Електронна приймальня
ТЕРНОПІЛЬСЬКА
ОБЛАСНА РАДА
Офіційний сайт Тернопільської обласної ради
Для людей з вадами зору Звичайна версія сайту
ПОШУК НА САЙТІ | КОНТАКТИ | КАБІНЕТ
вул. Грушевського 8, м. Тернопіль, 46000
телефон: (0352) 43-11-16
факс: (0035) 25-22-10
e-mail: rada.trc@tor.gov.ua
ВАЖЛИВО
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН РЕГЛАМЕНТ ОБЛАСНОЇ РАДИ СТРУКТУРА ВИКОНАВЧИХ ОРГАНІВ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПРЕЗИДІЮ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОСТІЙНІ КОМІСІЇ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОМІЧНИКА-КОНСУЛЬТАНТА ДЕПУТАТА ПРАВОВА ДОПОМОГА ДІЮЧІ ОБЛАСНІ ПРОГРАМИ ІНФОРМУЄ ТЕРНОПІЛЬСЬКЕ ВІДДІЛЕННЯ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ МІЖНАРОДНІ ПРОГРАМИ, ПРОЕКТИ І ГРАНТИ ІНДУСТРІАЛЬНІ ПАРКИ ЗВІТИ ПРО РОБОТУ ДЕПУТАТІВ У 2022-2024 РОКАХ ЗВІТИ ЗАКЛАДІВ КУЛЬТУРИ ПРО РОБОТУ ЗА РІК ОСОБИСТИЙ ПРИЙОМ ГРОМАДЯН ДЕПУТАТАМИ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ
НАШ КРАЙ
ПОЧЕСНИЙ ГРОМАДЯНИН ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ ТЕРНОПІЛЬЩИНА. ІСТОРІЯ МІСТ І СІЛ ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ЕНЦИКЛОПЕДИЧНИЙ СЛОВНИК ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ АСОЦІАЦІЇ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ "РАДИ ТЕРНОПІЛЬЩИНИ" (СТАТУТ, ПЕРЕЛІК)
КОМУНАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ОСВІТА СІМ’Я ТА МОЛОДЬ ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я КУЛЬТУРА ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА ТА СПОРТ СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ПІДПРИЄМСТВА, ФІРМИ АПТЕЧНА МЕРЕЖА
РАДА
ОН-ЛАЙН
ДОКУМЕНТИ
АРХІВ
Погода у Тернополі

вологість:
тиск:
вітер:

21.03.2025

У Тернопільському обласному краєзнавчому музеї відбулася презентація виставкового проєкту «З Україною в серці»

Сьогодні у Тернопільському обласному краєзнавчому музеї презентували виставку «З Україною в серці». В експозиції – банери з портретами загиблих в Україні білоруських добровольців, історіями їхнього життя та подвигу.

Цей проєкт стартував у 2022-му. Виставка вже була представлена в різних містах України, а також в Європі, зокрема – в Польщі та Литві. Організаторами виступили благодійний фонд «Вільна Білорусь» та музей «Вільна Білорусь з Україною в серці».

У заході взяли участь голова Тернопільської обласної ради Богдан Бутковський, заступник голови обласної ради Ігор Сопель, депутати обласної ради – Олег Любінський, Василь Кобель, Володимир Вермінський та голова Тернопільської районної ради Віктор Козорог.

«Українська і білоруська нації постійно крокують поруч. Без вільної Білорусі не може бути вільної України. Білоруси підтримували нас під час Майдану у 2004-му та під час Революції Гідності; українці, у свою чергу, масово підтримали протести проти диктатора лукашенка у 2020-му. З початком повномасштабного вторгнення саме білоруси стали однією з найчисельніших груп іноземних добровольців, які виступили на захист нашої незалежності, – сказав Богдан Бутковський. – Що для нас сьогодні «Воля» і «Перемога» – це зробити московію такою, щоб вона не могла нам більше загрожувати. Вільна Білорусь – це наш захист на півночі, це також можливість створення Міжмор’я – єдиної геополітичної конструкції у східній Європі, яка може забезпечити мир і процвітання нашим націям. Білоруси, як і українці, пережили етноцид, лінгвоцид, заперечення права на національне самовизначення… Завдяки Героям, які дивляться на нас з банерів цієї виставки, ми зберегли Українську державу, але наша боротьба триває, а для перемоги над одвічним ворогом нам дуже потрібна підтримка братнього народу Білорусі».

Під час заходу присутнім продемонстрували відеоматеріали з історіями життя білоруських Героїв, де вони розповідають про те, що спонукало їх приїхати в Україну та вступити до лав ЗСУ.

«На цих банерах – цвіт білоруської нації. Збирати інформацію і планувати таку експозицію ми почали з дружинами загиблих ще наприкінці 2022-го. Сьогодні у Тернополі це вже 23-тє урочисте відкриття виставки. Ми прагнемо зробити відомими імена всіх Героїв-білорусів, що загинули в Україні, починаючи ще 2014-го. Пошукові роботи постійно тривають. Є надія, що в майбутньому з їх прізвищами асоціюватиметься не лише незалежність України, а й вільна, незалежна Білорусь», – сказав організатор виставки, керівник фонду «Вільна Білорусь» Олексій Францкевич.

Він також додав, що двох білорусів посмертно нагородили званнями «Герой України» – це загиблий під час Революції Гідності Михайло Жизневський та Олексій Скобля, який поліг у боях за Київщину. Чотирьом воїнам присвоєно звання «Народний Герой України», а іменами трьох білоруських добровольців названі вулиці в Хмельницькому, Ужгороді та Ворзелі.

Представники влади, духовенства, громадськості, військові та їх родини поклали квіти до пам’ятника Героям Небесної Сотні, вшанувавши тих, хто віддав життя у спільній боротьбі українців і білорусів за свою ідентичність, за європейський вибір та демократичні цінності.