Електронна приймальня
ТЕРНОПІЛЬСЬКА
ОБЛАСНА РАДА
Офіційний сайт Тернопільської обласної ради
Для людей з вадами зору Звичайна версія сайту
ПОШУК НА САЙТІ | КОНТАКТИ | КАБІНЕТ
вул. Грушевського 8, м. Тернопіль, 46000
телефон: (0352) 43-11-16
факс: (0035) 25-22-10
e-mail: rada.trc@tor.gov.ua
ВАЖЛИВО
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН РЕГЛАМЕНТ ОБЛАСНОЇ РАДИ СТРУКТУРА ВИКОНАВЧИХ ОРГАНІВ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПРЕЗИДІЮ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОСТІЙНІ КОМІСІЇ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОМІЧНИКА-КОНСУЛЬТАНТА ДЕПУТАТА ПРАВОВА ДОПОМОГА ДІЮЧІ ОБЛАСНІ ПРОГРАМИ ІНФОРМУЄ ТЕРНОПІЛЬСЬКЕ ВІДДІЛЕННЯ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ МІЖНАРОДНІ ПРОГРАМИ, ПРОЕКТИ І ГРАНТИ ІНДУСТРІАЛЬНІ ПАРКИ ЗВІТИ ПРО РОБОТУ ДЕПУТАТІВ У 2022-2023 РОКАХ ЗВІТИ ЗАКЛАДІВ КУЛЬТУРИ ПРО РОБОТУ ЗА РІК ОСОБИСТИЙ ПРИЙОМ ГРОМАДЯН ДЕПУТАТАМИ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ
НАШ КРАЙ
ТЕРНОПІЛЬЩИНА. ІСТОРІЯ МІСТ І СІЛ ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ЕНЦИКЛОПЕДИЧНИЙ СЛОВНИК ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ АСОЦІАЦІЇ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ "РАДИ ТЕРНОПІЛЬЩИНИ" (СТАТУТ, ПЕРЕЛІК)
КОМУНАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ОСВІТА СІМ’Я ТА МОЛОДЬ ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я КУЛЬТУРА ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА ТА СПОРТ СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ПІДПРИЄМСТВА, ФІРМИ АПТЕЧНА МЕРЕЖА
РАДА
ОН-ЛАЙН
ДОКУМЕНТИ
АРХІВ
Погода у Тернополі

вологість:
тиск:
вітер:

23.02.2024

Тернопільська обласна рада розширила перелік категорій дітей, які мають право на безкоштовне харчування

Під час засідання сьомої сесії Тернопільської обласної ради депутати ухвалили важливе рішення «Про забезпечення харчуванням дітей» (№ 920, від 08 лютого 2024 року), які навчаються у закладах загальної середньої освіти обласного підпорядкування.

Дуже важливою є організація щоденного харчування дітей в закладах освіти. Більшість батьків самостійно сплачують за харчування дитини, але є категорії дітей, які мають право на безоплатне або частково платне харчування.

Відповідно до чинного законодавства у 2024 році безкоштовне харчування передбачено для:

- дітей-сиріт;

- дітей, позбавлених батьківського піклування;

- дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються у спеціальних та інклюзивних класах (групах);

- дітей з малозабезпечених сімей;

- дітей з сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, учасників бойових дій;

- внутрішньо переміщені особи;

- зі статусом дитини, постраждалої внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів.

Оскільки повномасштабна війна, що триває вже другий рік, призвела до суттєвої інфляції та зменшення доходів населення, то питання безкоштовного харчування дітей у школах є досить актуальним. Депутати Тернопільської обласної ради, розуміючи потребу у збільшенні кількості дітей, які можуть отримувати гаряче харчування безкоштовно, прийняли рішення «Про забезпечення харчуванням дітей». Таким чином розширено перелік категорій дітей, які отримають безкоштовне харчування в комунальних закладах обласної ради.

У Тернопільській області за кошти обласного бюджету харчуватимуть:

- дітей, батьки яких є учасниками бойових дій на території проведення АТО, ООС, а також, дітей, чиї батьки у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України виконують свій обов’язок у Збройних Силах України та інших військових формуваннях;

- дітей, батьки яких отримали інвалідність під час участі в АТО, ООС, захищаючи Україну у зв’язку з військовою агресією російської федерації;

- дітей, батьки яких пропали безвісті під час несення військової служби;

- дітей, батьки яких знаходяться в полоні;

- дітей, яких виховує одинока мати (батько) або мати (батько) з інвалідністю;

- дітей, сім’ї яких перебувають у складних життєвих обставинах.

Контроль за виконанням рішення доручено постійній комісії Тернопільської обласної ради з питань освіти, науки, молодіжної політики, фізичної культури і спорту.

Зауважимо, що для отримання пільги необхідно звернутися до керівництва закладу освіти з відповідною заявою та надати копію документів, що підтверджують пільги. Заклад освіти не має права вимагати для підтвердження пільги документи, які не передбачені законодавством.

Турбота про родини військовослужбовців, зокрема загиблих (померлих) Захисників і Захисниць, тих, хто потрапив у полон чи пропав безвісті – один із пріоритетів у роботі Тернопільської обласної ради. Дуже важливо, щоб діти з таких родин постійно відчували піклування і підтримку з боку влади та суспільства. Ми всі – у неоплатному боргу перед кожним, хто сьогодні боронить нашу країну від ворога. Тож маємо дбати про родини всіх наших Захисників, а особливо тих, які поклали своє здоров’я, а дехто й життя, за свободу та незалежність України.