Електронна приймальня
ТЕРНОПІЛЬСЬКА
ОБЛАСНА РАДА
Офіційний сайт Тернопільської обласної ради
Для людей з вадами зору Звичайна версія сайту
ПОШУК НА САЙТІ | КОНТАКТИ | КАБІНЕТ
вул. Грушевського 8, м. Тернопіль, 46000
телефон: (0352) 43-11-16
факс: (0035) 25-22-10
e-mail: ternopil.rada@gmail.com
Погода у Тернополі

вологість:
тиск:
вітер:

23.05.2023

Володимир Болєщук: «Теренова гра «Легенда УПА» плекає в кожному з учасників нескорений дух української нації»

Впродовж 19-21 травня у селі Скоморохи Великогаївської громади відбулась обласна теренова гра «Легенда УПА». Понад 100 учасників з кількох громад змагались у 4-х етапах: смуга перешкод, пейнтбол, інтелектуальний змаг і теренова гра.

Теренову гру «Легенда УПА» для дітей та молоді на Тернопільщині проводять з 2003-го року. Цього року гра була присвячена Головнокомандувачу УПА, Провіднику ОУН Герою України Роману Шухевичу.

Володимир Болєщук, перший заступник голови Тернопільської обласної ради, привітав учасників змагань та наголосив, що «Легенда УПА» виховала цілу плеяду мужніх синів і доньок України, які сьогодні зі зброєю в руках захищають державу, як колись захищали вoїни-повстанці.

«Легенда УПА» плекає в кожному з учасників нескорений дух української нації. Виховує в них відвагу та шляхетність. Саме тут гартується воля та характер. Формуються національно-патріотичні ідеї та командна відповідальність. Діти краще та достеменно пізнають історію України, історію національно-визвольних змагань та подвиги славетних Героїв. Дякую організаторам за багаторічну добру справу! Дякую батькам та педагогам за те, що змалку прищеплюєте дітям патріотичні та християнські цінності, виховуєте в них любов до рідної землі», — сказав Володимир Болєщук.

Переможцями гри у 2023 році стали:

- I місце — ДНЗ Тернопільський професійний коледж з посиленою військовою та фізичною підготовкою;

- II місце — Лозівська ЗОШ І-ІІІ ст;

- III місце — Чортківська ЗОШ №5 І-ІІІ ст.


Володимир, учасник команди з Лозівської школи, яка посіла 2-ге місце у змаганнях, каже, що такі заходи впливають на формування особистості. «Нам дуже приємно, що за результатами ми отримали призове місце. Сподобалось, все що було в таборі: дисципліна, вишколи, етапи змагань. Завдяки організаторам — все було на високому рівні. Я вважаю, що дітей та молодь необхідно та важливо заохочувати до таких заходів. Вони позитивно впливають на формування ідеології людини», — розповів Володимир.

Сама ж гра побудована на легенді, згідно з якою у травні 1945 року сотня УПА отримала наказ переправити у Карпати прапор штабу УПА. В теребовлянських лісах воїни потрапили у засідку і загинули у нерівному бою. Однак штабне знамено так і не потрапило до рук ворогів, натомість з’являється кожної весни на місці бою як символ нескореності українського народу. Вважається, що саме цей прапор і шукають учасники змагань.