Електронна приймальня
ТЕРНОПІЛЬСЬКА
ОБЛАСНА РАДА
Офіційний сайт Тернопільської обласної ради
Для людей з вадами зору Звичайна версія сайту
ПОШУК НА САЙТІ | КОНТАКТИ | КАБІНЕТ
вул. Грушевського 8, м. Тернопіль, 46000
телефон: (0352) 43-11-16
факс: (0035) 25-22-10
e-mail: rada.trc@tor.gov.ua
ВАЖЛИВО
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН РЕГЛАМЕНТ ОБЛАСНОЇ РАДИ СТРУКТУРА ВИКОНАВЧИХ ОРГАНІВ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПРЕЗИДІЮ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОСТІЙНІ КОМІСІЇ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОМІЧНИКА-КОНСУЛЬТАНТА ДЕПУТАТА ПРАВОВА ДОПОМОГА ДІЮЧІ ОБЛАСНІ ПРОГРАМИ ІНФОРМУЄ ТЕРНОПІЛЬСЬКЕ ВІДДІЛЕННЯ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ МІЖНАРОДНІ ПРОГРАМИ, ПРОЕКТИ І ГРАНТИ ЗВІТИ ПРО РОБОТУ ДЕПУТАТІВ У 2016-2018 РОКАХ ЗВІТИ ЗАКЛАДІВ КУЛЬТУРИ ПРО РОБОТУ ЗА РІК ОСОБИСТИЙ ПРИЙОМ ГРОМАДЯН ДЕПУТАТАМИ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ
НАШ КРАЙ
НАШ КРАЙ ТЕРНОПІЛЬЩИНА. ІСТОРІЯ МІСТ І СІЛ ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ЕНЦИКЛОПЕДИЧНИЙ СЛОВНИК ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ АСОЦІАЦІЇ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ "РАДИ ТЕРНОПІЛЬЩИНИ" (СТАТУТ, ПЕРЕЛІК)
КОМУНАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ОСВІТА СІМ’Я ТА МОЛОДЬ ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я КУЛЬТУРА ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА ТА СПОРТ СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ПІДПРИЄМСТВА, ФІРМИ АПТЕЧНА МЕРЕЖА
РАДА
ОН-ЛАЙН
ДОКУМЕНТИ
АРХІВ
Погода у Тернополі

вологість:
тиск:
вітер:

17.11.2023

Тернопільщину з робочим візитом відвідав Почесний Консул Республіки Албанія

З початку повномасштабного вторгнення рф на територію України, Республіка Албанія надає політичну, військову, технічну, оборонну та гуманітарну підтримку Україні як самостійно, так і в рамках міжнародного співробітництва через НАТО, Організацію Об’єднаних Націй та інші формати. 

У травні 2023 року 24 дитини з чотирьох областей, в тому числі і з Тернопільської, побували на оздоровчому відпочинку в Албанії. Реалізація соціального проєкту у безкоштовному форматі відбулася, зокрема, за участі мера міста Тирана Еріона Веліая та підтримки Почесного консула Республіки Албанія Шахіна Омарова.

У п’ятницю, 17 листопада, пан Шахін Омаров побував на Тернопільщині. У рамках робочого візиту Почесний Консул зустрівся із представниками влади. Під час зустрічі обговорили перспективи двосторонньої співпраці між Тернопільщиною та Республікою Албанія.

Перший заступник голови Тернопільської обласної ради Володимир Болєщук подякував пану Шахіну та всьому народу Республіки Албанія за підтримку українців і України, за конкретні рішення та дії для відновлення територіальної цілісності України.

«Сьогодні спільно з Володимиром Трушем, Ігорем Сопелем, народними депутатами Ігорем Василівим та Євгеном Петруняком провели робочу зустріч із паном Консулом. Від імені депутатського корпусу Тернопільської обласної ради подякував усьому народу Республіки Албанія за підтримку українців і України, за військову, дипломатичну, гуманітарну підтримку за прихисток наших співвітчизників та оздоровлення дітей, батьки яких воюють на війні, – сказав перший заступник голови Тернопільської обласної ради Володимир Болєщук. – Приємно, що міжнародне співробітництво України та Албанії виходить на новий рівень. У жовтні 2023 року Республіка Албанія відкрила для України ринок молочної продукції. Це нові шляхи експорту молочних продуктів, які виготовляються в Україні. А у час, коли вopoг блокує наші морські порти, дуже важливо мати альтернативні шляхи експорту. Тернопільщина – сільськогосподарський регіон, співпраця у цьому напрямку є дуже цікавою для наших аграріїв. Бо у Тернопільській області є підприємства, які займаються виробництвом, переробкою, виготовленням готової продукції та її реалізацією. Тому сподіваємось, що сьогоднішня зустріч стане надійною основою для подальшого розширення і поглиблення двосторонньої співпраці між Тернопільщиною та Республікою Албанія». 

Окрім того, Албанія приєдналася до Спільної декларації G7 про підтримку України щодо надання нашій державі гарантій безпеки. Таким чином, Албанія стала ще однією країною-підписантом декларації «Групи семи» про підтримку України, яку було ухвалено на полях саміту НАТО у Вільнюсі.

«В особі пана Шахіна Омарова дякуємо Уряду і народу Албанії за важливу підтримку в боротьбі за нашу спільну перемогу. Сподіваємось на плідну співпрацю», – наголосив заступник голови облради Ігор Сопель.