Електронна приймальня
ТЕРНОПІЛЬСЬКА
ОБЛАСНА РАДА
Офіційний сайт Тернопільської обласної ради
Для людей з вадами зору Звичайна версія сайту
ПОШУК НА САЙТІ | КОНТАКТИ | КАБІНЕТ
вул. Грушевського 8, м. Тернопіль, 46000
телефон: (0352) 43-11-16
факс: (0035) 25-22-10
e-mail: rada.trc@tor.gov.ua
ВАЖЛИВО
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН РЕГЛАМЕНТ ОБЛАСНОЇ РАДИ СТРУКТУРА ВИКОНАВЧИХ ОРГАНІВ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПРЕЗИДІЮ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОСТІЙНІ КОМІСІЇ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОМІЧНИКА-КОНСУЛЬТАНТА ДЕПУТАТА ПРАВОВА ДОПОМОГА ДІЮЧІ ОБЛАСНІ ПРОГРАМИ ІНФОРМУЄ ТЕРНОПІЛЬСЬКЕ ВІДДІЛЕННЯ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ МІЖНАРОДНІ ПРОГРАМИ, ПРОЕКТИ І ГРАНТИ ІНДУСТРІАЛЬНІ ПАРКИ ЗВІТИ ПРО РОБОТУ ДЕПУТАТІВ У 2022-2023 РОКАХ ЗВІТИ ЗАКЛАДІВ КУЛЬТУРИ ПРО РОБОТУ ЗА РІК ОСОБИСТИЙ ПРИЙОМ ГРОМАДЯН ДЕПУТАТАМИ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ
НАШ КРАЙ
ТЕРНОПІЛЬЩИНА. ІСТОРІЯ МІСТ І СІЛ ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ЕНЦИКЛОПЕДИЧНИЙ СЛОВНИК ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ АСОЦІАЦІЇ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ "РАДИ ТЕРНОПІЛЬЩИНИ" (СТАТУТ, ПЕРЕЛІК)
КОМУНАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ОСВІТА СІМ’Я ТА МОЛОДЬ ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я КУЛЬТУРА ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА ТА СПОРТ СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ПІДПРИЄМСТВА, ФІРМИ АПТЕЧНА МЕРЕЖА
РАДА
ОН-ЛАЙН
ДОКУМЕНТИ
АРХІВ
Погода у Тернополі

вологість:
тиск:
вітер:

04.07.2024

Депутати Тернопільської обласної ради прийняли звернення до Президента України про присвоєння Любомиру Крупі звання Герой України (посмертно) 

Під час продовженого першого пленарного засідання сьомої сесії Тернопільської обласної ради сьомого скликання депутати прийняли звернення до Президента України Володимира Зеленського щодо присвоєння кулеметнику 105 окремої бригади територіальної оборони Збройних Сил України Любомиру Крупі звання Герой України (посмертно).

Любомир Левкович Крупа відомий на Тернопільщині громадсько-державний діяч, депутат Тернопільської обласної ради 6 і 7 скликань, кандидат історичних наук, викладач, солдат Збройних Сил України, кулеметник.

Народився 2 вересня 1975 року в селищі Велика Березовиця на Тернопільщині. За фахом – історик. У 1997 році закінчив історичний факультет Тернопільського державного педагогічного інституту імені Володимира Гнатюка.

Кандидат історичних наук. У 2004 році захистив дисертацію за спеціальністю «Історія України». Тема дисертації «Вплив митрополита Андрея Шептицького на культурне та суспільно-політичне життя Галичини кінця ХІХ – першої половини ХХ ст.». Захист відбувся у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича. Автор 28 наукових праць.

Любомир Крупа вів активну громадську і просвітницьку діяльність. Брав участь у Всеукраїнській експедиції зі збору інформації про діяльність ОУН-УПА, дослідженні археологічної памʼятки Черняхівської культури у с. Чернелів-Руський Тернопільського району Тернопільської області, був одним із організаторів та першим головою студентського науково-пошукового товариства «Обереги», координатором студентського дискусійного клубу «Діалог», членом УНА-УНСО, культурно-просвітницького товариства «Вертеп», Інституту національного відродження України, Тернопільського осередку наукового товариства імені Тараса Григоровича Шевченка.

Тричі обирався депутатом місцевих рад Тернопільської області. У 1999 році – депутатом Великоберезовицької селищної ради, у 2015 та 2020 роках – депутатом Тернопільської обласної ради. У 2015 році був обраний на посаду заступника голови Тернопільської обласної ради шостого скликання.

Нагороджений у 2022 році нагрудним знаком «За особливий внесок у розвиток Тернопільщини та України» з нагоди Дня працівника освіти. У 2023 році нагороджений грамотою Верховної Ради України.

У перший день повномасштабного вторгнення росії в Україну Любомир Крупа став до лав ЗСУ. Героїчно загинув у важкому бою з окупантами 23 березня 2023 року на Харківщині.

Присвоєння Крупі Любомиру Левковичу звання Герой України (посмертно) буде гідною шаною цієї видатної особистості, яка впродовж свого життєвого шляху, утверджувала ідеї та цінності розбудови Незалежної Української Держави, виховала не одне покоління українських патріотів та поклала своє життя на захист територіальної цілісності та суверенітету України.