Електронна приймальня
ТЕРНОПІЛЬСЬКА
ОБЛАСНА РАДА
Офіційний сайт Тернопільської обласної ради
Для людей з вадами зору Звичайна версія сайту
ПОШУК НА САЙТІ | КОНТАКТИ | КАБІНЕТ
вул. Грушевського 8, м. Тернопіль, 46000
телефон: (0352) 43-11-16
факс: (0035) 25-22-10
e-mail: rada.trc@tor.gov.ua
ВАЖЛИВО
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН РЕГЛАМЕНТ ОБЛАСНОЇ РАДИ СТРУКТУРА ВИКОНАВЧИХ ОРГАНІВ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПРЕЗИДІЮ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОСТІЙНІ КОМІСІЇ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОМІЧНИКА-КОНСУЛЬТАНТА ДЕПУТАТА ПРАВОВА ДОПОМОГА ДІЮЧІ ОБЛАСНІ ПРОГРАМИ ІНФОРМУЄ ТЕРНОПІЛЬСЬКЕ ВІДДІЛЕННЯ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ МІЖНАРОДНІ ПРОГРАМИ, ПРОЕКТИ І ГРАНТИ ІНДУСТРІАЛЬНІ ПАРКИ ЗВІТИ ПРО РОБОТУ ДЕПУТАТІВ У 2022-2023 РОКАХ ЗВІТИ ЗАКЛАДІВ КУЛЬТУРИ ПРО РОБОТУ ЗА РІК ОСОБИСТИЙ ПРИЙОМ ГРОМАДЯН ДЕПУТАТАМИ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ
НАШ КРАЙ
ТЕРНОПІЛЬЩИНА. ІСТОРІЯ МІСТ І СІЛ ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ЕНЦИКЛОПЕДИЧНИЙ СЛОВНИК ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ АСОЦІАЦІЇ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ "РАДИ ТЕРНОПІЛЬЩИНИ" (СТАТУТ, ПЕРЕЛІК)
КОМУНАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ОСВІТА СІМ’Я ТА МОЛОДЬ ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я КУЛЬТУРА ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА ТА СПОРТ СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ПІДПРИЄМСТВА, ФІРМИ АПТЕЧНА МЕРЕЖА
РАДА
ОН-ЛАЙН
ДОКУМЕНТИ
АРХІВ
Погода у Тернополі

вологість:
тиск:
вітер:

29.03.2024

«Рефлексії гіперреалізму в Україні»: у Тернопільському обласному художньому музеї діє виставка

 
У виставковій залі Тернопільського обласного художнього музею відбулася презентація творчого проекту тернопільської художниці Христини Боднарук «Рефлексії гіперреалізму в Україні», який був створений у 2022 році на кошти гранту Президента України молодим діячам у галузі образотворчого мистецтва. 
 
Христина – молода тернопільська художниця, онука відомого тернопільського живописця Віктора Макарова. На початку 2021 року вона проводила у нашому музеї персональну виставку портретів під назвою «Деталь». Вже тоді вона зарекомендувала себе як мисткиня з виробленим творчим почерком та неповторною творчою манерою. Працює вона у напрямку гіперреалізму, стилістика якого будується на імітації фотографії засобами живопису, прагненні до максимальної об’єктивності та граничної деталізації у відтворенні осіб та предметів.
 
«Заявку на грант ми подали у жовтні 2021 році і за початковим задумом планувалося, що Христина створить 3 жіночі портрети, для яких вибере дуже яскраві, цікаві натури різного віку. Про перемогу Христини дізналися на початку лютого 2022 року. А потім почалася війна, яка змінила усіх нас, змінила також концепцію проєку. Христина вирішила, що буде малювати воїнів, які рішуче стали на стали на боротьбу із ворогом. Кого малювати вирішувала Христина, яка від початку війни перебуває у США, але слідкує за подіями в Україні. І вибір осіб для картин – це один із способів рефлексії авторки на війну в Україні», –  розповідають в музеї.
 
На виставці представлено портрет Героя України Дмитра Коцюбайла (позивний Да Вінчі) з нареченою Аліною Михайловою, який загинув у Бахмуті 7 березня 2023 року, портрет Катерини Поліщук (парамедикині із позивним «Пташка», почесної громадянки Тернополя, уродженки Шумщини), та портрет воїна Олексія Пнівчука (позивний «Чорний Гуцул», молодого чоловіка, який воював добровольцем під командуванням Да Вінчі у зоні АТО, а після повномасштабного вторгнення, будучи багатодітним батьком, пішов воювати артилеристом). Портрети намальовані на основі фотографій Костянтина та Влади Ліберових, Руслана Масловського. Гіперреалістічні зображення перебільшено великопланові, наче розглянуті через лупу, присутня велика увага до деталей та колірні акценти.
 
Експозицію виставки доповнена іконами заслуженого майстра народної творчості Володимира Шерстія, тубусами від снарядів, які розписані студентами Тернопільського кооперативного фахового коледжу, також тубусами, які надала волонтер Ольга Тимошенко. Їх можна придбати, а кошти будуть перераховані на підтримку ЗСУ.
 
Виставка діятиме до 15 квітня 2024 року.