У Тернопільському обласному художньому музеї відкрито виставку малярства Івана Хворостецького
Тернопільський обласний краєзнавчий музей запрошує відвідати виставку і насолодитися красою природи у баченні Івана Хворостецького, присвячену 145-річчю від дня народження митця.

За довгих сім років навчання Хворостецький став художником-професіоналом. Прагнучи вдосконалення, вступив до Петербурзької Академії мистецтв. Війна та революція не дозволили продовжити навчання і Хворостецький повернувся до Києва, де почав працювати вчителем малювання в сільських школах під Києвом. В 1925 р., у віці 37 років вступив до Київського художнього інституту. Встигав багато – вчився, малював, брав участь у художніх виставках, викладав у Київському художньому технікумі, вів студію образотворчого мистецтва в Київському палаці піонерів. Пізніше продовжив викладацьку діяльність у вищій школі – спочатку Київському інженерно-будівельному інституті, а згодом – у Київському художньому інституті, де став асистентом В.Кричевського.

На початку 1950-х рр. І.Хворостецький з групою художників-мариністів тричі побував у Гурзуфі (Крим). Ці подорожі мали велике значення. Йому важливо було знову відчути себе у колі товаришів по професії, поринути у процес творчості після викреслених війною років.

На виставці представлено 44 етюди, з них – 25, виконаних у Криму. Всі вони названі і датовані автором. Це переважно невеликого розміру (бл. 25 х 35 см) краєвиди, виконані олією на картоні. Сюжети – море і скелі: «Море», «Берег моря» (обидва – 1952), «Прибій» (1953), «Гора Аю Даг» (сер. 1950) та ін. У цих найпростіших етюдах присутнє авторське відчуття цінності найменшого куточка землі. Колірні вирішення етюдів досить різноманітні. У кримських пейзажах Хворостецький посилив і розширив свою кольорову гаму. Його палітра значно збагатилася і стала більш інтенсивною. Навіть набуваючи яскравості, колорит краєвидів залишився гармонійно-стриманим.
Ольга Ваврик, заступник директора ТОХМ
Фото: Наталя Огінська