Електронна приймальня
ТЕРНОПІЛЬСЬКА
ОБЛАСНА РАДА
Офіційний сайт Тернопільської обласної ради
Для людей з вадами зору Звичайна версія сайту
ПОШУК НА САЙТІ | КОНТАКТИ | КАБІНЕТ
вул. Грушевського 8, м. Тернопіль, 46000
телефон: (0352) 43-11-16
факс: (0035) 25-22-10
e-mail: rada.trc@tor.gov.ua
ВАЖЛИВО
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН РЕГЛАМЕНТ ОБЛАСНОЇ РАДИ СТРУКТУРА ВИКОНАВЧИХ ОРГАНІВ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПРЕЗИДІЮ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОСТІЙНІ КОМІСІЇ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОМІЧНИКА-КОНСУЛЬТАНТА ДЕПУТАТА ПРАВОВА ДОПОМОГА ДІЮЧІ ОБЛАСНІ ПРОГРАМИ ІНФОРМУЄ ТЕРНОПІЛЬСЬКЕ ВІДДІЛЕННЯ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ МІЖНАРОДНІ ПРОГРАМИ, ПРОЕКТИ І ГРАНТИ ІНДУСТРІАЛЬНІ ПАРКИ ЗВІТИ ПРО РОБОТУ ДЕПУТАТІВ У 2022-2023 РОКАХ ЗВІТИ ЗАКЛАДІВ КУЛЬТУРИ ПРО РОБОТУ ЗА РІК ОСОБИСТИЙ ПРИЙОМ ГРОМАДЯН ДЕПУТАТАМИ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ
НАШ КРАЙ
ТЕРНОПІЛЬЩИНА. ІСТОРІЯ МІСТ І СІЛ ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ЕНЦИКЛОПЕДИЧНИЙ СЛОВНИК ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ АСОЦІАЦІЇ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ "РАДИ ТЕРНОПІЛЬЩИНИ" (СТАТУТ, ПЕРЕЛІК)
КОМУНАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ОСВІТА СІМ’Я ТА МОЛОДЬ ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я КУЛЬТУРА ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА ТА СПОРТ СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ПІДПРИЄМСТВА, ФІРМИ АПТЕЧНА МЕРЕЖА
РАДА
ОН-ЛАЙН
ДОКУМЕНТИ
АРХІВ
Погода у Тернополі

вологість:
тиск:
вітер:

04.09.2024

«Мистецтво без бар’єрів»: в Тернопільській обласній раді говорили про проблеми створення інклюзивного середовища

«Мистецтво без бар’єрів: створюємо інклюзивне середовище» - такою була тема круглого столу, що 3 вересня у стінах Тернопільської обласної ради зібрав громадських активістів, представників влади, духовенства, освіти, спорту, митців. Онлайн долучилися представники громадськості з Ужгорода, Івано-Франківська, Львова, Ковеля, що на Волині, Гусятина Чортківського району. Організатори конференції – громадські організації  «Партнерство», «Я зможу», «Безбар’єрний Тернопіль», Асоціація осіб з інвалідністю «Добродія в дії» (м. Ковель), Агенція регіонального розвитку Тернопільської області.

Від імені депутатського корпусу та керівництва обласної ради учасників круглого столу привітав керівник виконавчого апарату Тернопільської обласної ради Олег Сиротюк. Він акцентував на важливості безбар'єрності як ключового елемента інклюзивного суспільства, в якому кожен може реалізувати свій потенціал і жити повноцінним життям.

«Не люди з інвалідністю мають підлаштовуватися під громаду, а громада під них. Адже безбар’єрність – це не тільки про створення доступного фізичного середовища, а й про повагу до людей з інвалідністю, їхню інтеграцію в життя громади, сприяння розвитку їхніх талантів, розуміння їхніх потреб і прагнень. Без бар’єрів повинні стати не тільки мистецтво й культура, а всі сфери суспільства, а головне – свідомість кожного. Нині це вимога часу, –підкреслив Олег Сиротюк. – Ще в 2021-му сесія Тернопільської обласної ради затвердила обласну програму «Створення безбар’єрного простору». Щоправда, і ковідний рік, і роки війни внесли в її фінансування певні корективи. На 2024-ий військова адміністрація передбачила можливість виділення на реалізацію заходів програми 540 тисяч гривень. Наразі вони ще не профінансовані».

Фінансування інклюзивних проєктів було однією з тем круглого столу. Досвідом пошуку коштів, творення й реалізації проєкту «Мистецтво без бар’єрів» поділилася його очільниця, президентка ГО «Партнерство» Наталія Овсейко, аналіз рівня доступності обласного центру для людей з інвалідністю здійснив голова ГО «Безбар’єрний Тернопіль» Тарас Хоміцький,  на важливості безбар’єрного спілкування наголосила заступник голови ГО «Я зможу» Людмила Рижевська. Соціологічне дослідження на тему «Організація та проведення інклюзивних заходів і подій» присутнім окреслила кураторка проєкту «Мистецтво без бар’єрів» Іванна Хоміцька, проєктна менеджерка Уляна Джигринюк представила п’ять мотивуючих короткометражок про митців з інвалідністю та  підбила підсумки фестивалю «Файно без рамок», що впродовж 17-18 серпня тривав у Тернополі за підтримки Українського культурного фонду, а координаторка Ірина Михайлюк презентувала проєкт методичного посібника «Довідник з організації та проведення інклюзивних заходів і подій», що ось-ось побачить світ й буде переданий у кожну громаду Тернопільщини.

Під час круглого столу присутні ділилися думками щодо посібника, враженнями від фестивалю, успішними прикладами інклюзивних культурних проєктів, спільно шукали шляхи розв’язання гострих проблем, з якими зіштовхнулися організатори проєкту «Мистецтво без бар’єрів», та дієві рішення щодо усунення  бар’єрів як фізичних, так і соціальних, які заважають участі людей з інвалідністю у мистецьких подіях усіх рівнів.

Підсумком дискусії стали напрацювання стратегії впровадження успішних інклюзивних практик організації мистецьких заходів, визначення кроків з підвищення рівня інформування суспільства щодо важливості інклюзивності, а головне – нові знайомства та налагодження плідної співпраці.