИ АПТЕЧНА МЕРЕЖА
РАДА
ОН-ЛАЙН
ДОКУМЕНТИ
АРХІВ
Погода у Тернополі

вологість:
тиск:
вітер:

21.03.2025

«Писанковий світ» Лесі та Юрія Цікалів: у Тернопільському обласному художньому музеї відбулося відкриття виставки 

Тернопільський обласний художній музей запрошує на виставку Лесі та Юрія Цікалів «Писанковий світ». В експозиції – понад 160 писанок на курячих, гусячих та страусиних яйцях, створених нещодавно. Це – авторські, трипільські та писанки західного Поділля. Виставка, урочисте відкриття якої відбулося 20 березня,  триватиме до 8 квітня.

Витоки писанкарства сягають доби язичництва, коли яйце вважалося символом весняного відродження життя на землі. На писанках малювали знаки сонця, якому поклонялися після довгої зими. Люди вірили, що розписане яйце несе магічну силу, яка може захистити від злих духів, принести врожай, здоров’я та гармонію. З приходом християнства писанкарство набуло нового значення. Яйце стало символом воскресіння Христа, і традиція розпису закріпилася як невід’ємна частина великодніх обрядів. У цей період значення символів частково змінилося, але основна ідея збереження життя та родючості залишилася.

Подружжя Цікалів – інженери за освітою та творці писанок за покликанням. Вони ось уже 40 років працюють над відродженням прадавньої традиції писанкарства, доповнюючи її своїми авторськими композиціями і техніками.

Митці розпочали свій творчий шлях у 1990-ті, а в 1993 році відбулася їх перша персональна виставка у Тернопільському обласному художньому музеї. Згодом майстри створили і подарували нашому музею колекцію регіональних писанок, де відображені найбільш характерні орнаменти для різних теренів, де живуть українці.

Вершин писанкарства майстри досягали внаслідок постійного навчання і самовдосконалення. Їхні писанки – маленькі шедеври із ретельно підібраними кольорами, складними довершеними композиціями, в яких – прадавні символи. Подружжя Цікалів в роботі використовують не писачок, а металеве перо, завдяки якому можуть досягати бажаного результату. Майстри щедро діляться своїм досвідом, беручи участь у виставках, майстер – класах, фестивалях. Їх твори знаходяться в музеях і приватних колекція в Україні і за кордоном.