Електронна приймальня
ТЕРНОПІЛЬСЬКА
ОБЛАСНА РАДА
Офіційний сайт Тернопільської обласної ради
Для людей з вадами зору Звичайна версія сайту
ПОШУК НА САЙТІ | КОНТАКТИ | КАБІНЕТ
вул. Грушевського 8, м. Тернопіль, 46000
телефон: (0352) 43-11-16
факс: (0035) 25-22-10
e-mail: ternopil.rada@gmail.com
Погода у Тернополі

вологість:
тиск:
вітер:

14.01.2022

У фондах Тернопільського обласного краєзнавчого музею зберігається більше 600 вишитих рушників

 
У Тернопільському обласному краєзнавчому музеї підготували виставку «Рушники єднання», приурочену до Дня Соборності України. На ній представлено 12 вишитих рушників із різних областей України.
 
Різноманіття орнаментів, технік вишивки характеризують неповторність і майстерність вишивальниць всієї України, яких об’єднує любов до рідної землі.
 
Традиційний український вишитий рушник — це неповторна мелодійна пісня, яка яскравою ниткою проходить через все життя людини. Він є важливою складовою численних народних обрядів і ритуалів. Жодна урочиста подія наших прадідів не обходилася без вишитих рушників.
 
В Україні вишивали у всіх регіонах. Кожна область, кожен район, навіть окреме село, володіли своїми унікальними техніками вишивання. У кожному з них була переважно своя палітра кольорів, на яку впливали різні умови життя, побут та традиції.
 
Фонд Тернопільського обласного краєзнавчого музею налічує більше 600 вишитих рушників, з них 540 зразків з Тернопільської області , а 36 — з інших регіонів України.
 
Детальніше про різноманіття українських вишитих рушників читайте за посиланням.