Електронна приймальня
ТЕРНОПІЛЬСЬКА
ОБЛАСНА РАДА
Офіційний сайт Тернопільської обласної ради
Для людей з вадами зору Звичайна версія сайту
ПОШУК НА САЙТІ | КОНТАКТИ | КАБІНЕТ
вул. Грушевського 8, м. Тернопіль, 46000
телефон: (0352) 43-11-16
факс: (0035) 25-22-10
e-mail: rada.trc@tor.gov.ua
ВАЖЛИВО
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН РЕГЛАМЕНТ ОБЛАСНОЇ РАДИ СТРУКТУРА ВИКОНАВЧИХ ОРГАНІВ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПРЕЗИДІЮ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОСТІЙНІ КОМІСІЇ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОМІЧНИКА-КОНСУЛЬТАНТА ДЕПУТАТА ПРАВОВА ДОПОМОГА ДІЮЧІ ОБЛАСНІ ПРОГРАМИ ІНФОРМУЄ ТЕРНОПІЛЬСЬКЕ ВІДДІЛЕННЯ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ МІЖНАРОДНІ ПРОГРАМИ, ПРОЕКТИ І ГРАНТИ ІНДУСТРІАЛЬНІ ПАРКИ ЗВІТИ ПРО РОБОТУ ДЕПУТАТІВ У 2022-2023 РОКАХ ЗВІТИ ЗАКЛАДІВ КУЛЬТУРИ ПРО РОБОТУ ЗА РІК ОСОБИСТИЙ ПРИЙОМ ГРОМАДЯН ДЕПУТАТАМИ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ
НАШ КРАЙ
ТЕРНОПІЛЬЩИНА. ІСТОРІЯ МІСТ І СІЛ ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ЕНЦИКЛОПЕДИЧНИЙ СЛОВНИК ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ АСОЦІАЦІЇ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ "РАДИ ТЕРНОПІЛЬЩИНИ" (СТАТУТ, ПЕРЕЛІК)
КОМУНАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ОСВІТА СІМ’Я ТА МОЛОДЬ ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я КУЛЬТУРА ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА ТА СПОРТ СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ПІДПРИЄМСТВА, ФІРМИ АПТЕЧНА МЕРЕЖА
РАДА
ОН-ЛАЙН
ДОКУМЕНТИ
АРХІВ
Погода у Тернополі

вологість:
тиск:
вітер:

02.06.2023

Топ-5 найважчих, за версією декларантів, розділів декларації, та як їх легко заповнити

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) провело опитування про досвід взаємодії з Реєстром декларацій та Базою знань серед декларантів. За результатами цього опитування з’ясувалося, що публічним службовцям найскладніше заповнювати такі розділи:

  •                      банківські рахунки — 41,4 % опитаних;
  •                      об’єкти нерухомості та незавершеного будівництва — 12,8 %;
  •                      доходи — 10 %;
  •                      суб’єкт декларування та члени сім’ї — 8 %.

39,9 % опитаних зазначили, що не мали проблем під час заповнення декларації.

Для того, щоб полегшити процес декларування, перегляньте коротку довідку про розділи, з якими виникають складнощі.

Банківські рахунки

База знань: http://bit.ly/3ms7Hn3.

Відео-інструкція: https://youtu.be/zbZHLLZq_h8 

Поширена помилка в цьому розділі — декларанти забувають вказати ВСІ свої банківські рахунки або рахунки членів сім’ї. Особливо, коли не користуються тим чи іншим рахунком, але не закривали його.

Об’єкти нерухомості та незавершеного будівництва

База знань: http://bit.ly/3GHZaDghttp://bit.ly/3KJAziO.

Відео-інструкція: https://fb.watch/j-u6eiu7uZ/https://fb.watch/j-u9rGjZjf/ 

Найчастіше декларанти забувають про земельні ділянки під приватними будинками, не вказують орендоване житло, а також автомобілі, які були передані іншим особам на підставі довіреності.

Доходи

База знань: http://bit.ly/415cxWc.

Відео-інструкція: https://youtu.be/aBcy0b5CcLo

Найпоширеніша помилка при декларуванні доходів — це зазначення фактично отриманого доходу замість нарахованого. Крім того, люди часто забувають вказати в доходах вартість об’єктів рухомого/нерухомого майна, отриманого у подарунок.

Суб’єкт декларування та члени сім’ї

База знань: https://bit.ly/33rcoDWhttp://bit.ly/3GHvaHA.

Відео-інструкція: https://fb.watch/j-ueVzZitY/, https://fb.watch/j-ugSPnXFk/

Найчастіше декларанти помиляються з власною посадою та не вказують ту, у зв’язку із якою і виник обов’язок подати декларацію. Це помилка місцевих депутатів, які вказують фактичну посаду та місце роботи. Наприклад, замість «депутат Тернопільської обласної ради», зазначають основну посаду: «директор ТОВ», «водій, «пенсіонер», «безробітний» тощо.

Серед членів сім’ї чиновники часто забувають вказати дані про неповнолітніх дітей, які проживають від них окремо.

З роз’ясненнями про те, як правильно заповнювати декларацію, можна ознайомитися у Базі знань НАЗК. Багато матеріалів про декларування можна знайти за хештегом #декларуйся.

Нагадаємо, через війну подання декларацій за 2021 та 2022 роки поки що добровільне. З додатковими питаннями звертайтесь до уповноваженої особи з питань запобігання та виявлення корупції у виконавчому апараті Тернопільської обласної ради - Лідії Слухинської за телефоном (097)826-09-22 (каб. 536-A)